Постанова № 66827336, 18.05.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.05.2017
Номер справи
826/66/17
Номер документу
66827336
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18 травня 2017 року № 826/66/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Келеберди В.І., суддів Качура І.А., Федорчука А.Б., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Амадеус КО» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування постанов.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) надійшов позов товариства з обмеженою відповідальністю «Амадеус КО» (далі - позивач, ТОВ «Амадеус КО») до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі - відповідач, Департамент) про скасування постанов про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 15.12.2016 року №280/16/10/26-10/1512/02/3 та №279/16/10/26-9/1512/02/3 (далі - оскаржувані постанови).

В обґрунтування позову зазначено, що оскаржувані постанови мають бути скасовані у судовому порядку, оскільки висновки суб’єкта владних повноважень стосовно порушення позивачем норм законодавства у сфері містобудівної діяльності є помилковими, так як не ґрунтуються на фактичних обставинах.

Відповідною ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі №826/66/17 (далі - справа), яку призначено до судового розгляду колегією суддів.

У відповідному судовому засіданні судом, згідно зі ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), допущено заміну первинного відповідача на належного - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі - відповідач, Держархбудінспекція).

Протокольною ухвалою суду, постановленою у відповідному судовому засіданні, відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі.

Під час переходу до розгляду справи по суті представник позивача підтримала позов та просила задовольнити його повністю з підстав, зазначених у ньому та наданих на його обґрунтування доказах, а представник відповідача заперечувала проти позову та просила відмовити у його задоволенні повністю з підстав, зазначених у письмових запереченнях проти позову, наданих суду разом із доказами на їх обґрунтування.

Враховуючи викладене та зважаючи на достатність наявних у матеріалах справи доказів для розгляду та вирішення справи по суті, а також відсутність заперечень з цього приводу з боку представників сторін, у відповідному судовому засіданні судом, згідно з ч. 4 ст. 122 КАС України, прийнято рішення про подальший розгляд та вирішення справи у порядку письмового провадження.

Оцінивши у порядку письмового провадження належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, суд -

ВСТАНОВИВ:

Департаментом, з метою перевірки виконання позивачем вимог припису від 09.09.2016 року, проведено позапланову перевірку дотримання позивачем вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, за результатами якої, 06.12.2016 року складено акт. Назва та місцезнаходження об’єкта будівництва: «Реконструкція об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури під Конгресно-виставковий центр на вул. Паркова дорога у Печерському районі м. Києва».

За результатами перевірки встановлено, що вимоги припису від 09.09.2016 року не виконано, а саме приміщення ресторану продовжує частково експлуатуватися під заклад громадського харчування «CHI by Decadence», що підтверджено фотофіксацією 22.11.2016 року, та не усунуті допущені порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності у встановленому законодавством порядку, чим порушено пп. «а» п. 3 ч. 4 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон).

Одночасно перевіркою встановлено, що приміщення ресторану за вказаною вище адресою, яке згідно експертного звіту ДП «Укрдержбудекспертиза» від 31.05.2013 року №00-0284-13/ЦБ, є 2 пусковим комплексом 1 черги будівництва об’єкту будівництва «Реконструкція об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури під Конгресно-виставковий центр на вул. Паркова дорога у Печерському районі м. Києва», частково експлуатується під заклад громадського харчування «CHI by Decadence» без прийняття об’єкта в експлуатацію, чим порушено ч. 8 ст. 39 Закону.

У той же день 06.12.2016 року Департаментом складено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким із 06.12.2016 року заборонено експлуатацію приміщень ресторану, які згідно експертного звіту ДП «Укрдержбудекспертиза» від 31.05.2013 року №00-0284-13/ЦБ, є 2 пусковим комплексом 1 черги будівництва об’єкту будівництва «Реконструкція об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури під Конгресно-виставковий центр на вул. Паркова дорога у Печерському районі м. Києва» до усунення допущеного порушення відповідно до вимог чинного законодавства.

Крім того, 06.12.2016 року Департаментом складено протоколи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якими розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності призначено на 15.12.2016 року.

За результатами розгляду вказаної справи, 15.12.2016 року прийнято оскаржувані постанови:

- №280/16/10/26-10/1512/02/3, якою позивача визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», та накладено на нього штраф у розмірі 16000,00 грн.;

- №279/16/10/26-9/1512/02/3, якою позивача визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 6 п. 6 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», та накладено на нього штраф у розмірі 2880000,00 грн.

Оскаржувані постанови, за переконанням позивача, підлягають скасуванню у судовому порядку, оскільки відсутні підстави для притягнення позивача до відповідальності, адже припис від 09.09.2016 року, з метою перевірки виконання якого й проведено перевірку 06.12.2016 року, скасований у судовому порядку.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність», для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об’єктів архітектури додержання суб’єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю (далі - орган державного архітектурно-будівельного контролю).

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Закону, управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом: контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування (далі - вихідні дані), проектної документації.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 4 ст. 41 Закону, державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Державний архітектурно-будівельний нагляд - сукупність заходів, спрямованих на дотримання уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об'єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності.

Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право, зокрема, складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; видавати обов’язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт; забороняти за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих в експлуатацію.

Отже, як вбачається з аналізу викладених норм, відповідач наділений повноваженнями здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль.

Відповідно до п. 2 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 (далі - Порядок), державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням, зокрема, вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції.

Згідно з п. 5 Порядку, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок.

Відповідно до п. 7 Порядку, підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема: перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності вимог приписів органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Як з’ясовано у ході судового розгляду справи та підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, за результатами відповідної позапланової перевірки позивача, проведеної на вул. Паркова дорога у Печерському районі м. Києва, «Реконструкція об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури під Конгресно-виставковий центр», 09.09.2016 року Департаментом складено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким із 09.09.2016 року заборонено експлуатацію приміщень ресторану та інших споруд (№ 17, №18 за ГП), які згідно експертного звіту ДП «Укрдержбудекспертиза» від 31.05.2013 року №00-0284-13/ЦБ, є 2 пусковим комплексом 1 черги будівництва об’єкту будівництва «Реконструкція об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури під Конгресно-виставковий центр на вул. Паркова дорога у Печерському районі м. Києва» до усунення допущеного порушення відповідно до вимог чинного законодавства.

У ході судового розгляду справи з’ясовано, що саме з метою перевірки виконання позивачем вказаного припису від 09.09.2016 року проведено позапланову перевірку 06.12.2016 року, за результатами якої прийнято оскаржувані постанови.

Зважаючи на викладене суд зазначає, що наявними у матеріалах справи доказами підтверджується факт визнання протиправним та скасування припису від 09.09.2016 року у судовому порядку.

Зокрема, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.11.2016 року в адміністративній справі №826/14698/16 задоволено повністю позов ТОВ «Амадеус КО» до Департаменту про визнання протиправним та скасування рішення, а саме визнано протиправним і скасовано припис від 09.09.2016 року.

На час розгляду та вирішення даної справи по суті вказане судове рішення є таким, що набрало законної сили.

Згідно з ч.ч. 1, 3, 5 ст. 254 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Зважаючи на викладені норми суд зазначає, у ході розгляду адміністративної справи №826/14698/16 та постановлення у ній рішення встановлено, що відповідачем не встановлено конкретних проведених будівельних робіт та/або реконструкції у розрізі кожного з приміщень ресторану та інших споруд (№17, №18 за ГП), які згідно експертного звіту ДП «Укрдержбудекспертиза» №00-0284-13/ЦБ від 31.05.2013 року є 2 пусковим комплексом 1 черги будівництва об’єкту будівництва «Реконструкція об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури під Конгресно-виставковий центр на вул. Паркова дорога у Печерському районі м. Києва», після проведення яких вимагається прийняття їх в експлуатацію згідно закону.

Висновок про наявність порушення у вигляді експлуатації об’єкта, що підлягав введенню в експлуатацію, зроблено відповідачем на тій підставі, що на момент проведення позапланової перевірки позивач мав дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий Держархбудінспекцією від 18.07.2013 року №ІУ 115131990988, а також сертифікат серії ІУ №164133580244 про відповідність закінченого будівництва об’єкта «Реконструкція об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури під Конгресно-виставковий центр на вул. Паркова дорога у Печерському районі м. Києва, 1 пусковий комплекс, 1 черга будівництва», інші підстави не зазначені.

З огляду на це, суд дійшов висновку, що доводи відповідача про наявність порушення ч. 8 ст. 39 Закону є необґрунтованими та не підтвердженими наявними у справі матеріалами.

Крім цього, судом встановлено, що будівля по вул. Парковій у Печерському районі, як новозбудований об’єкт, повністю прийнята в експлуатацію, про що свідчать подані позивачем копії сертифіката КВ №16412087886 про засвідчення відповідності закінченого будівництвом об’єкта «Будівництво об’єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у м. Києві (перший пусковий комплекс)», виданого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві 31.05.2012 року, сертифіката КВ №16412087887 про засвідчення відповідності закінченого будівництвом об’єкта «Будівництво об’єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у м. Києві (другий пусковий комплекс)», виданого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві 31.05.2012 року, сертифіката КВ №16412235388 про засвідчення відповідності закінченого будівництвом об’єкта «Будівництво об’єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у м. Києві (третій пусковий комплекс)», виданого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві 03.12.2012 року, сертифіката КВ №16412235386 про засвідчення відповідності закінченого будівництвом об’єкта «Будівництво об’єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у м. Києві (четвертий пусковий комплекс)», виданого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві 03.12.2012 року, сертифіката КВ №16412235387 про засвідчення відповідності закінченого будівництвом об’єкта «Будівництво об’єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у м. Києві (п’ятий пусковий комплекс)», виданого Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві 03.12.2012 року.

Отже, з огляду на викладені вище норми та обставини, протиправність висновку відповідача про порушення позивачем використання закладу громадського харчування «CHI by Decadence» та майданчику для чиллерів без прийняття об’єкта в експлуатацію не потребує повторного доказування.

Суд зазначає, що з цих же підстав у судовому порядку визнано протиправним та скасовано припис від 06.12.2016 року, адже підставами для прийняття як припису від 09.09.2016, так і припису від 06.12.2016 року фактично став один й той самий висновок відповідача про порушення позивачем ч. 8 ст. 39 Закону, а саме: використання закладу громадського харчування «CHI by Decadence» та майданчику для чиллерів без прийняття об’єкта в експлуатацію.

Зокрема, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.04.2017 року в адміністративній справі №826/19919/16 задоволено позов ТОВ «Амадеус КО» до Держархбудінспекції про визнання протиправним та скасування припису, а саме визнано протиправним і скасовано припис від 06.12.2016 року.

Згідно з п.п. 16, 17, 20 Порядку, за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт (далі - припис).

Протокол протягом трьох днів після його складення та всі матеріали перевірки подаються керівникові відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю або його заступникові для винесення постанови про накладення штрафу, передбаченої законодавством України.

Відповідно до п. 6 ч. 2, п. 1 ч. 6 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: 6) експлуатація або використання об'єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації чи акті готовності об'єкта до експлуатації: об'єктів I категорії складності - у розмірі вісімнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; об'єктів II категорії складності - у розмірі сорока п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; об'єктів III категорії складності - у розмірі дев'яноста прожиткових мінімумів для працездатних осіб; об'єктів IV категорії складності - у розмірі трьохсот сімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; об'єктів V категорії складності - у розмірі дев'ятисот прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: 1) невиконання приписів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил - у розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт, - у розмірі вісімнадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Зважаючи на викладене суд приходить до висновку, що оскаржувані постанови є такими, що підлягають визнанню протиправними та скасуванню у судовому порядку, так як висновки відповідача щодо порушення позивачем вимог Закону, як встановлено відповідним судовим рішенням, є помилковими. А тому, позивача не може бути притягнуто до відповідальності за відсутності факту допущення ним правопорушення у сфері містобудівної діяльності, адже саме вчинення суб'єктами містобудування правопорушень у сфері містобудівної діяльності тягне за собою відповідальність, передбачену законами України (п. 2 ст. 1 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності»).

Відповідно до ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Із системного аналізу вище викладених норм та з’ясованих судом обставин вбачається, що позов товариства з обмеженою відповідальністю «Амадеус КО» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування постанов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.

Згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 24, 25, 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 15.12.2016 року №280/16/10/26-10/1512/02/3, прийняту Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві відносно товариства з обмеженою відповідальністю «Амадеус КО» (код ЄДРПОУ 37270900).

3. Визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 15.12.2016 року №279/16/10/26-9/1512/02/3, прийняту Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві відносно товариства з обмеженою відповідальністю «Амадеус КО» (код ЄДРПОУ 37270900).

4. Присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Амадеус КО» (код ЄДРПОУ 37270900) здійснений ним судовий збір у розмірі 43440,00 грн. (сорок три тисячі чотириста сорок гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України (код ЄДРПОУ 37471912).

Копії постанови направити (вручити) сторонам (їх уповноваженим представникам) у порядку та строки, встановлені ст. 167 КАС України.

Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів із дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий суддя В.І. Келеберда

Суддя І.А. Качур

Суддя А.Б. Федорчук