
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/848/17
02 червня 2017 рокум. Тернопіль Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Подлісна І.М., перевіривши виконання вимог статей 105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Прокуратури Тернопільської області , прокурора Тернопільської області Перча В`ячеслава Орестовича про визнання дій протиправними, визнання наказу незаконним та скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Прокуратури Тернопільської області, прокурора Тернопільської області Перча В'ячеслава Орестовича в якому просить:
- визнати протиправними дії прокурора Тернопільської області щодо прийняття наказу № 263-к про звільнення ОСОБА_1 з органів прокуратури Тернопільської області;
- визнати незаконним наказ прокурора Тернопільської області № 263-к від 14.04.2017 про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури області за прогул;
- скасувати як незаконний наказ прокурора Тернопільської області № 263-к від 14.04.2017 про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника відділу приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури області за прогул.
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам частини третьої статті 106 КАС, відповідно до якої до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою ст. 87 КАС визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пунктом 1 частини першої Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як випливає зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивач подав адміністративний позов, який містить вимоги щодо визнання дій прокурора Тернопільської області протиправними, визнання наказу про звільнення незаконним та його скасування.
При цьому позивачем до адміністративного позову не долучено доказів про сплату судового збору чи документу, який би звільняв позивача від його сплати.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як випливає зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивач подав адміністративний позов, який містить дві вимоги немайнового характеру, а саме визнання дій протиправними, визнання наказу незаконним та скасування наказу.
Відповідно до частини третьої ст. 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 № 1801-VIII з 01 січня 2017 року визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень.
Таким чином ставка судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 640 грн.
Отже, позивачу слід сплатити судовий збір за подання до суду адміністративного позову, який містить дві вимоги немайнового характеру у розмірі 1280 грн.
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Згідно зі частиною першою ст. 108 КАС, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.
За наведених обставин суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом сплати судового збору та долучення до матеріалів справи оригіналу відповідного документу про сплату судового збору у визначеному законом розмірі або докази звільнення від сплати судового збору.
З урахуванням зазначеного, керуючись ст. 106, ст.108 КАС, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 19 червня 2017 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Подлісна І.М.
Копія вірна
Суддя Подлісна І.М.