
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
26 травня 2017 р. Справа № 804/9410/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева І.В. розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі заяву Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі про заміну позивача правонаступником, -
ВСТАНОВИВ:
Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про заміну правонаступником позивача в адміністративній справі №804/9410/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Укрмедія» про стягнення заборгованості в сумі 1983,48 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що у звязку з набранням чинності Закону України від 04.07.2013 року № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» функції адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування перейшли від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України, у звязку з чим заявник просить замінити позивача з Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі на Державну податкову інспекцію в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Сторони про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином, в судове засідання не зявились, причини неявки суду не повідомили, заявник надав клопотання про розгляд заяви без його участі.
Згідно приписів статті264 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, у звязку з чим суд ухвалив проводити розгляд заяви за відсутності сторін.
Розглянувши подану заяву та вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №804/9410/13-а від 14.08.2013 року адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська задоволено повністю та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Укрмедія» суму недоїмки зі сплати по єдиному внеску за квітень - травень 2013 року у розмірі 1983,48 грн.
22 листопада 2013 року видано виконавчий лист, на підставі якого постановою Амур-Нижньодніпровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції від 04.02.2016 року ВП №50064294 відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа.
Частиною 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обовязковими тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив (частина 5 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року № 1404-VIII).
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України.
Відповідно до пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Суд зазначає, що вказаною нормою не обмежуються права органу Пенсійного фонду України як стягувача у виконавчому провадженні, відкритому до прийняття цього Закону, та не встановлюється обовязку заміни стягувача у відкритому виконавчому провадженні з органу Пенсійного фонду України на орган, який реалізує державну податкову і митну політику.
Крім того, згідно абзацу третього пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Судом встановлено, що відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 04.02.2016 року ВП №50064294 з виконання виконавчого листа №804/9410/13а, виданого 14.08.2013 року, стягувачем в даному виконавчому провадженні є Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» від 16 грудня 2015 року №1055 реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України, зокрема, Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська реорганізовано шляхом злиття в Лівобережне обєднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року №988 «Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську перейменовано в Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та фактичних обставин справи, суд приходить до висновку, що Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі як правонаступник Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська продовжує здійснювати адміністрування єдиного внеску у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи.
У відповідності до пункту п'ятого Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги той факт, що в органу Пенсійного фонду України, в інтересах якого видано виконавчий лист, залишається право та статус стягувача коштів, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони виконавчого провадження на Державну податкову інспекцію в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Керуючись статтями 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Лівобережного обєднаного управління Пенсійного фонду України в м.Дніпрі про заміну позивача правонаступником відмовити.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1