
Справа № 444/1275/17
Провадження № 3/444/650/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., з участю перекладача ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС Рава-Руська, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_2 Сінга, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та житель ОСОБА_2, тимчасово не працює,-
- за ст. 204-1 ч. 2 КУпАП ,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_2 Сінг, 28 травня 2017 року о 13.00 год. був затриманий в складі групи осіб, Прикордонною Вартою Республіки ОСОБА_3 в районі 629 прикордонного знаку, територія суміжна Потелицькій сільській раді Жовківського району Львівської області за незаконне перетинання державного кордону з України до ОСОБА_3, поза пунктами пропуску. 29 травня 2017 року даний громадянин у порядку реадмісії, в пункті пропуску через державний кордон «Грушів-Будомеж», був переданий військовослужбовцям ВПС «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону, чим своїми діями вчинив адміністративне праввопорушення передбачене ст.204-1 ч. 2 КУпАП .
ОСОБА_2 Сінг в судовому засіданні вину у вчиненому визнав повністю та надав аналогічні пояснення, які знаходяться в матеріалах справи. У вчиненому щиро розкаюється, просить суворо не карати.
Факт вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 198946 від 01.06.2017 року;
-копією протоколу прикордонно-представницької зустрічі помічників прикордонних уповноважених України по Львівській ділянці та ОСОБА_3 по Бащадській ділянці від 29.05.2017 р.,
-актом приймання-передавання особи від 29.05.2017 року,
- довідкою-витягом від 29.05.2017 року, іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_2 Сінга слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, так як він вчинив незаконну спробу перетинання державного кордону України у групі осіб поза пунктами пропуску через державний кордон України.
Обставини, які б обтяжували відповідальність правопорушника, судом не встановлені.
Обставиною, що помякшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер скоєного правопорушення; дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, розкаявся у вчиненому, майновий стан правопорушника; обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 204-1 ч. 2 КУпАП , передбачає стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Відповідно до ст.16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, а тому приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, а саме , у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320.00 грн.
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч. 2 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП , суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_2 Сінга, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 Сінга, судовий збір в розмірі 320.00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Повернути ОСОБА_2 Сінгу, речі, виявлені та вилучені під час особистого огляду, та які вилучені відповідно до протоколу від 29.05.2017 року.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.