Рішення № 66829846, 25.05.2017, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
25.05.2017
Номер справи
909/352/17
Номер документу
66829846
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2017 р. Справа № 909/352/17

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняк Б. П. , секретар судового засідання Михайлюк А. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за первісним позовом: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма " Стиль" вул. Каракая ,24А , м. Калуш , Калуський район , Івано-Франківська область, 77300

до відповідача: ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради , вул. Дністровська , 28, м. Івано-Франківськ , 76015

до відповідача: ОСОБА_3 комітету Івано-Франківської міської ради , вул. Грушевського , 21 , м. Івано-Франківськ ,76015

про : визнання укладеним у редакції позивача договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 від 15.12.2016 року з додатком № 1

за зустрічним позовом : ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради , вул. Дністровська , 28, м. Івано-Франківськ , 76015

до відповідача : ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма " Стиль" вул. Каракая ,24А , м. Калуш , Калуський район , Івано-Франківська область , 77300

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_3 комітету Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004

про : спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Івано-Франківська та додатку до нього ( розрахунок розміру пайового внеску) в редакції відповідача (ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради) .

за участю:

Від позивача: ОСОБА_4, (довіреність № 41/19 від 24.04.2017р. ) - представник ;

Від відповідача ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради : ОСОБА_5, (довіреність б/н від 03.01.2017р.) - представник ;

Від відповідача ОСОБА_3 комітету Івано-Франківської міської ради: ОСОБА_6, (довіреність № 2315/01-20 /14в від 30.12.2016р. ) - представник ;

ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма "Стиль" звернулось до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання укладеним у редакції позивача договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 від 15.12.2016 року з додатком № 1 .

25.04.2017р. ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради подано зустрічну позовну заяву ( вх.№ 4660/17 від 25.04.2017р. про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Івано-Франківська та додатку до нього (розрахунок розміру пайового внеску ) в редакції ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради .

Ухвалою від 25.04.2017р. судом за заявою ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ( Вх. №466/17 від 25.04.2017р. до участі у справі залучено ОСОБА_3 комітет Івано-Франківської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача .

Заявлені первісні позовні вимоги мотивовані тим, що 11.08.2016р. Фінансове управління виконавчого комітету звернулось до ТзОВ «ТВФ «Стиль» з листом №2-15/414, в якому зазначило, що товариство є замовником будівництва торгово-складських приміщень по вул. Максимовича, 15 в м. Івано-Франківську і відповідно до ст. 40 Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності" зобов'язаний взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

29.11.2016 р. ТзОВ «ТВФ «Стиль» через ЦНА звернулось із заявою про укладання договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, надавши пакет документів для підготовки проекту Договору, оригінал зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва та копію експертної оцінки щодо розгляду кошторисної частини проектної документації складеної на основі робочого проекту.

05.12.2016 р. ОСОБА_2 управління виконавчого комітету надіслано товариству проект Договору та розрахунку розміру пайової участі, проаналізувавши який у ТзОВ «ТВФ «Стиль» виникли заперечення, про що повідомлено відповідача листом №9801 від 09.12.2016р. Так, в даному листі зазначено що ч.5 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» чітко передбачено дві методики визначення розміру пайового внеску: перша, що є основою та має пріоритет визначення розміру з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва обєкта; друга у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва обєкта не визначена вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створення потужності. Орган місцевого самоврядування відповідно до ч.1 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вправі визначати тільки порядок залучення, порядок розрахунку розміру і порядок використання коштів пайової участі, однак в жодному випадку не має права змінювати методику розрахунку розміру пайового внеску.

ТзОВ «ТВФ «Стиль» вважає, що ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради не правильно протрактоване чинне законодавство України, а п. 2.10. «Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста» де визначено що «вартість будівництва (величина від якої обраховується розмір пайового внеску) це величина яка визначається множенням показника опосередкованої вартості м.2 на загальну площу будівлі» сприяв цьому. Вважає, що даний пункт не в повній мірі відображає існуюче законодавче регулювання способу визначення вартості будівництва для потреб визначення розміру пайового внеску, вказуючи тільки на один з двох способів визначення вартості будівництва. Оскільки «Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста» є підзаконним актом, він не може суперечити нормам законів України, про що до речі зазначено в самому Положенні в п.12.5, що «Положення діє в частині, що не суперечить чинному законодавству, а не врегульовані ним питання, регулюються згідно з нормами чинного законодавства».

29.12.2016р. ТзОВ "ТВФ Стиль" повернуло ОСОБА_2 управлінню запропонований проект договору з протоколом розбіжностей, виклавши свою редакцію відповідних пунктів Договору, та викладено в новій редакції додаток до Договору - розрахунок розміру пайової участі (єдиний), де розраховано розмір пайового внеску, та його розподіл виходячи з загальної кошторисної вартості торгово-складських приміщень по вул. Максимовича, 15 в м. Івано-Франківську, та встановленого рішенням Івано-Франківської міської ради розміру пайового внеску для не житлових приміщень. До підписаного Договору з протоколом розбіжностей додано супровідний лист, в якому вказано на помилковість розрахунку розміру пайового внеску на основі нормативів для одиниці створеної потужності шляхом множення показника опосередкованої вартості на загальну площу будівлі, при наявності визначеної загальної кошторисної вартості будівництва з експертним висновком про її відповідність чинним нормативним актам в сфері будівництва, який виконаний філією ДП «Укрдержбудекспертиза» в Івано-Франківській області , відповідно до приписів п.2.10. Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, затвердженому рішення Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 року № 1231-38.

Однак, 26.01.2017 року ТзОВ "ТВФ Стиль" отримало лист ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про неможливість взяття до уваги зауважень замовника будівництва до редакції договору з врахуванням встановленого порядку залучення, розрахунку розміру визначеного Положенням " Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста" та запропоновано підписати проект Договору в редакції фінансового управління.

ТзОВ "ТВФ Стиль" вважає, що укладення Договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 від 15.12.2016 р. в редакції фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради складений з порушенням чинного законодавства, внаслідок чого завищено розмір пайового внеску на суму 430 715,12 грн., в той час, коли за розрахунками товариства з врахуванням загальної кошторисної вартості будівництва, його розмір складає 179 001,76 грн.

Вказує на порушення ОСОБА_2 управлінням ч.7 ст. 181 ГК України, яка не погодившись з запропонованими в протоколі розбіжностей змінами в договорі , повинно було в 20 денний строк звернутися до суду, чого зроблено не було, відтак пропозиції ТзОВ "ТВФ Стиль" вважаються прийнятими.

Відповідач за первісним позовом Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради заявлені позовні вимоги ТзОВ "ТВФ Стиль" заперечує, мотивуючи їх безпідставністю та необгрунтованістю .

Зустрічні позовні вимоги мотивовані тим, що ТзОВ "ТВФ Стиль" є замовником будівництва торгово- складських приміщень по вул. Максимовича, 15 в м. Івано-Франківську і відповідно до ст. 40 Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності" зобов'язане взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Вважає, що договір про пайову участь повинен бути укладений в редакції фінансового управління, оскільки пропозиція з боку фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради була направлена відповідно до наданих повноважень, а саме:п.2.2.22 Положення про фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ( затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради №42-2 від 22.12.2015 р. ) де зокрема зазначено , що фінансове управління здійснює роботу пов'язану з укладанням договорів та проведенням розрахунків пайових внесків до цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста, веде оперативний облік надходжень та з врахуванням діючого Положення.

Вважає , що неукладання ТзОВ ТВФ " Стиль" договору пайової участі в редакції фінансового управління є порушенням вимог Положення " Про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста" та зобов'язання яке прямо передбачене чинним законодавством.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_3 комітет Івано-Франківської міської ради заявлені первісні позовні вимоги заперечує, мотивуючи їх безпідставністю та необґрунтованістю та просить в первісному позові відмовити .

Заслухавши пояснення учасників сторін, дослідивши зібрані у справі докази, оцінивши їх відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, суд встановив таке.

21 жовтня 2016року Фінансове управління виконавчого комітету міської ради звернулось з листом-пропозицією №16.5-16/573 до ТзОВ ТВФ «Стиль», як замовника будівництва торгово-складських приміщень на вул.Максимовича, про укладення договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Івано-Франківська.

Листом №88/07 від 15.11.2016р. ТзОВ ТВФ «Стиль» повідомило Фінансове управління, що для укладання договору про пайову участь товариство готує необхідні документи та після їх підготовки звернеться про укладання такого договору.

29.11.2016р. ТзОВ ТВФ «Стиль» через ЦНАП звернулось із заявою про укладання договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, надавши пакет документів з техніко-економічними показниками.

На подану заяву фінансовим управлінням з врахуванням Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної соціальної інфраструктури міста», а саме п.2.10 Положення, було підготовлено проект договору до підписання та направлено два примірники проекту договору з додатком підписання.

31.12.2016 р. ТзОВ «ТВФ «Стиль» повернуло запропонований проект договору з протоколом розбіжностей.

Дані розбіжності розглянуто на комісії з питань пайової участі замовні будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та вирішено не приймати подані зауваження товариством до договору.

Листом від 20.01.2017р. №18/01-27/6534 фінансове управління повідомило ТзОВ ТВФ «Стиль» про неможливість взяття до уваги зауважень замовника будівництва до редакції договору врахуванням встановленого порядку залучення, розрахунку розміру визначеного Положенням «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» та запропоновано знов; таки підписати договір про пайову участь в редакції фінансового управління. На що відповіді отримано не було.

Відповідно до частини четвертої статті 11 ЦК України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Згідно з частиною першою статті 14 ЦК України цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності в Україні визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", статтею 40 якого встановлено обов'язок пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту та визначено механізм його реалізації.

Так, за приписами частини другої зазначеної статті Закону замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. В силу положень частини першої статті 40 Закону порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справи рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 року №1231-38 затверджено Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста".

За приписами п. п. 1.2 та 1.3 Положення замовники будівництва залучаються до пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста виключно на підставі укладених з виконавчим комітетом та фінансовим управлінням договорів про пайову участь. Для укладення такого договору замовник зобов'язаний повідомляти виконавчий комітет про будь-які вчинені ним дії щодо забудови земельної ділянки, відповідно до діючого законодавства та звернутися про укладення Договору про пайову участь.

Згідно з абзацом 2 п. 3.1 Положення замовник зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених пунктом 6.6, 6.7 цього положення.

Відповідно до п. 4.4 Положення договір про пайову участь укладається на підставі звернення замовника будівництва на ім'я першого заступника міського голови.

Відповідно до Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створені та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста» пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до бюджету м.Івано-Франківська коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Івано-Франківська у розмірах: 7 відсотків вартості будівництва (реконструкції) обєкта містобудування - для нежитлових будівель та споруд та 4 відсотки вартості будівництва (реконструкції) обєкта містобудування - для житлових будинків В п. 2.10 Положення визначено, що вартість будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування - величина, яка визначається множенням показника опосередкованої вартості спорудження 1 м.кв. житла/нежитлових будівель та споруд (без урахування ПДВ), що діє на момент складання проекту договору на загальну площу та доведена Мінрегіонбудом, або визначається на основі нормативів для одиниці створеної потужності, затверджених рішенням ради.

Пунктом 6.2. Положення визначено, що розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та порядок її сплати визначається в залежності від категорії обєктів містобудування та відповідно до типового договору укладеного з органом місцевого самоврядування та на основі вартості будівництва (реконструкції) обєкта містобудування.

Відповідно до встановленого порядку визначеного органом місцевого самоврядування, а саме рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013р. №1231-38, зі змінами від 28.01.2016р. було розраховано розмір пайового внеску.

Згідно ст.144 Конституції України та ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування» органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обовязковими для виконання на відповідній території.

Таким чином, неукладання ТзОВ ТВФ «Стиль» договору пайової участі в редакції фінансового управління є порушенням вимог Положення та зобовязання яке прямо передбачене чинним законодавством.

Відповідно до ч.3 ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.649 Цивільного кодексу України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Згідно ч. 1 ст.638 Цивільного кодексу України визначено, що договір є укладеним, якщо між сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними є умови, визначені такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. Аналогічне передбачене ч.2 ст. 180 Господарському кодексі України .

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженеро- транспортної та соціальної інфраструктури міста» укладення договору є обовязкові незалежно від згоди другої сторони спір, що виникає при укладенні договору, вирішуєте. судом.

Стаття 20 ГК України визначає, що права та законні інтереси суб'єктів господарювання захищаються шляхом, зокрема, визнання наявності або відсутності прав встановлення, зміни та припинення господарських правовідносин.

Виходячи із загальних засад цивільного законодавства та судочинства, права особи на захист у суді порушених або невизнаних прав, меж здійснення особою цивільних прав виконання цивільних обовязків (ст.3,6, 12-15, 20 ЦК України), в разі невизнання особою права на укладення договору, таке право підлягає захисту судом на підставі п.1 ч.2 ст.16 ЦК України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачена нормативним актом обовязкової дії. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 10.10.2012р. у справі №6-110цс12 та постанові Вищого господарського суду України від 20.02.2012 року у справі №14/165.

Запропонований ОСОБА_2 управлінням проект договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста містить всі істотні умови договору та відповідає нормам чинного законодавства.

Вищенаведені обставини та норми чинного законодавства дають підстави для висновку суду щодо відмови в задоволенні первісних позовних вимог та задоволенні зустрічних .

Згідно ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно зі ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Згідно ч. 3 ст. 84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Відповідно до пункту 9.9. постанови пленуму Вищого господарського кодексу України № 6 від 23.03.2012р. "Про судове рішення" у рішенні про спонукання укласти договір господарські суди повинні зазначати умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині. Якщо ж умови (пункти) поданого позивачем проекту договору судом прийнято лише в певній частині, то решта умов (пунктів), до яких вносяться зміни порівняно з проектом, викладається в резолютивній частині судового рішення.

Судові витрати за первісним позовом залишити за позивачем.

Судові витрати за зустрічним позовом слід покласти на відповідача.

Керуючись ст. 143, 144 Конституції України та ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ст. 187 Господарського кодексу України, ст. 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити в первісному позові ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Торгово - виробнича фірма " Стиль" до ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та ОСОБА_3 комітету Івано-Франківської міської ради про визнання укладеним у редакції позивача договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 від 15.12.2016 року з додатком № 1 .

Судові витрати за первісним позовом залишити за позивачем.

Задовольнити зустрічний позов ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма " Стиль" про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Івано-Франківська та додатку до нього ( розрахунок розміру пайового внеску ) в редакції відповідача ( ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради) .

Визнати укладеним договір про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Івано-Франківська між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради ( м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346) , фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ( м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 28, код ЄДРПОУ 02314062) та ТзОВ ТВФ " Стиль" ( м. Калуш, вул. Каракая, 24 а, код ЄДРПОУ 22170978) в редакції фінансового управління:

" ДОГОВІР №

про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку

інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста

м. Івано-Франківськ 2017 р.

ОСОБА_3 комітет Івано-Франківської міської ради (далі - ОСОБА_7) в особі заступника міського голови ОСОБА_8, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» (сторона 1), фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - Фінансове управління) в особі начальника ОСОБА_9, що діє на підставі Положення «Про фінансове управління виконавчого комітету міської ради» (сторона 2) з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю «Торгово-виробнича фірма «Стиль» (далі - Замовник) в особі директора ОСОБА_10, (далі - Замовник) що діє на підставі Статуту (сторона 3), з іншої сторони, а разом надалі - Сторони, у відповідності до Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста», а також беручи до уваги те, що Замовник у відповідності до Закону України Про регулювання містобудівної діяльності зобовязаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, констатуючи, що правовідносини, які виникають за цим Договором, є майново- господарськими зобовязаннями і обовязковими до виконання, уклали цей договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (далі - Договір) про наступне:

1.Предмет Договору

1.1 За цим Договором Замовник, що здійснює будівництво торгово-складських приміщень на вул. Максимовича, 15, в порядку та на умовах, визначених Договором, бере участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська.

1.2 Земельна ділянка, на якій здійснюється будівництво обєкта, розташована за адресою:м. Івано-Франківськ, вул. Максимовича, 15, Номер запису про інше речове право 4694240 від 17.02.2014 року.

2. Обовязки сторін

2.1. Замовник зобовязується сплатити пайовий внесок у розмірі та у терміни, визначеніДоговором.

2.2..ОСОБА_7 зобовязується використати кошти отримані від Замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

3.Розмір і порядок сплати пайового внеску

3.1.Розрахунок розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку 1 до Договору.

3.2. Величина пайового внеску визначена на підставі нормативів для одиниці створеної потужності (функціональної одиниці виміру) затвердженої Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у сумі 6 659,17 грн. (без ПДВ).

3.3 Замовник сплачує пайову участь у сумі 430 715,12 грн. до прийняття обєкта в експлуатацію.

4.Строк дії Договору

4.1. Договір набуває чинності з моменту його реєстрації і діє до моменту повного виконання умов Договору.

5.Відповідальність сторін

5.1. При простроченні платежу, визначеного пунктом 3.3, Договору, Замовник сплачує до міського бюджету суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, три проценти річних від простроченої суми та пеню у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожний прострочений день.

5.2. Спори, повязані з пайовою участю (внеском) у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста, вирішуються комісією з питань визначення пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, в іншому випадку і судовому порядку, згідно чинного законодавства.

6.Інші умови

6.1. Тлумачення термінів Договору здійснюється згідно Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста».

6.2. Зміни до Договору можуть бути внесені за взаємною згодою сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору, у разі невиконання пункту 3.3, з урахуванням пункту 5.1, ОСОБА_7 та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, про що повідомляє Замовника.

6.3. Зміни до Договору оформляються додатком, який є його невідємною частиною і мають однакову юридичну силу, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками сторін. В разі невиконання пункту 3.3, з урахуванням пункту 5.1 Договору, ОСОБА_7 та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, оформляючи додатком, про що повідомляє замовника.

6.4. Усі правовідносини, що виникають у звязку з виконанням умов Договору та не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.

6.5. Договір складений на 3-х сторінках у 2-х примірниках , кожний із яких має однакову юридичну силу.

Місцезнаходження та реквізити сторін :

ОСОБА_3 комітет Івано-Франківської міської ради

м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21,

тел. 556515

Одержувач платежу:

міський бюджет м. Івано-Франківська

24170000

код:37952250

р/р : 31511921700002

МФО: 836014

УДКСУ в м. Івано-Франківську

Призначення платежу: на інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру міста

ОСОБА_7Кайда/

ТзОВ " ТВФ " Стиль"

вул. Каракая, 24 корпус А, м. Калуш

Ідентифікаційний код 22170978

Замовник_____ /ОСОБА_10/

Фінансове управління виконавчого комітету

Івано-Франківської міської ради

м. Івано-Франківськ вул. Дністровська, 28

тел.785005

Фінансове управління/ОСОБА_9/

Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма " Стиль" вул. Каракая ,24А , м. Калуш , Калуський район , Івано-Франківська область , 77300 , ( код ЄДРПОУ 22170978) на користь ОСОБА_2 управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради , вул. Дністровська , 28, м. Івано-Франківськ , 76015, ( код ЄДРПОУ 02314062) судовий збір в сумі 1600,00 грн. ( одна тисяча шістсот гривень) .

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 30.05.17

Суддя Гриняк Б. П.