
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 червня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/314/17-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Чернівецької установи виконання покарань (№33) до Головного управління ДФС України у Чернівецькій області про скасування рішення,-
в с т а н о в и в:
До суду надійшов адміністративний позов Чернівецької установи виконання покарань (№33) до ГУ ДФС України у Чернівецькій області про скасування рішення.
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Згідно ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, при подачі адміністративного позову позивач зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів, однак позивачем не надано жодних доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Крім того, частиною 3 статті 106 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно ст. 1 цього Закону судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ч. 1 ст. 2 Закону № 3674-VI).
Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2017 р." з 1 січня 2017 р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивач звертаючись до суду просить скасувати рішення ГУ ДФС в Чернівецькій області № 0008231303 року від 21.03.2017 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 366,76 грн., та рішення ГУ ДФС в Чернівецькій області № 0008221303 року від 21.03.2017 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 3992,95 грн.
За подання позовної заяви, яка містить дві вимоги майнового характеру, позивач повинен сплатити судовий збір, у розмірі, передбаченому чинним законодавством.
Дослідженням платіжного доручення № 396 від 26.05.2017 року, доданого до позовної заяви, судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1600,00 грн., тобто за одну позовну вимогу майнового характеру. Відтак, позивачем судовий збір сплачено не в повному обсязі, що свідчить про недотримання вимог статті 106 КАС України та є недоліком позовної заяви.
Крім того, як встановлено, що Чернівецька установа виконання покарань (№33) звернулась до суду з вказаним позовом, проте вказаний позов підписано начальником Чернівецької УВП.
Згідно частини 4 статті 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Частиною 7 статті 56 КАС України визначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Згідно частини 3 статті 58 КАС України довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Судом встановлено, що позовну заяву від імені керівника Чернівецької установи виконання покарань (№33) підписано та подано начальником Чернівецької УВП, однак до матеріалів позовної заяви не надано документів, що підтверджують повноваження даної особи, як керівника, або виконання його обов'язків.
Наведене вище, в контексті положень статті 107 КАС України, не дозволяє судді здійснити перевірку наявності повноважень у особи (начальника Чернівецької УВП), який підписав та подав позовну заяву від імені позивача, а відтак свідчить про недотримання вимог статті 106 КАС України та є недоліком позовної заяви.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна заява подана позивачем без додержання вимог статті 106 КАС України.
Частина 1 статті 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачеві строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, 106, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити п'ятиденний строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали адміністративний позов буде вважатися неподаним і буде повернуто позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя П.Д. Дембіцький
рішення прийнято з урахуванням святкових, вихідних, та відпустки