ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
20 квітня 2017 року м. Київ № 826/15695/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Аблова Є.В. при секретарі судового засідання Зубенко М.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві до приватного акціонерного товариства «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» про стягнення податкової заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - позивач) до приватного акціонерного товариства «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» (далі – відповідач) про стягнення податкової заборгованості.
У судовому засіданні представником позивача подано клопотання, а якому просив замінити ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві на Офіс великих платників податків ДФС України.
Представник відповідача заперечував проти задоволення клопотання про заміну сторони.
Розглянувши клопотання, заслухавши думки осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані документи та матеріали, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
У разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Обґрунтовуючи клопотання, позивач вказує на те, що оскільки відповідачем змінено місце податкового обліку та переведене на податкове супроводження до Офісу великих платників податків ДФС, у даній справ необхідно замінити неналежного позивача на належного, а саме Офіс великих платників податків ДФС.
Ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
З метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів у контролюючих органах відповідно до Податкового кодексу України розроблений Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 22.04.2014 № 462).
Згідно пункту 10.22 цього Порядку, якщо відповідно до критеріїв, визначених підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 розділу I, та згідно з пунктом 64.7 статті 64 глави 6 розділу II Податкового кодексу України в установленому порядку платника податків включено/не включено до Реєстру великих платників податків на наступний рік, внаслідок чого змінюється основне місце обліку платника податків, контролюючі органи здійснюють переведення такого платника податків до/з контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, з урахуванням визначених цим пунктом особливостей.
Зокрема, дані про взяття на облік платника податків, якого включено/не включено до Реєстру великих платників податків та відомості щодо якого містяться в Єдиному державному реєстрі, передаються до Єдиного державного реєстру у день взяття на облік у контролюючому органі за новим місцем обліку із зазначенням дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків взято на облік.
Контролюючий орган за попереднім місцем обліку платника податків, включеного/не включеного до Реєстру великих платників податків, здійснює передачу облікової справи платника податків до контролюючого органу за новим місцем обліку у 10-денний строк з дня взяття на облік за новим місцем обліку.
Разом з тим, виходячи з викладених положень чинного законодавства, позивач не надав суду жодних доказів, які підтверджували переведення платника податків та взяття на облік у контролюючому органі за новим місцем обліку, в тому числі докази приймання-передачі облікової справи такого платника.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що підстави для заміни позивача на Офіс великих платників податків ДФС на даний час відсутні, відтак, клопотання Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 52, 55, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві про заміну первинного позивача - Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві на Офіс великих платників податків ДФС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Аблов