
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 травня 2017 року м. Київ № 826/6776/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши матеріали адміністративної справи
ОСОБА_1
до 1) Міністерства юстиції України;
2) Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства Юстиції України (Комісії з
розгляду скарг у сфері державної реєстрації)
про визнання дій протиправними, скасування рішень та зобов'язати вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України, Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства Юстиції України (Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації) про:
- визнання протиправними дій службових та посадових осіб Міністерства юстиції України щодо розгляду скарг ОСОБА_1 від 03 квітня 2017 року за вхідним № Л-9499, 06 квітня 2017 року за вхідним № Л-10132, 12 квітня 2017 року за вхідним №10722-0-33-17;
- скасувати наказ Міністерства юстиції України від 19.04.2017 року № 1405/7 та висновок Комісії з розгляду скарг у сфер державної реєстрації від 19.04.2017 року за результатами розгляду скарг ОСОБА_1;
- зобов'язати службових та посадових осіб Міністерства юстиції України, уповноважених на розгляд скарг у сфері державної реєстрації, розглянути скарги ОСОБА_1 від 03 квітня 2017 року за вхідним № Л-9499, 06 квітня 2017 року за вхідним № Л-10132, 12 квітня 2017 року за вхідним №10722-0-33-17, - з дотриманням вимог чинного законодавства.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Частиною третьою статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
В пункті 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено визначення поняття суб'єкта владних повноважень, а саме - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Суд звертає увагу, що позивач заявлено позовні вимоги до службових та посадових осіб Міністерства юстиції України, проте не ідентифіковано таких осіб (ПІБ та посада), як і не зазначено таких осіб відповідачами по справі.
Відтак, позивачу необхідно або уточнити склад відповідачів по справі, або заявити позовні вимоги до визначених відповідачів.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід або уточнити склад відповідачів по справі, або заявити позовні вимоги до визначених відповідачів; надати примірники уточненого позову для суду та для вручення відповідачам по справі.
Керуючись статтями 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов