
Справа № 305/2110/16-а
2/305/13/17
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.06.17
Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
судді - Бліщ О.Б.
при секретарі Вербещук В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рахів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Закарпатській області про визнання протиправними актів перевірки, припису та протоколу про адміністративне правопорушення та про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області про визнання протиправними актів перевірки, припису та протоколу про адміністративне правопорушення та про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Ухвалою судді від 26 грудня 2016 року відкрито провадження у справі.
Від представника відповідача ОСОБА_2 надійшло клопотання про передачу даної справи окружному адміністративному суду Закарпатської області, оскільки до його юрисдикції входить розгляд такої категорії справ, дане клопотання просив розглянути у його відсутності.
Суд, перевіривши матеріали справи, прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ відносяться спори фізичних чи юридичних осіб із суб?єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Статтею 18 КАС України встановлена предметна підсудність адміністративних справ. Так, даною статтею встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
В даному адміністративному позові міститься декілька позовних вимог однією з яких зокрема являється визнання протиправним припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил № 351-п/1007 від 05.12.2016 року. Оскарження дії по складанню припису та вимога про його скасування судом, підсудна окружному адміністративному суду, оскільки такий припис не являється рішенням суб`єкта владних повноважень про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, а є вимогою про усунення порушень містобудівного законодавства. Крім цього, порядок складання та видання таких приписів не регулюється КУпАП.
Статтею 18 КАС України встановлено, що саме окружному адміністративному суду підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган.
Статтею 3 КАС України визначено поняття суб?єкту владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Відповідно до статті 21 КАС України, позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою. Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи що позивачем заявлено декілька позовних вимог, розгляд однієї з яких підсудний ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, то справу слід передати на розгляд такому.
Керуючись ст. 22 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області про визнання протиправними актів перевірки, припису та протоколу про адміністративне правопорушення та про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення передати на розгляд ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного суду апеляційної інстанції через Рахівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п?яти днів з дня її проголошення.
Суддя: Бліщ О.Б.
З оригіналом вірно,
Суддя Рахівського районного суду: Бліщ О.Б.