
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
12 травня 2017 року м. Київ № 826/2198/17
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі колегії суддів: головуючого судді Келеберди В.І., суддів Качура І.А., Федорчука А.Б. розглянувши у письмовому провадженні клопотання позивача про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, скасування рішень
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міністерства юстиції України, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправними дій щодо не визначення жодного кандидата на зайняття вакантних посад начальника та першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорій "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б" і "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства від 20-22.12.2016 №28; скасування рішень щодо не визначення жодного кандидата на зайняття вакантних посад начальника та першого заступника начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, оформленого протоколом засідання конкурсної комісії Міністерства юстиції України на зайняття вакантних посад державної служби категорії "Б" апарату Міністерства юстиції України та категорії "Б" і "В" територіальних органів Міністерства, призначення яких здійснюється Державним секретарем Міністерства від 20-22.12.2016 №28.
Також, позивач клопотав про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, оскільки про результати конкурсу позивач письмово не був повідомлений, а документи за результатом проведеного конкурсу отримав лише 27.01.2017.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, судом ухвалено про вирішення справи в порядку письмового провадження.
Вирішуючи клопотання позивача про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Згідно частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 6 ст. 28 Закону України «Про державну службу» визначено, скарга на рішення конкурсної комісії подається не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу.
Відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону України «Про державну службу» служба управління персоналом державного органу, в якому проводився конкурс, надсилає кожному кандидату письмове повідомлення про результати конкурсу протягом п'яти календарних днів з дня їх оприлюднення.
Судом встановлено, що оскаржуване рішення оформлено протоколом від 20-22.12.2016 №28.
Відповідно до штемпелю вхідної документації Окружного адміністративного суду міста Києва позивач звернувся до суду з даним позовом 09.01.2017.
Разом з цим позивач вказує, що в порушення ч. 4 ст. 28 Закону України «Про державну службу» письмове повідомлення про результати конкурсу йому направлено не було, а про результати конкурсу позивач дізнався 27.01.2017.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Враховуючи, що позивач вказує, що про оскаржувані дії та рішення дізнався 27.01.2017, що не спростовано відповідачем, суд вбачає наявними підстави для визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання позивача про визнання поважним причин пропуску строку звернення до суду з позовом до Міністерства юстиції України, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень, оформлених протоколом від 20-22.12.2016 №28.
2. Визнати поважними причини пропуску ОСОБА_1 строку звернення до суду з позовом до Міністерства юстиції України, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень, оформлених протоколом від 20-22.12.2016 №28.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.І. Келеберда
Судді І.А. Качур
А.Б. Федорчук