
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
"31" травня 2017 р. Справа № 809/807/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Першого заступника прокурора Івано-Франківської області до Пістинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області про визнання незаконним та скасування рішення №28 від 11-13 грудня 2013, -
В С Т А Н О В И В:
26.05.2017 року Перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся до суду з адміністративним позовом до Пістинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області про визнання незаконним та скасування рішення №28 від 11-13 грудня 2013 року.
Автоматизованою системою документообігу суду справа 809/807/17 була розподілена судді Лучко О.О.
Ухвалою ОСОБА_1 окружного адміністративного суду від 29.05.2017 року задоволено заяву про самовідвід головуючої судді Лучко О.О.
Розпорядженням керівника апарату суду за №81 від 29.05.2017 року призначено повторний автоматичний розподіл справи 809/807/17.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.05.2017 року дана справа призначена головуючому судді Матуляку Я.П.
Розглянувши позовні вимоги, оцінивши та дослідивши додані до матеріалів документи, суд, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження та підсудності даної справи ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, встановив наступне.
Відповідно до частини 3 статті 140 Конституції України та частини 2 статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Згідно частини 1 статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", система місцевого самоврядування включає територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та області ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
У відповідності, до частини 2 статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, предметом спору є визнання незаконним та скасування рішення №28 від 11-13 грудня 2013 року про затвердження доопрацьованого генерального плану забудови села Пістинь.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
З врахуванням викладеного, оскільки відповідач за вказаним позовом є органом місцевого самоврядування, даний спір не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду та повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним, з урахуванням правил територіальної підсудності.
Суд зазначає, що дана правова позиція узгоджується з позицією, викладеною в рішеннях Львівського апеляційного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України по справі №809/279/16.
Необхідно зазначити, що в даному випадку слід виходити з предмету заявленого адміністративного позову, який і є визначальним при встановленні підсудності зазначеної адміністративної справи. Суб'єктний склад сторін, як то участь прокурора у справі, жодним чином не може змінювати предметну підсудність заявленого адміністративного позову.
Згідно пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких обставин, дана позовна заява підлягає поверненню позивачу разом з доданими до неї документами.
На підставі наведеного, керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву першого заступника прокурора Івано-Франківської області до Пістинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області про визнання незаконним та скасування рішення №28 від 11-13 грудня 2013 року - повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Матуляк Я.П.