Ухвала суду № 66821101, 28.04.2017, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.04.2017
Номер справи
806/1552/16-а
Номер документу
66821101
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження №2-а/760/77/17

Справа №760/1552/16-а

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2017 року Солом'янський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді - Букіної О.М.

при секретарі : - Швидченко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві адміністративний позов ОСОБА_2 до Міністерство оборони України, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу,-

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.08.2016 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерство оборони України, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу.

16.03.2017 року від представника Міністерства оборони України на адресу суду надійшло клопотання про направлення справи за підсудність до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Позивач в судове засідання не з'явився, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили.

Відповідно до ст. 22 КАС України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути заяву у відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне направити справу за предметною підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва, виходячи з наступного.

Так, предметом позову є вимоги позивача про визнання протиправними дій Міністерства оборони України щодо відмови у нарахуванні та виплаті йому одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням ІI групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби відповідно до ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей», а також зобов'язання розглянути питання та прийняти рішення щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги.

Відповідачем у даній справі є Міністерство оборони України.

Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство оброни України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року №671, Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам, підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Як визначено п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно ч. 1 ст. 24 КАС України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.

За таких обставин, виходячи з предмету позову та заявленої позивачем вимоги, яка підсудна Окружному адміністративному суду, суддя приходить до висновку, що пред'явлений позов не підсудний Солом'янському районному суду м. Києва, як адміністративному.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе передати справу №760/1552/16-а до Окружного адміністративного суду м. Києва за підсудністю.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 22 КАС України , суд,-

У Х В А Л И В:

Справу №760/1552/16-а за позовом ОСОБА_2 до Міністерство оборони України, третя особа: Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу,передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва

Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення або отримання до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Суддя: Букіна О.М.