
3.7
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення судового збору
02 червня 2017 року СєвєродонецькСправа № 431/1051/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Ірметової О.В., суддів Пляшкової К.О., Чернявської Т.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про повернення судового збору у справі № 431/1051/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу серії ВВ № 01200300 від 15.02.2017, -
ВСТАНОВИВ:
29 травня 2017 року через канцелярію суду від ОСОБА_1 надійшла заява про повернення судового збору у розмірі 1 600,00 грн.
Розглянувши заяву про повернення судового збору, суд дійшов до висновку про її задоволення з огляду на наступне.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд скасувати постанову серії ВВ № 0120030 від 15.02.2017 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700,00 грн.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір".
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1600 гривень.
За подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року, заявлену позивачем немайнову вимогу, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1600,00 грн.
Судом встановлено, що ухвалою Старобільського районного суду Луганської області від 13.03.2017 у справі № 431/1051/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії ВВ №01200300 від 15.02.2017 відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення у даній справі (а.с. 19).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 19.04.2017 було прийнято до провадження справу № 431/1051/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Луганській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії ВВ №01200300 від 15.02.2017 та встановлено, що судовий збір при поданні позову не було сплачено (а.с. 33).
Під час судового розгляду справи позивач не надав суду жодних доказів про сплату судового збору до закінчення розгляд справи по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на вищенаведене суд під час прийняття постанови про задоволення позовних вимог у повному обсязі вирішив питання щодо розподілу судових витрат відповідно до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, а саме: стягнув в дохід Державного бюджету України (за банківськими реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Києві/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (пр-т Перемоги, 14, м. Київ, 01135, Україна, код ЄДРПОУ 39816845) судовий збір у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок грн 00 коп.).
29 травня 2017 року після закінчення розгляд справи по суті позивач звернувся з заявою про повернення судового збору у розмірі 1 600,00 грн., сплата якого підтверджується платіжним доручення № 32 від 23.05.2017.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п.5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом .
Відповідно до ч.3 статті 7 Закону України "Про судовий збір" повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Оскільки під час розгляду справи по суті судом було вирішено питання щодо стягнення судового збору з відповідача, при цьому позивачем відповідно до платіжного доручення від 23.05.2017 № 32 було сплачено судовий збір за розгляд цієї справи, суд дійшов висновку про внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом, та наявність підстав про повернення судового збору ОСОБА_1 у сумі 1600,00 грн.,.
Керуючись п. 5 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір", ст. ст. 160,165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про повернення судового збору у справі №431/1051/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Луганській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії ВВ № 01200300 від 15.02.2017, - задовольнити.
Повернути ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2, адреса: АДРЕСА_1) судовий збір, сплачений за платіжним дорученням № 32 від 23.05.2017 у сумі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 коп.).
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту постановлення.
Головуючий суддя О.В. ІрметоваСуддя Суддя К.О. Пляшкова Т.І. Чернявська