
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"01" червня 2017 р. справа № 809/714/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Лучко О.О.
за участю секретаря Волочій Л.І.,
за участю сторін:
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовом: ОСОБА_2
до Калуського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Івано-Франківській області
про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
11.05.2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Калуського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії.
01.06.2017 року представником відповідача через канцелярію суду подано клопотання про зупинення провадження у даній справі, мотивоване тим, що позивач оскаржує постанову №38 від 18.11.2016 року, на підставі якої винесена постанова про відкриття виконавчого провадження у справі №809/714/17, що є підставою для зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №345/1601/17. Просив клопотання задовольнити та розгляд клопотання проводити без участі представника відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні заперечив проти даного клопотання. Зазначив, що справа, яка розглядається, та справа, яка слухається Калуським міськрайонним судом, не пов`язані між собою ні за суб`єктним складом, ні за предметом спору. Вважає подання представником відповідача даного клопотання спробою затягнути розгляд справи. З цих підстав просив відмовити у задоволенні клопотання.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, заслухавши думку представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, судом встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи предметом розгляду у даній справі є визнання протиправними дій державного виконавця щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №53521011 з примусового виконання постанови №38 від 18.11.2016 року, винесеної адміністративною комісією при виконавчому комітеті Калуської міської ради, про стягнення з ОСОБА_2 штрафу в розмірі 1360 грн. та зобов`язання Калуського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Івано-Франківській області скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 03.03.2017 року.
Предметом розгляду в адміністративній справі №345/1601/17 є визнання протиправним та скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Калуської міської ради №38 від 18.11.2016 року.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа, що розглядається, безпосередньо пов'язана з адміністративною справою №345/1601/17, яка перебуває на розгляді в Калуському міськрайонному суді, що підтверджується ухвалою про відкриття провадження у справі (а.с.43), оскільки звернення до примусового виконання постанови №38 від 18.11.2016 року, винесеної адміністративною комісією при виконавчому комітеті Калуської міської ради, слугувало підставою для винесення державним виконавцем постанови про відкриття виконавчого провадження від 03.03.2017 року (ВП №53521011), дії котрого з цього приводу оскаржуються у справі, що розглядається.
Відтак, суд дійшов висновку про неможливість розгляду даної справи до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №345/1601/17 та про зупинення провадження у справі.
Одночасно суд вважає за необхідне з метою забезпечення об`єктивного розгляду справи зупинити стягнення на підставі виконавчого документа - постанови №38 від 18.11.2016 року, винесеної адміністративною комісією при виконавчому комітеті Калуської міської ради, про стягнення з ОСОБА_2 штрафу в розмірі 1360 грн. до розгляду справи №809/714/17 по суті.
Так, відповідно до п.2 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження» N 1404-VIII від 02.06.2016 року виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
Виконавець не пізніше наступного робочого дня, коли йому стало відомо про обставини, зазначені в частині першій цієї статті, а з підстави, передбаченої пунктом 9 частини першої цієї статті, - у день надіслання виконавчого документа до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, зупиняє вчинення виконавчих дій, про що виносить відповідну постанову (ч.2 ст.34 цього Закону).
В ч.1 ст.35 даного Закону передбачено, що виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у випадках, передбачених пунктами 1, 4, 6, 8,11 частини першої статті 34 цього Закону, до закінчення строку дії зазначених обставин, а у випадках, передбачених пунктами 2, 3 і 5 частини першої статті 34 цього Закону, - до розгляду питання по суті.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження в адміністративній справі №809/714/17 за позовом ОСОБА_3 до Калуського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №345/1601/17, що розглядається Калуським міськрайонним судом, за позовом ОСОБА_2 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Калуської міської ради про визнання протиправним та скасування постанови №38 від 18.11.2016 року.
Зупинити стягнення на підставі виконавчого документа - постанови №38 від 18.11.2016 року, винесеної адміністративною комісією при виконавчому комітеті Калуської міської ради, про стягнення з ОСОБА_2 штрафу в розмірі 1360 грн., до розгляду справи №809/714/17 по суті.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо відпадуть обставини, які стали підставою для зупинення провадження у даній адміністративній справі, зобов`язати сторін повідомити про це суд.
Суддя /підпис/ Лучко О.О.