
Справа № 766/7763/17
н/п 2-а/766/1745/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.05.2017 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Херсонської області, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з позовом до Херсонське об'єднане Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, посилаючись на те, що вона перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».
20.04.2017 року вона звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу державним службовцям, згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року № 1013. Разом із заявою подано довідку Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління ДФС у Херсонській області від 12.04.2017 року №78/21-03-05. Відповідно до листа від 27.04.2017 року №35/К-1 Управлінням пенсійного фонду України в м. Херсоні відмовлено їй у перерахунку пенсії, як державному службовцю.
Вказує, що відповідач без законних підстав відмовив у здійсненні даного перерахунку, тим порушив права позивача на соціальне забезпечення. Просить суд визнати неправомірною відмову УПФУ в м. Херсоні у перерахунку пенсі у зв'язку з підвищенням заробітної плати непрацюючим державним службовцям, та зобов'язати здійснити перерахунок та виплату пенсії як державному службовцю у зв'язку з підвищенням зарплат державним службовцям відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», на підставі довідки Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області від 12.04.2017 року за №78/21-03-05 з урахуванням усіх складових із збереженням відсотку нарахування пенсії на момент виходу на пенсію відповідно до ст.37 ЗУ «Про державну службу» в розмірі 87% від суми заробітної плати та здійсненням виплати заборгованості, що виникне внаслідок такого перерахунку, починаючи з 01.05.2017 року та покласти на відповідача судові витрати.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини та за наявності достатніх підстав суддя приходе до висновку про можливість ухвалення судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб.
Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
10.05.2017 року ухвалою суду відкрито скорочене провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1, до ХОУПФ Херсонської області, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії.
У запереченнях проти позову відповідач зазначив, що чинне законодавство України не передбачає можливість перерахунку розміру пенсії позивача, а тому просив у задоволенні позову відмовити.
Положеннями ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером та з 30.09.2011 року перебуває на обліку в Управлінні і отримує пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723 в розмірі 87% від суми заробітної плати. Відповідно до заяви від 20.04.2017 року позивач звернулася до відповідача про здійснення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до ЗУ «Про державну службу» за №3727 у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015 року за №1013 на підставі довідки Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області від 12.04.2017 року за №78/21-03-05 з урахуванням усіх складових із збереженням відсотку нарахування пенсії на момент виходу на пенсію. Однак відповідно до листа від 27.04.2017 року за №35/К-1 відповідачм було відмовлено в перерахунку пенсії як державному службовцю за відсутності законодавчих підстав.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «про упорядкування структури заробітної плати,особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» скасовано п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії», яким визначався механізм перерахунку пенсії призначених відповідно до Закону №3723. на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2065 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 втратила чинність.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 року встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції на момент виходу позивача на пенсію) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
У відповідності до статті 37-1 Закону України "Про державну службу" ( в редакції, чинній на момент виходу позивача на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Як вбачається з матеріалів справи, пенсія позивачу призначена з 2011 року у розмірі 87 % від заробітної плати.
До 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців було врегульоване зазначеними нормами Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII.
З 01.05.2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII.
У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, яка набрала чинність з 01.05.2016 р., пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016 р. Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 року, по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.
Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.
Отже, враховуючи приписи ст.90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, з 01.05.2016 р. відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.
Таким чином, виходячи з того, що заяву про перерахунок пенсії подано позивачем після 01.05.2016р., відповідачем обґрунтовано прийнято рішення про відмову в проведенні такого перерахунку.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову.
Керуючись ст. ст.ст. 2,3,6-9,11,17,18,69-71,94,159,160-163 КАС України, суд -.
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Херсонське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Херсонської області, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області шляхом подачі апеляції в 10-денний строк з дня її проголошення або її отримання передбаченому ст. 186 КАС України.
Суддя В.Е. Дорошинська