
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
26 травня 2017 р. Справа № 804/10477/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева І.В. розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі заяву Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі про заміну сторони виконавчого провадження, -
ВСТАНОВИВ:
Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №804/10477/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська до Державного підприємства «Дніпропетровський експериментальний виноробний завод» про стягнення заборгованості в сумі 6525,68 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що у звязку з набранням чинності Закону України від 04.07.2013 року № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» функції адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування перейшли від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України, у звязку з чим заявник просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача - Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська на Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі, яке в подальшому замінити на Лівобережну обєднану державну податкову інспекцію м.Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Сторони про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином, в судове засідання не зявились, причини неявки суду не повідомили, заявник просив розглянути заяву без його участі. Від Лівобережної обєднаної державної податкової інспекції м.Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання про розгляд заяви за відсутності представника.
Згідно приписів статті264 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, у звязку з чим суд ухвалив проводити розгляд заяви за відсутності сторін.
Розглянувши подану заяву та вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №804/10477/13-а від 02.09.2013 року адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м.Дніпропетровська задоволено повністю та стягнуто з Державного підприємства «Дніпропетровський експериментальний виноробний завод» суму недоїмки зі сплати єдиного внеску за період травень 2013 року у розмірі 6525,68 грн.
12 листопада 2013 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом за заявою позивача по адміністративній справі №804/10477/13-а видано виконавчий лист, на підставі якого постановою Індустріального відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції від 24.06.2016 року ВП №51555477 відкрито виконавче провадження.
Частиною 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обовязковими тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив (частина 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року № 1404-VIII).
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII, який набрав чинності 11.08.2013 року, врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Відповідно до пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII, Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Суд зазначає, що вказаною нормою не обмежуються права органу Пенсійного фонду України як стягувача у виконавчому провадженні, відкритому до прийняття цього Закону, та не встановлюється обовязку заміни стягувача у відкритому виконавчому провадженні з органу Пенсійного фонду України на орган, який реалізує державну податкову і митну політику.
Крім того, згідно абзацу третього пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
З матеріалів справи вбачається, що правовідносини щодо сплати єдиного внеску виникли до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII, який набрав чинності 11.08.2013 року, а саме період травень 2013 року.
Виконавчий лист по справі №804/10477/13-а був отриманий 13.11.2013 року. Тобто, саме територіальний орган Пенсійного фонду України повинен здійснювати завершення процедури щодо стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску.
Судом також встановлено, що відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 24.06.2016 року ВП №51555477 з виконання виконавчого листа №804/10477/13-а, виданого 12.11.2013 року, стягувачем у даному виконавчому провадженні є Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі.
Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та фактичних обставин справи, суд приходить до висновку, що Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі продовжує здійснювати адміністрування єдиного внеску у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи.
У відповідності до пункту п'ятого Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги той факт, що в органу Пенсійного фонду України, в інтересах якого видано виконавчий лист, залишається право та статус стягувача коштів, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони виконавчого провадження на Лівобережну обєднану державну податкову інспекцію м.Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Керуючись статтями 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі про заміну сторони виконавчого провадження відмовити.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1