
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
26 травня 2017 р. Справа № 804/953/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Боженко Н.В.
при секретарі Трошиної А.С.
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпро заяву Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі про заміну сторони виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИВ:
16 травня 2017 року Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 804/953/13-а, а саме:
- замінити стягувача за виконавчим листом № 49130413 від 29.04.2013 року з Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська на Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі;
- замінити стягувача за виконавчим листом № 49130413 від 29.04.2013 року з Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі на Лівобережну об`єднану державну податкову інспекцію м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
В обґрунтування заяви зазначено, що управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська, управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м. Дніпропетровська реорганізоване шляхом злиття в Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі. Функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду органам Міністерства доходів і зборів. Відповідно в спірних відносинах належним стягувачем повинна бути Лівобережна обєднана державна податкова інспекція м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Ухвалою суду від 18 травня 2017 року призначено розгляд заяви у судовому засіданні.
Представник заявника в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи, надав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної заяви із його участю.
Представник Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпра Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області надав до суду клопотання про розгляд заяви без його участі.
За таких обставин, враховуючи норми ч. 6 ст. 128, ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, заяву розглянуто без участі сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю Правовий формат про стягнення заборгованості.
Постановою від 12.02.2013 року позов Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю Правовий формат про стягнення заборгованості задоволено повністю.
Виконавчий лист виданий 29.04.2013 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом.
Судом встановлено, що відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 29.10.2015 року ВП № 49130413 з виконання виконавчого листа №804/953/13-а, виданого 29.04.2013 року, стягувачем в даному виконавчому провадженні є Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України від 16.12.2015 року №1055 реорганізовані деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України, а саме: управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська, управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м. Дніпропетровська реорганізоване шляхом злиття в Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську (код ЄДРПОУ 40380265).
Судом встановлено, що Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська (код ЄДРПОУ 21928864) припинено, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис від 01.04.2016 №12241120010027723.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року №988 «Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську перейменовано в Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З огляду на викладені обставини, суд вважає правомірною заміну сторони виконавчого провадження за виконавчим листом виданим Дніпропетровським окружним адміністративним судом 29.04.2013 року, а саме: замінити стягувача з Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська на Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі.
Вирішуючи питання про заміну сторони виконавчого провадження за виконавчим листом № 49130413 виданим Дніпропетровським окружним адміністративним судом 29.04.2013 року, а саме, стягувача з Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі на Лівобережну об`єднану державну податкову інспекцію м.Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, суд зазначає наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, підставою для звернення Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження було внесення змін до Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та передачі функцій адміністрування єдиного внеску до органів державної податкової служби, що на думку заявник свідчить про неможливість подальшого стягнення ним заборгованості єдиного внеску з Товариства з обмеженою відповідальністю Правовий формат.
Зазначені обставини, на думку заявника, свідчать про неможливість подальшого стягнення ним заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.
Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України.
Відповідно до пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Суд зазначає, що вказаною нормою не обмежуються права органу Пенсійного фонду України як стягувача у виконавчому провадженні, відкритому до прийняття цього Закону, та не встановлюється обовязку заміни стягувача у відкритому виконавчому провадженні з органу Пенсійного фонду України на орган, який реалізує державну податкову і митну політику.
Крім того, згідно абзацу третього пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
У відповідності до пункту п'ятого Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги той факт, що в органу Пенсійного фонду України, в інтересах якого видано виконавчий лист, залишається право та статус стягувача коштів, а Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі як правонаступник Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська продовжує адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони виконавчого провадження на Лівобережну об'єднану державну податкову інспекцію м. Дніпра Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2015 року по справі №811/1669/13-а.
З огляду на викладене, суд відмовляє у задоволенні заяви в частині заміни стягувача з Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі на Лівобережну об`єднану державну податкову інспекцію м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Керуючись ст. ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити частково.
Допустити заміну сторони (стягувача) у виконавчому провадженні №49130413 за виконавчим листом виданим Дніпропетровським окружним адміністративним судом 29.04.2013 року по справі № 804/953/13-а з Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Дніпропетровська на його правонаступника Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі.
В задоволенні іншої частини заяви - відмовити
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_1