
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОДАННЯ БЕЗ РУХУ
01 червня 2017 року Справа № 808/1600/17 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прудивуса О.В., перевіривши матеріали
подання:Головного управління ДФС у Запорізькій області
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСУКРТРАНС»
про: підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
та виконання вимог ст. 183-3 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
01.06.2017 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшло подання Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі заявник) до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСУКРТРАНС» (далі відповідач), в якому заявник просить підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна відповідача, застосованого на підставі рішення виконуючого обовязки начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_1 про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 31.05.2017.
Дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що останнє не відповідає вимогам ст. 106 КАС України на підставі такого.
Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Перелік основних вимог, що предявляються до подання, регламентований ч. 3 ст. 183-3 КАС України. Водночас, у частині, що не врегульована ст. 183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються ст. 106 КАС України, яка є загальною нормою. Так, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За приписами ч. 2 ст. 9 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
При перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України судом було встановлено, що станом на 01.06.2017 судовий збір у розмірі 1 600,00 грн., сплачений заявником за дане подання відповідно до платіжного доручення від 01.06.2017 № 570, не зарахований до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, заявником не додано до позовної заяви документів, що посвідчують правовий статус заявника як юридичної особи органу державної влади, у звязку з чим суд не може перевірити адміністративну процесуальну правосубєктність заявника.
Отже, суд дійшов висновку, що подання слід залишити без руху, а заявнику встановити строк для усунення недоліків подання.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 183-3, 160, 165, 106 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху подання Головного управління ДФС у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РОСУКРТРАНС» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
2. Надати Головному управлінню ДФС у Запорізькій області строк для усунення недоліків подання до 02 червня 2017 року 16 год. 00 хв.
3. Головному управлінню ДФС у Запорізькій області необхідно у строк, встановлений судом для усунення недоліків, надати до суду: докази зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України судового збору у розмірі 1 600,00 грн., сплаченого заявником за дане подання відповідно до платіжного доручення від 01.06.2017 № 570; документи, що посвідчують правовий статус Головного управління ДФС у Запорізькій області як юридичної особи органу державної влади.
4. Розяснити, що згідно з ч. 3 ст. 183-3 КАС України, невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
5. Копію цієї ухвали невідкладно направити Головному управлінню ДФС у Запорізькій області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Прудивус