Постанова № 66964781, 06.06.2017, Радехівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
06.06.2017
Номер справи
451/616/17
Номер документу
66964781
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ПОСТАНОВА

іменем України

06 червня 2017 рокуСправа №451/616/17Провадження № 3/451/249/17

м.Радехів

суддя Радехівського районного суду Львівської області Крет А.І.

розглянувши матеріали, які надійшли від Радехівського ВП ЧВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2

за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4

за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

В Радехівський районний суд Львівської області надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ОСОБА_2 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п.7 розділу VІІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року №1395, уповноважена особа підрозділу патрульної поліції під час розгляду матеріалів ДТП повинен(на) в найкоротший строк, але не більше одного місяця з дати вчинення ДТП, встановити всі обставини її скоєння, вжити інших заходів щодо обєктивного визначення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП, скласти відносно такої особи протокол про адміністративне правопорушення та в пятиденний строк надіслати його до відповідного суду.

Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків..., а також іншими документами.

Відповідно до ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Як вбачається із направлених суду матеріалів, працівниками поліції складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД №083501 від 04.05.2017 року відносно ОСОБА_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративне правопорушення та протокол про адміністративне правопорушення серії БД №083502 від 04.05.2017 року відносно ОСОБА_2 за ст.124 Кодексу України про адміністративне правопорушення, які працівниками поліції об»єднані в одну справу.

Оскільки, є складено два адміністративні протоколи відносно двох різних осіб то і матеріали справи повинні бути заведені відносно кожної особи окремо із наведенням доказів винуватості кожної особи.

Приймаючи до уваги вищенаведене, а саме те, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складенні з порушеннями, тому на даний час не являється можливим в суді усунути недоліки, які виникли під час оформлення матеріалів справи, та не можливо всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, виявити причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, тому є підстави повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення на доопрацювання та належного оформлення.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.245,256,283 КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ОСОБА_2 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути на доопрацювання та належного оформлення в Радехівський ВП Червоноградського ВП ГУНПУ у Львівській області.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_3