Справа № 444/1082/17
Провадження № 3/444/551/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., області про притягнення до адміністративної відповідальностіОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії КА № 186412, РНОКПП НОМЕР_1, працює директором ТзОВ «Будінвест», що знаходиться за адресою: вул. Вокзальна, 18, с. Сопошин, Жовківський район, Львівська область
- за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, директор ТзОВ «Будінвест», порушив вимогу законодавства про порядок ведення податкового обліку в період з 01.01.2015 року по 31.12.2016 року, а саме, заниження податку на прибуток за 2015 рік на суму 86120 грн, чим порушив п.44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п.134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135, п.137.1 ст. 137 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755- VI зі змінами і доповненнями, відповідно до акту перевірки від 05.05.2017 року №523/13-01-14-13/33080109, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушник в судовому засіданні свою вину у вчиненому визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому.
Крім цього, факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №000423 від 12.05.2017 року, витягом з акту планової виїзної перевірки від 05.05.2017 року №523/13-01-14-13/33080109 дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 163-1 ч.1 КпАП України,оскільки він порушивпорядокведення податкового обліку.
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно доКодексу України про адміністративні правопорушеннячи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст. 38Кодексу України про адміністративні правопорушення(адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).
Як вбачається із матеріалів даної справи дані правопорушення вчинено у 2015 році, акт планової виїзної документальної перевірки складено 05.05.2017 року.
Враховуючи вимоги ст.38Кодексу України про адміністративні правопорушенняподіляють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст. 38Кодексу України про адміністративні правопорушеннявстановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п. 7 ст. 247Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Щодо визначення поняття „триваюче правопорушення, то чинне законодавство його не містить. На думку Міністерства юстиції України триваючі правопорушення є проступками, повязаними з тривалим, неперервним невиконанням обовязків, передбачених правовою нормою. Такі правопорушення припиняються виконанням регламентованих обовязків або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. За невиконання вимог чинного законодавства установлено адміністративну відповідальність. Триваючі правопорушення припиняються якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад у разі виявлення таких проступків: відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обовязкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку обєктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інші правопорушення, повязані з нарахуванням податків і установити, які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних документів). Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
А тому приходжу до переконання, що дане правопорушення є триваючим.
Обставиною, що помякшує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 є щире розкаяння.
Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушника, враховую характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 163-1 ч. 1 КпАП України передбачає стягнення у вигляді штрафу.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, та на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
При цьому, у відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення, з ОСОБА_1 в дохід держави слід також стягнути судовий збір в розмірі 320 грн., що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарногороку,в якому вчинено правопорушення.
Керуючись ст. 163-1 ч.1, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1,визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає в сумі170(сто сімдесят) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути зОСОБА_1(ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії КА № 186412, РНОКПП НОМЕР_1, працює директором ТзОВ «Будінвест», що знаходиться за адресою: вул. Вокзальна, 18, с. Сопошин, Жовківський район, Львівська область) судовий збір в розмірі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядкуст. 287 КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
-подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.