
Справа № 570/1104/17
Номер провадження 3/570/480/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2017 року
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Гладишева Х.В., розглянувши матеріали, які надійшли з РВ РВП Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в АДРЕСА_1 не працюючого, паспорт НОМЕР_1 виданий 05.10.1999 р. Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області, за ч. 1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
07 березня 2017 року року близько 13 год.500 хв. ОСОБА_1 по місцю проживання АДРЕСА_2 ображав нецензурною лайкою свою матір ОСОБА_2, погрожував їй фізичною розправою, чим завдав шкоди психологічному здоров'ю потерпілої.
Правопорушника належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи за адресою, вказаною ним особисто, проте в судове засідання він не з'явився, повістка повернулася за закінченням терміну зберігання. На думку судді, правопорушник свідомо не з»являвся у відділення Укрпошти для отримання повідомлень із Рівненського районного суду Рівненської області з метою ухилитися від притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи що в справі є достатні дані про обізнаність правопорушника зі своїми правами, про місце і час розгляду справи в суді, а також наявні його пояснення та відсутнє клопотання про перенесення судового розгляду, в яке він не прибув з невідомих причиндостатність матеріалів справи для прийняття рішення, відсутність необхідності заслуховувати його особисті пояснення з приводу події, беручи до уваги думку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, встановлені строки розгляду вказаних справ, вважаю за можливе розглянути матеріали за його відсутності, вважаючи, що за наведених обставин його право на захист порушено не буде.
Факт вчинення насильства в сім»ї при встановлених судом обставинах підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення АА № 538463, поясненнями його та потерпілої ОСОБА_2
Протокол про адміністративне правопорушення складений у присутності правопорушника та його копія йому вручена, про що свідчичь його підпис в протоколі. Відповідно до тексту протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз»яснено права, передбаченіст.63 КонституціїУкраїниіст.268 КпАПУкраїни.
Відповідно до ч.ч.2, 4 ст.3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права й обов'язки.
Оскільки правопорушник та потерпіла являються сім'єю, дії правопорушника підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 КУпАП .
Диспозицією вказаної статті передбачено, що вчинення насильства в сім'ї - це умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна абокоштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Відповідно до Закону України «Про попередженнянасильства у сім'ї» від 15 листопада 2011 року насильство в сім'ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї стосовно іншого члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психологічному здоров'ю. Протиправнідії за цією статтею можуть мати характер фізичного, психологічного чи економічного насильства.
Відповідно ч.1ст.9 КУпАП адміністративним правопорушеннямв изнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідност.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно положень ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Вказані докази є належними та такими, що повністю узгоджуються між собою, не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості,
Таким чином, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП, як вчинення насильства в сім'ї.
При обранні виду та визначенні розміру адміністративного стягнення суд враховуює особу правопорушника, обставини, за яких відбувалися події і вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт, протипоказань для чого судом не встановлено. Саме такий його вид у відповідності до ст.23 КпАПУкраїнибуде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішенопитання про стягнення судового зборувідповідно до ст.40-1 КпАПУкраїни.
На підставі ч.1 ст.173-2 КУпАП, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КпАП України, суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати виннним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком на 30 (тридцять) год.
Стягнути з ОСОБА_1 в прибуток Рівненського районного суду Рівненської області (Отримувач коштів УДКСУ у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012756. Банк отримувача ГУДКСУ в Рівненській області. Код банку отримувача (МФО) 833017. Рахунок отримувача 1217206700295. Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Гладишева Х.В.