
Справа № 583/1308/17
2-а/583/51/17
У Х В А Л А
про залишення без руху
"30" травня 2017 р. суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області КОВАЛЬОВА О.О. розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 до Охтирської міської ради Сумської області, в особі Охтирського міського голови ОСОБА_2
про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити дії
в с т а н о в и в:
29.05.2017 року до суду звернулася позивачка з позовом, в якому просила:
- визнати протиправною бездіяльність посадових осіб Охтирської міської ради Сумської області щодо ненадання відповідей на звернення громадян про визначення форми управління будинком № 4 по пров. Лісний в м. Охтирка Сумської області;
- визнати протиправною відсутність надання дозволу на звернення (рішення) про утворення ОСН БК «Лісний 4»;
- визнати протиправною відмову в реєстрації Будинкового комітету «Лісний 4»;
- зобовязати надати копії рішень міської ради її виконавчого комітету щодо повідомлення про утворення;
- зобовязати провести законну реєстрацію ОСН БК «Лісний2 4», легалізованого шляхом повідомлення через виконавчий комітет.
Одночасно позивачка просила звільнити її від сплати судового збору як малозабезпечену особу.
Суд, дослідивши позовну заяву та надані до неї письмові докази, виходив з наступного:
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» та ч. 1 ст. 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно правової позиції, викладеної в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 року № 2 «Про практику застосування адміністративними судами
положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір»», та статті 88 КАС України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є майновий стан заявника. Обґрунтування повязаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
Суд дійшов висновку, що наданою копією довідки про отримання допомоги малозабезпеченим сімям не доводяться посилання позивачки про те, що її майновий стан не дозволяє провести оплату судового збору.
На підтвердження своїх вимог позивачка не надала довідку про доходи, про склад сім'ї та отримані членами сім`ї доход, будь-яких банківських документів про відсутність на рахунку коштів, витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відомостей про наявність автотранспортних засобі, земельних ділянок, тощо, які б свідчили саме про важкий майновий стан та неможливість сплати нею судового збору.
Таким чином, позивачка не виконала вимоги ст.ст. 11, 71 КАС України щодо обґрунтування та доведення доказами обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки.
Згідно вимог ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до суду позовної заяви не майнового характеру встановлюються у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016року, встановлено з 01.01.2016 року прожитковий мінімум для працездатних у розмірі 1600,00 грн.
Таким чином, позивачка зобовязана сплатити за заявлені нею позовні вимоги немайнового характеру судовий збір у розмірі 640,00 грн. за кожну вимогу.
За змістом ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Платіжний документ про сплату судового збору має містити відомості про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, при поданні позовної заяви позивачкою не додержано положень ч. 2 ст. 106 КАС України, а саме для підтвердження своїх вимогдо матеріалів позовної заяви нею не додано копії всіх звернень до Охтирської міської ради Сумської області та її виконавчого комітету, на які мається посилання в позовній заяві.
В звязку з вищевикладеним, позивачці необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання оригіналу платіжного доручення на безготівкове перерахування судового збору або квитанції установи банку про прийняття платежу готівкою, чи належних доказів, що доводили б обставини, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, та належним чином завірених копій звернень до Охтирської міської ради Сумської області та її виконавчого комітету, на які мається посилання в позовній заяві.
Статтею 108 ч. 1 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Охтирської міської ради Сумської області, в особі Охтирського міського голови ОСОБА_2 про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити дії залишити без руху, надавши позивачу строк до 16.06.2016 року для усунення недоліків, викладеній в мотивувальній частині ухвали про що повідомити позивача.
Розяснити, що у разі невиконання вимог за ухвалою суду, позовна заява буде визнана не поданою і повернута позивачеві, що не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_3