Ухвала суду № 66907519, 06.06.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2017
Номер справи
805/2115/17-а
Номер документу
66907519
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

06 червня 2017 р. Справа №805/2115/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації Бахмутської міської ради, третьої особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Ювілейний 71 Ващенко В.Г. про визнання неправомірним дії, скасування реєстраційного запису, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу державної реєстрації Бахмутської міської ради, третьої особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ювілейний 71» Ващенко В.Г., в якому просив суд:

- визнати неправомірними дії державного реєстратора відділу державної реєстрації Бахмутської міської ради щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційного запису від 25 липня 2016 року про державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ювілейний 71» (місцезнаходження: 84500, Донецька область, м. Бахмут, вул. Ювілейна, будинок 71);

- скасувати реєстраційний запис внесений 25 липня 2016 року державним реєстратором відділу державної реєстрації Бахмутської міської ради щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційного запису від 25 липня 2016 року про державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ювілейний 71» (місцезнаходження: 84500, Донецька область, м. Бахмут, вул. Ювілейна, будинок 71).

Відповідно до статті 19 Конституції України, адміністративний суд зобов'язаний діяти в межах повноважень, встановлених законом.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Як вбачається з позовної заяви, позивач визначив відповідачем по справі Відділ державної реєстрації Бахмутської міської ради та просив суд визнати неправомірними дії державного реєстратора відділу державної реєстрації Бахмутської міської ради щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційного запису від 25 липня 2016 року про державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ювілейний 71», та скасувати відповідний реєстраційний запис.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Приписами частини 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формуваня Бахмутська міська рада є органом місцевого самоврядування, яка зареєстрованан у якості юридичної особи 21 травня 1997 року за № 1 254 120 0000 000032, та включено до ЄДРПОУ за № 04052732.

Отже, відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Бахмутська міська рада належать до органів місцевого самоврядування, тому, Відділ державної реєстрації Бахмутської міської ради у даному випадку входить до структури органу місцевого самоврядування.

Підпунктом 1.1 пунктом 1.1 Положення про відділ реєстрації Бахмутської міської ради, затвердженого рішенням Бахмутської міської ради від 27 квітня 2016 р. № 6/83-1467, встановлено, що Відділ реєстрації Бахмутської міської ради утворений за рішенням Артемівської міської ради, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» із змінами, є виконавчим органом міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету міської ради, міському голові і за розподілом обов'язків безпосередньо першому заступнику міського голови.

Згідно пп. 1.2 п. 1 вказаного Положення передбачено, що Відділ утворюється з метою забезпечення виконання повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб у м. Бахмуті.

Суд зазначає, що Відділ державної реєстрації є органом Бахмутської міської ради.

Таким чином, за загальним правилом місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи, у яких однією із сторін, зокрема, є орган місцевого самоврядування. Тобто, відповідачем по справі визначено Відділ державної реєстрації Бахмутської міської ради, який є органом місцевого самоврядування, у зв'язку з чим, зазначена справа підсудна місцевому загальному суду.

Крім того суд зазначає, що підсудність даного позову місцевому загальному суду визначається згідно правил територіальної підсудності, встановлених ст. 19 КАС України.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації Бахмутської міської ради, третьої особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Ювілейний 71 Ващенко В.Г. про визнання неправомірним дії, скасування реєстраційного запису необхідно повернути позивачу.

Керуючись статтями 2, 7, 9, 18, 19, 107, 108, 160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації Бахмутської міської ради, третьої особи - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Ювілейний 71 Ващенко В.Г. про визнання неправомірним дії, скасування реєстраційного запису - повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу.

Роз'яснити позивачеві, що він має право звернутись з цією позовною заявою до місцевого загального суду як адміністративного суду згідно правил територіальної підсудності.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Голошивець І.О.