
копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2017 р. Справа № 804/510/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді В.М. Олійник, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір фінанс» про стягнення штрафу , -
ВСТАНОВИВ:
17.01.2017 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір фінанс», в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір фінанс» на користь Державного бюджету України штраф у сумі 34000,00 грн. на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцезнаходженням платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що актом від 13.06.2016 року ним було зафіксоване правопорушення, вчинене товариством з обмеженою відповідальністю «Сапфір фінанс» (далі - ТОВ «Сапфір фінанс») на ринку фінансових послуг, бо ним не було надано до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) звітних даних за 1 квартал 2016 року у паперовій та електронній формі, що свідчить про порушення товариством вимог ст. 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». З урахуванням цього, до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі 34000,00 грн. та складено про це постанову від 29.06.2016 року № 520/15-2. Така постанова була отримана відповідачем своєчасно, проте в судовому порядку не оскаржена, а спірна сума добровільно не сплачена.
Справа розглядається судом в порядку скороченого провадження.
Відтак, згідно з п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечень відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
У встановлений в ухвалі строк відповідач не надав суду своїх заперечень проти позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Суд, вивчивши наявні в справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити цей адміністративний позов повністю з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Сапфір фінанс» є фінансовою установою та відповідно до інформації, що міститься у копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань було зареєстроване як юридична особа.
Спір між сторонами виник з приводу несплати відповідачем штрафних санкцій у розмірі 34000,00 грн. за невиконання обов'язку як фінансової установи щодо надання звітності за 1 квартал 2016 року у паперовій та електронній формі.
Так, відповідно до п. 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 року № 1070, органом, що уповноважений здійснювати державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, є Нацкомфінпослуг.
Позивач після виявлення правопорушення, вчиненого ТОВ «Сапфір фінанс», керуючись Положенням про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 року № 2319 (далі - Положення № 2319), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 року за № 2112/22424, у межах своїх повноважень, відповідно до пунктів 1.11 та 4.2 цього Положення № 2319 Нацкомфінпослуг, склав акт про правопорушення, вчинені ТОВ «Сапфір фінанс» на ринку фінансових послуг від 13.06.2016 року № 520/15-2.
Згідно з відомостями зі вказаного акту товариство на дату складання акта не надало до Нацкомфінпослуг звітні дані за 1 квартал 2016 року у паперовій та електронній формах, що свідчить про порушення товариством вимог законодавства про фінансові послуги, а саме:
- статті 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» у частині обов'язковості надання фінансовою установою звітності відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг;
- пункту 6 розділу II Порядку складання та подання звітності кредитними установами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 19.02.2007 року № 6832 (далі - Порядок № 6832), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.03.2007 року за № 234/13501, у частині подання до Нацкомфінпослуг звітних даних за 1 квартал 2016 року до 25-го числа місяця, наступного за кінцем певного звітного періоду.
Пунктом 10 розділу II Порядку № 6832 встановлено, що звітні дані подаються в електронній та паперовій формах та в обсязі, які встановлені цим Порядком. Електронна форма подається у форматі, визначеному Нацкомфінпослуг.
Відповідно до пункту 12 розділу II Порядку № 6832 проміжні звітні дані та звітні дані за рік подаються за такими формами:
Загальна інформація про кредитну установу (додаток 1);
Звітні дані про фінансову діяльність кредитної установи (додаток 2);
Звітні дані про склад активів та пасивів кредитної установи (додаток 3);
Звітні дані про доходи та витрати кредитної установи (додаток 4);
Звітні дані про кредитну діяльність кредитної установи (додаток 5);
Звітні дані про поділені за ступенем ризику активи кредитної установи (додаток 6).
З матеріалів справи вбачається, що 14.06.2016 року рекомендованим листом (вих. №4815/15-8/16 від 13.06.2016 року) позивачем було направлено на адресу відповідача акт про правопорушення та запрошено уповноваженого представника товариства прийняти участь у розгляді справи на засіданні Нацкомфінпослуг 29.06.2016 року об 11 год. 00 хв. Це підтверджується копією супровідного листа, наявного в матеріалах справи.
Згідно з п.п. 4.21, 4.26 Розділу IV Положення № 2319, за результатами розгляду справи про правопорушення Нацкомфінпослуг або уповноважена особа Нацкомфінпослуг приймає одне з таких рішень: про застосування заходу впливу; про закриття справи про правопорушення.
Рішення про результати розгляду справи про правопорушення надсилається особі рекомендованим листом з повідомленням про вручення за її місцезнаходженням або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі під підпис не пізніше п'яти робочих днів з дня його прийняття.
Втім, відповідач не з'явився та на підставі пункту 10 частини першої статті 28, статті 39, пункту 3 частини першої статті 40, пункту 2 частини першої статті 41, частини першої статті 42 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», абзацу першого пункту 1.5 розділу І, підпункту 3 пункту 2.1, пункту 2.4 розділу II, пункту 3.2 розділу III, абзацу другого пункту 4.21, пункту 4.26 розділу IV Положенням № 2319, акта про правопорушення, Нацкомфінпослуг у межах своїх повноважень застосувала до товариства штрафну санкцію у розмірі 34000,00 грн., що зафіксовано в постанові № 520/15-2 від 29.06.2016 року про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг. Цією постановою також було зобов'язано товариство письмово повідомити Нацкомфінпослуг про виконання або про відмову від добровільного виконання постанови у термін включно до 22.07.2016 року з одночасним наданням, у разі сплати штрафу, документів, що підтверджують його сплату (оригінал квитанції або іншого платіжного документа).
02.07.2016 року (вих. № 5425/15-8/16) Нацкомфінпослуг направила постанову рекомендованим листом на адресу відповідача. Втім, штрафні санкції сплачені не були та доказів сплати не надано. Також постанова від 29.06.2016 року № 520/15-2 не була оскаржена в судовому порядку, тому за відповідачем утворилась заборгованість зі сплати штрафу у розмірі 34000,00 грн. Зазначена сума заборгованості добровільно не сплачена ТОВ «Сапфір фінанси».
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума заборгованості відповідачем не сплачена в добровільному порядку, дійшов висновку, що цей адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Що стосується вирішення питання про розподіл судових витрат, то суд зазначає, що відповідно до положень ч. 4 ст. 94 КАС України, враховуючи рішення суду про задоволення позовних вимог, у цій справі, в якій позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати у розмірі - 1378,00 грн., здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір фінанс» на користь Державного бюджету України штраф у сумі 34000,00 грн. (тридцять чотири тисячі гривень) на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцезнаходженням платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України звернути до негайного виконання.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 30 травня 2017 року. Суддя З оригіналом згідно. СуддяВ.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник