Ухвала суду № 66826548, 22.05.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2017
Номер справи
813/854/17
Номер документу
66826548
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

З ПИТАНЬ ЗАКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

22 травня 2017 року № 813/854/17

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Палюк М.М., розглянувши в судовому засіданні клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Львівської обласної державної адміністрації про закриття провадження у адміністративній справі за адміністративним

позовом ОСОБА_2, представник - ОСОБА_3до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, представник - не прибув за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Львівської обласної державної адміністрації, представник - Смотрич Д.В. Товариства з обмеженою відповідальністю «Ордо-Плюс», представник - не прибув Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальний парк «Сігма Парк Яричів», представник - Процак Р.І.про визнання неправомірною відмову, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Начальником Головного управління Держгеокадастру у Львівській області видано наказ № 13-11505/16-16-СГ від 13.12.2016 року «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою», згідно якого позивачу було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої на території Старояричівської сільської ради Кам'янка - Бузького району, орієнтовний розмір земельної ділянки - 2,0000 га, із цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства.

У зв'язку з чим, 14.02.2017 року позивач звернувся до начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області із клопотанням затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передати у власність вищезгадану земельну ділянку, однак 20.02.2017 року першим заступником начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області прийнято рішення щодо відмови позивачу у затвердженні проекту землеустрою, яке оформлене листом № Б-1734/0-1279/6-17.

Підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою було те, що на Публічній кадастрові карті України відсутні відомості щодо даної земельної ділянки.

Позивач вважає спірне рішення відповідача щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою протиправним, необґрунтованим, винесеним без відповідних на те правових підстав та таким, що не відповідає фактичним обставинам, у зв'язку з чим звернувся до суду.

06.02.2017 року від представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Львівської обласної державної адміністрації через канцелярію суду надійшло клопотання від 22.05.2017 року про закриття провадження.

Вказане клопотання обґрунтоване тим, предметом даного спору є земельна ділянка площею 1,7729 га, з кадастровим номером НОМЕР_2 з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства на яку претендує позивач.

Згідно документів, наявних в матеріалах справи доданих Львівською обласною державною адміністрацією, даної земельної ділянки 1,7729 га з кадастровим номером НОМЕР_2 не існує, однак згідно графічного зображення розташування земельної ділянки на яку нібито претендує позивач вбачається, що вона входить до складу іншої земельної ділянки розміром 11,4084 га з кадастровим номер НОМЕР_3 із цільовим призначенням: 11.02. - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Згідно ст. 84 Земельного кодексу України, право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим кодексом.

Згідно ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач претендує на земельну ділянку розміром 1,7729 га з кадастровим номером НОМЕР_2 котра входить до складу іншої земельної ділянки розміром 11,4084 га з кадастровим номер НОМЕР_3 та згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності належить Львівській обласній державній адміністрації.

Право власності на земельну ділянку пройшло державну реєстрацію, номер запису 19374051 від 09.03.2017 року.

Викладені обставини, свідчать про те, що виник спір про право власності, а відтак такий спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Представник третьої особи - Львівської обласної державної адміністрації в судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив задоволити.

Представник позивача в судовому засіданні проти вказаного клопотання заперечив, просив відмовити в його задоволенні.

Представник третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальний парк «Сігма Парк Яричів» проти вказаного клопотання не заперечив.

Представник третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Ордо-Плюс» подав 22.05.2017 року суду клопотання про розгляд справи без участі представника.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, причини не прибуття не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

При постановленні ухвали суд виходить з наступного.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією України чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно п. 7 ст. 3 КАС України, суб'єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

З матеріалів справи вбачається, що позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, оформлене листом № Б-1734/0-1279/6-17 від 20.02.2016 року щодо відмови позивачу у затвердженні проекту землеустрою ділянки площею 1,7729 га та передачі її у власність для ведення особистого селянського господарства.

Земельна ділянка, на яку претендує позивач на даний час вже об'єднана в іншу земельну ділянку розміром 11,4084 га з кадастровим номером НОМЕР_3 та згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності належить Львівській обласній державній адміністрації.

Відповідно позов, предметом якого є перевірка правильності формування волі однієї із сторін стосовно розпорядження землею та передачі відповідних прав на неї, не може бути розглянутий за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, спір у даній справі не є публічно-правовим, оцінюючи подане представником позивача клопотання, суд прийшов до висновку його прийняття, задоволення та закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 157, 159-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання представника відповідача Львівської обласної державної адміністрації про закриття провадження від 22.01.2017 року, задоволити.

2. Провадження у справі № 813/854/17 за адміністративним позовом

ОСОБА_2доГоловного управління Держгеокадастру у Львівській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Львівської обласної державної адміністрації, Товариства з обмеженою відповідальністю «Ордо-Плюс», Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальний парк «Сігма Парк Яричів»провизнання неправомірною відмову, зобов'язання вчинити діїзакрити. 3. Роз'яснити позивачу, що даний спір підлягає розгляду до юрисдикції місцевого загального суду.

4. Судовий збір сплачений ОСОБА_2 (НОМЕР_1, АДРЕСА_1) згідно квитанції № 822810027 від 28.02.2017 року в сумі 1280,00 грн. повернути позивачу.

Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Ухвала складена у повному обсязі 29.05.2017 року

Суддя Гавдик З.В.