Ухвала суду № 66826916, 30.05.2017, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2017
Номер справи
816/260/17
Номер документу
66826916
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

30 травня 2017 року м.ПолтаваСправа № 816/260/17Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Удовіченка С.О.,

за участю:

секретаря судового засідання Кисличенко О.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" до Державного реєстратора Відділу державної реєстрації прав на нерухоме майно виконавчого комітету Миргородської міської ради ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду із позовом до Державного реєстратора Відділу державної реєстрації прав на нерухоме майно виконавчого комітету Миргородської міської ради ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування Рішення №33439085 прийнятого 16 січня 2017 року державним реєстратором відділу державної реєстрації прав на нерухоме майно виконавчого комітету Миргородської міської ради ОСОБА_2 про відмову у державній реєстрації прав власності на комплекс будівель та споруд, що розташованих: Полтавська область, м.Миргород, вул. Гоголя, 32 за ДП ДАК "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів №1".

13 грудня 2015 року набрали чинності Закони України № 834-VIII "Про внесеним змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України щодо централізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та 835-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Так, відповідно до частини першої статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" організаційну систему державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України та його територіальні органи; суб'єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб'єкти; державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).

Частиною першою статті 10 Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що державним реєстратором є: 1) громадянин України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації прав; 2) нотаріус; 3) державний виконавець, приватний виконавець - у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону, а також у разі державної реєстрації припинення іпотеки у зв'язку з придбанням (передачею) за результатом прилюдних торгів (аукціонів) нерухомого майна, що є предметом іпотеки.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування" місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Частиною першою статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Згідно із частиною першої статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до положень статті 54 Закону України "Про місцеве самоврядування", сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.

Підпунктом 8 пункту б) та пунктом а) статті 38 "Про місцеве самоврядування" передбачено, серед іншого, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження та делеговані повноваження, зокрема щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до пункту 1.1 Положення про відділ реєстрації прав на нерухоме майно виконавчого комітету Миргородської міської ради, затвердженого рішенням дев'ятої сесії міської ради сьомого скликання від 25 березня 2016 року №5 - відділ реєстрації прав на нерухоме майно виконавчого комітету Миргородської міської ради утворюється міською радою як структурний підрозділ апарату Миргородської міської ради та її виконавчого комітету, який підзвітний і підконтрольний міській раді, яка його утворила.

До складу відділу входять начальник відділу - державний реєстратор та державні реєстратори. Структура і штатний розпис відділу затверджується міською радою за пропозицією міського голови. Посадові особи відділу призначаються на посаду міським головою на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України (пункт 3.1 - 3.3. Положення).

Пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам предметно підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

За таких обставин та з урахуванням того, що Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів №1 оскаржує у цьому адміністративному позові рішення посадової особи органу місцевого самоврядування, то суд дійшов висновку про те, що дана справа, відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.

Згідно з пунктом 2 частини другої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

За таких обставин, суд дійшов висновку, про предметну належність даного спору до підсудності Миргородського міськрайонного суду Полтавської області (місцевого загального суду як адміністративного суду).

Відповідно до статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, що була передана з одного адміністративного суду до іншого у вищевказаному порядку, розглядається адміністративним судом, до якого вона була направлена. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Передати адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" до Державного реєстратора Відділу державної реєстрації прав на нерухоме майно виконавчого комітету Миргородської міської ради ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області для розгляду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали складеного 31 травня 2017 року.

Суддя С.О. Удовіченко