
465/7433/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30.05.2017 року м.Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Мигаль Г.П., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позов ОСОБА_1 до Залізничного обєднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про перерахунок призначеної пенсії державного службовця, -
в с т а н о в и в :
позивач звернувся із адміністративним позовом до ОСОБА_2 пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова про визнання протиправними дій управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова щодо невключення до середньомісячного заробітку матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати під час обчислення розміру пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 5 листопада 2012 року та зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова здійснити перерахунок та виплату пенсії з 5 листопада 2012 року, обчисленої відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" у розмірі 80 відсотків заробітної плати за 24 місяцв роботи на державній службі, з урахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, згідно Порядку коригування розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11.08.2003р. № 226/509, з урахуванням фактично виплачених сум пенсії.
26 травня 2017 року представник Залізничного обєднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова подав клопотання про заміну відповідача ОСОБА_2 пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова у звязку з реорганізацією управління шляхом злиття в Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м. Львова відповідно до постанови КМУ № 988 від 21 грудня 2016 року «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» на Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.
Постановою КМУ № 988 від 21 грудня 2016 року «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України. Відповідно до переліку управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова та управління Пенсійного фонду України в Франківському районі м. Львова реорганізовано в Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 26 травня 2017 року, замінено відповідача ОСОБА_2 пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова на належного - Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачу ОСОБА_1 з 11.06.2012 року призначено пенсію за віком державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993р. №3723-ХП. Стаж державної служби на час призначення пенсії становив 12 років 00 місяців 16 днів.
Пенсія встановлена у розмірі 80 відсотків заробітної плати за 24 місяці роботи на державній службі, до якої включено посадовий оклад, доплата за ранг, надбавка за вислугу років, премії та інші надбавки.
При цьому, відповідачем не було враховано сум матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, які зазначені в графі "Інші виплати" Довідки про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" (затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 14.02.2011р. № 5-1) від 27.09.2011 року № 9312/10-39 та на які було нараховано та сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Довідавшись, що пенсія обчислена без урахування вищевказаних сум, в порядку досудового врегулювання спору, 20.12.2016 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м. Львова про перерахунок пенсії державного службовця з врахуванням сум матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати з 01.11.2010 року по 31.10.2012року. 27.12.2016 року позивач отримав відповідь за №210-Т/8, в якій позивачу відмовлено у такому перерахунку пенсії з 05.11.2012 року, у зв'язку із чим позивач вимушений звернутись до суду.
Позивач вважає, що дії відповідача щодо невключення до середньомісячного заробітку позивача сум матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати при обчисленні пенсії згідно із Законом України від 16.12.1993р. № 3723-ХІІ "Про державну службу", починаючи з 11 червня 2012 року, є протиправними.Просить позов задоволити.
Представник відповідача надіслав заперечення на позов, згідно якого зазначив, що відповідно до ч.2 ст.33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, в редакції чинній на момент призначення пенсії, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавку за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Пенсійна виплата відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року обчислена у розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до довідок про складові заробітної плати з 11 червня 2012 року.
Заробітна плата для призначення пенсії визначалась відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», зокрема посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чим або спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії.
При призначенні пенсії, до заробітку для обчислення пенсії матеріальна допомога на оздоровлення та індексація не включається, оскільки є одноразовими виплатами і не були зазначенні в переліку складових заробітної, передбачених частиною 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ (діючого на момент призначення пенсії) та п. 4 постанови КМУ № 865 від 31 травня 2000 року.Просить у задоволенні позову відмовити.
Оскільки, предметом позову є нарахування та виплата підвищення до пенсії, в силу п.2 ч.1ст.183-2 КАС України, судовий розгляд справи здійснюється в порядку скороченого провадження.
Дослідивши матеріали справи, подані заперечення, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1ст.8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно зі ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що позивач звернувся до ОСОБА_2 пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова з заявою про перерахунок пенсії за віком за період з 11 листопада 2012 року з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально побутові потреби./а.с. № 9/
Відповідно до листа від 27 грудня 2016 року № 210-Т/8 ОСОБА_2 пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова з 11 червня 2012 року та отримує пенсію державного службовця за віком, яка була призначена за нормами чинного на дату призначення пенсії Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ та йому відмовлено в перерахунку пенсії державного службовця за віком на підставі довідок, виданих Головним управлінням статистики у Львівській області./а.с. № 8/
Відповідно до листа (довідки) № 152/430 від 13 грудня 2016 року, виданої Головним управлінням статистики у Львівській області, для призначення пенсії державного службовця Головним управлінням статистики у Львівській області було надано довідку про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років ) та довідку про надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 № 15 внесено зміни до постанови від 04.09.2013 № 15-1, якою відмінено довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховану) пенсію. Крім цього, надано інформацію щодо інших виплат, які нараховано за період з 01.11.2010 по 31.10.2012 в сумі 23941 грн. 54 коп.(Двадцять три тисячі дев'ятсот сорок одна грн. 54 коп.), в т.ч. сума індексації заробітної плати в розмірі 10655 грн. 07 коп. (Десять тисяч шістсот п'ятдесят п'ять грн. 07 коп. матеріальна допомога на оздоровлення 7089 грн. 31 коп. (Сім тисяч вісімдесят дев'ять грн. 31коп.), матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань -6197грн.16 коп.(Шість тисяч сто дев'яносто сім грн. 16 коп.)
На суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсія державним службовцям призначається у відсотковому співвідношенні від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до 1 ст. 1 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього ж Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно з ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу" передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавок за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Відповідно до ч. 7 ст. 33 Закону України "Про державну службу" державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ст. 35 Закону України "Про державну службу" щорічна відпустка державним службовцям надається з виплатою допомоги на оздоровлення. Зазначена матеріальна допомога має систематичний характер, оскільки, виплачується щорічно і є об'єктом для нарахування та утримання страхових внесків до пенсійного фонду.
Отже, чинне законодавство, як загальне, так і спеціальне, відносить до складу заробітної плати також і інші виплати. При цьому слід врахувати, що надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення і приймаються в розрахунок пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань, входять до системи оплати праці державного службовця, оскільки, з них сплачено внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Те ж стосується і сум індексації заробітної плати, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, і які є складовою заробітної плати та входять до складу фонду оплати праці (ст.1, ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення»).
Крім того, ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до ч. 1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Статтею 41 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058 ІУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Окрім того, на виконання вимог ст. 66 Закону № 1788-ХП Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010р. № 1170 затверджено «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Матеріальна допомога, яка носить систематичний характер і виплачується всім або більшості працівників, а також суми індексації заробітної плати, які виплачуються з фонду оплати праці, не включені у зазначений перелік, а тому мають враховуватися при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій.
Відповідно до правової позицій Верховного суду України висловленої 03 червня 2014 року в справі № 21-134а14 отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Висновок суду касаційної інстанції про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обовязкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів № 3723-XII та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин стаття 41 Закону №1058-IV та стаття 66 Закону №1788-XII.
Таким чином, висновок відповідача про те, що включення в складові заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, та індексації заробітної плати, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, не передбачене нормами чинного законодавства - неправомірний і є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням Законів № 3723-ХП та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин ст. 41 Закону № 1058 ІУ та ст. 66 Закону № 1788-ХП. Такі висновки викладено в постановах Верховного Суду України № 21-3а 14 від 04 березня 2014 року та № 21-134 а 14 від 03 червня 2014 року у справах за аналогічними позовами фізичних осіб до управлінь Пенсійного фонду України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до ст. 244-2 КАС України, рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами)касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
За таких обставини, відповідно до вказаних нормативних актів, пенсія позивача повинна обчислюватись із заробітної плати з урахуванням всіх виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому дії відповідача є протиправними.
Враховуючи вимоги ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі,в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів належним і неупередженим судом.
В рішенні від 19 жовтня 2009 року № 26-рп/2009, Конституційний Суд України зазначив про те, що частину першу статті 55 Конституції України треба розуміти так, що кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку; суд не може відмовити у правосудді, якщо громадянин України, іноземець, особа без громадянства вважають, що їх права і свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод; відмова суду у прийнятті позовних та інших заяв, скарг, оформлених відповідно до чинного законодавства, є порушенням права на судовий захист, яке згідно зі статтею 64 Конституції України не може бути обмежене.
Згідно ст.8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями. Частина 3 зазначеної статті гарантує звернення до суду безпосередньо на підставі Конституції України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.ст.11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно із ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як зазначив Пленум Вищого адміністративного суду України у п.1 Постанови від «06» березня 2008 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», під час розгляду спорів щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суди незалежно від підстав, наведених у позовній заяві, повинні перевіряти їх відповідність усім зазначеним вимогам.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положеннь, дії чи бездіяльності і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення із зазначення способу його здійснення та про зобов'язання відповідача вчинити певні дії. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв'язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає до задоволення в частині визнання відмови про перерахунок пенсії протиправною та зобовязання провести перерахунок та виплату пенсії з врахуванням фактично нарахованих та сплачених сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, інших виплат, на які нараховувались страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Суд приходить до висновку, що позивачем не було пропущено строку звернення до суду, оскільки позивач звернувся до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України Франківського району м. Львова 20 грудня 2016 року із заявою про включення для перерахування його пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових витрат, індексації заробітної плати. Відповідачем дана відповідь 27 грудня 2016 року, від якої слід відраховувати строк звернення до суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа місяця включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Оскільки позивач звернувся до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України Франківського району м. Львова про перерахунок пенсії 20 грудня 2016 року, то позивач має право на перерахунок пенсії з 01 січня 2017 року, а отже позов підлягає до задоволення в частині перерахунку пенсії з 01 січня 2017 року. Що стосується періоду з 05 листопада 2012 року по 01 січня 2017 року, то в цій частині слід відмовити, оскільки позивачем не надано суду доказів, що пенсія за період з 05 листопада 2012 року по 01 січня 2017 року не отримана з вини відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7-11,71, 86, 158-163,167, 244-2 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
позов задоволити частково.
Визнати протиправними дії Залізничного обєднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова (м.Львів, вул.Городоцька код ЄДРПОУ 41250271) щодо невключення до середньомісячного заробітку матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, матеріальну допомог на оздоровлення, індексацію заробітної плати під час обчислення позміру пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,( м.Львів, вул. Пулюя, 3/34, ІПН НОМЕР_1) відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу".
Зобов'язати Залізничне обєднане управління Пенсійного фонду України м. Львова (м.Львів, вул.Городоцька код ЄДРПОУ 41250271) здійснити перерахунок та виплату пенсію ОСОБА_1 з 01 січня 2017 року, обчисленої відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" у розмірі 80 відсотків заробітної плати за 24 місяці роботи на державній службі, з урахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати згідно Порядку коригування розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11.08.2003р. № 226/509, з урахуванням фактично виплачених сум пенсії без обмеження строку.
В решті позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Мигаль Г.П