Ухвала суду № 66851191, 30.05.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2017
Номер справи
806/360/17
Номер документу
66851191
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Семенюк М.М.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

УХВАЛА

іменем України

"30" травня 2017 р. Справа № 806/360/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Мацького Є.М.

Шидловського В.Б.,

за участю секретаря судового засідання Гунько Л.В.,

представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі апеляційну скаргу Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "21" лютого 2017 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний центр шляхобудівництва" до Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- визнати дії Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області щодо перевірок Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний центр Шляхобудівництва", за результатами яких були складені акти № 3015-3 від 16.01.2016 року, № 1128/12-01 від 01.09.2016 року, № 540/15-3/33136863 від 05.05.2016 року, № 439/15-3/33136863 від 25.04.2016 року, протиправними;

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення № 0000281501 від 25.01.2016 року, № 0008101200 від 16.09.2016 року, № 0003311200 від 19.05.2016 року, № 0002731200 від 11.05.2016 року.

В обґрунтування позову зазначав, що відповідач, здійснивши протягом 2016 року перевірки позивача щодо дотримання ним вимог податкового законодавства, порушив вимоги Закону України №71-VIII від 28.12.2014 року та Конституції України, а тому і податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі актів цих перевірок є протиправними та підлягають скасуванню.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2017 року позов задоволено.

Визнано протиправними дії Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області щодо здійснення перевірок Товариства з обмеженою відповідальністю "Регіональний центр Шляхобудівництва", за результатами яких були складені акти №3015-3 від 16.01.2016 року, №1128/12-01 від 01.09.2016 року, №540/15-3/33136863 від 05.05.2016 року, №439/15-3/33136863 від 25.04.2016 року.

Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення №0000281501 від 25.01.2016 року, №0008101200 від 16.09.2016 року, №0003311200 від 19.05.2016 року, №0002731200 від 11.05.2016 року.

Присуджено Товариству з обмеженою відповідальністю "Регіональний центр Шляхобудівництва" понесені ним судові витрати у розмірі 15840,52 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області.

Не погодившись з прийнятим судовим рішенням, Відповідачем подано до суду апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права просили скасувати зазначену постанову та прийняти нову про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Вислухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та дослідивши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, Коростенською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Житомирській області (далі - Коростенська ОДПІ), проведено ряд перевірок ТОВ "Регіональний центр Шляхобудівництва", з них:

- документальна невиїзна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №30/15-3 від 16.01.2016 року (а.с.12-13), яким встановлено порушення п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість в сумі 24255,15 грн.;

- камеральна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету, за результатами якої складено акт №1128/12-01 від 01.09.2016 року (а.с.14-15), яким встановлено порушення п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, платником несвоєчасно сплачено податок на додану вартість в сумі 30051,15 грн.;

- документальна невиїзна перевірка даних податкової звітності з податку на додану вартість та несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатами якої складено акт №540/15-3/33136863 від 05.05.2016 року (а.с.16-17), яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН. Відповідальність платника передбачена п.120-1.1 ст.120-1 розділу ІІ Податкового кодексу України;

- документальна невиїзна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ "РЦ Шляхбуд" за жовтень-грудень 2015 року та січень-лютий 2016 року, за результатами якої складено акт № 439/15-3/33136863 від 25.04.2016 року (а.с.18-31), яким встановлено порушення п.187.1 ст.187, п.198.1, п.198.6 ст.198, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України та розділу ІІІ Наказу Міністерства фінансів України №21 від 28.01.2016 року "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість".

На підставі вищевказаних актів перевірки, відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення:

- №0000281501 від 25.01.2016 року (до акту №30/15-3 від 16.01.2016 року), яким зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20 % у сумі 4851,03 грн. (а.с.32);

- №0008101200 від 16.09.2016 року (до акту № 1128/12-01 від 01.09.2016 року), яким зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20 % у сумі 6010,23 грн. (а.с.33);

- №0003311200 від 19.05.2016 року (до акту №540/15-3/33136863 від 05.05.2016 року), яким застосовано штраф в сумі 112336,05 грн. (а.с.34);

- №0002731200 від 11.05.2016 року (до акту №439/15-3/33136863 від 25.04.2016 року), яким збільшено суму грошового зобов'язання 506171 грн., з них 404937 грн. за податковим зобов'язанням та 101234 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та задовольняючи позовні вимоги суд зазначив, що перевірки ТОВ "Регіональний центр Шляхобудівництва" проведені контролюючим органом всупереч законодавчій забороні на її проведення, а тому винесені за результатами таких перевірок податкові повідомлення-рішення №0000281501 від 25.01.2016 року, №0008101200 від 16.09.2016 року, №0003311200 від 19.05.2016 року, №0002731200 від 11.05.2016 року також є протиправними.

Колегія суддів погоджується з зазначеними висновками суду першої інстанції виходячи з такого.

Пунктом 3 розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" зазначено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється:

з 1 січня 2015 року на перевірки суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;

з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Згідно з п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Таким чином, законодавець встановив заборону на проведення органами ДФС України будь-яких перевірок суб'єктів господарювання у 2015 та 2016 роках за попередній рік.

Правова позиція з зазначеного питання (встановлення заборони на проведення перевірок) викладена Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 02.03.2016 року по справі № 826/1252/15 та в ухвалі від 22.06.2016 року по справі № 803/1414/15-а.

З фінансового звіту (а.с.36-37) встановлено, що обсяг доходів за попередній 2015 рік ТОВ " Регіональний центр Шляхобудівництва" становить менше 20 мільйонів гривень. Зазначена обставина не заперечується і відповідачем.

При цьому, судом не встановлено, а відповідачем не зазначено жодної з обставин, передбачених п.3 розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VII, які роблять можливими проведення перевірок, дії щодо проведення яких оскаржуються.

Тому, оскільки вказані вище перевірки проведені у 2016 році, то такі перевірки підпадають під законодавчу заборону, яка встановлена у пункті 3 Розділу ІІ Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".

Суд правомірно не прийняв доводи відповідача, що камеральна перевірка не підпадає під зазначену заборону, оскільки за змістом вищезазначеної норми заборона встановлена для всіх видів податкової перевірки, в тому числі і камеральної.

За таких підстав, суд першої інстанції дійшов правомірно висновку, що перевірки ТОВ "Регіональний центр Шляхобудівництва" проведені контролюючим органом всупереч законодавчій забороні на їх проведення, а тому винесені за результатами таких перевірок податкові повідомлення-рішення №0000281501 від 25.01.2016 року, №0008101200 від 16.09.2016 року, №0003311200 від 19.05.2016 року, №0002731200 від 11.05.2016 року - є протиправними.

Питання відшкодування понесених витрат судом вирішено у відповідності до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення.

Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду першої інстанції не спростовують та не містять фактів невірного застосування судом норм матеріального та процесуального права, а тому підстави, визначені ст.202 КАС України, для скасування судового рішення - відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області залишити без задоволення, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "21" лютого 2017 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: Є.М. Мацький

В.Б. Шидловський

Повний текст cудового рішення виготовлено "30" травня 2017 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "Регіональний центр шляхобудівництва" вул.Т.Кралі,130,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11502

3- відповідачу/відповідачам: Коростенська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області вул.Коротуна,3,м.Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500

- ,