
Справа № 515/81/16-ц
Провадження № 6/515/1171/17
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
Іменем України
30 травня 2017 року м.Татарбунари
Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Шевиріна А.О.,
за участю секретаря Чумаченко Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву Державної судової адміністрації України про виправлення помилки, допущеної при оформленні виконавчого листа, виданого 08 вересня 2016 року Татарбунарським районним судом Одеської області у справі №515/81/16-ц за позовом ОСОБА_1 до Татарбунарської районної ради Одеської області, комунального закладу «Татарбунарська центральна районна лікарня», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів Татарбунарська районна державна адміністрація Одеської області, про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В:
23 травня 2017 року представник Державної судової адміністрації (далі ДСА) України ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою, в якій просила виправити помилки, допущені при оформленні та видачі виконавчого листа про стягнення судового збору. В обґрунтування заяви зазначила, що рішенням Татарбунарського районного суду Одеської області від 20.04.2016року у справі №515/81/16-ц з Татарбунарської районної ради Одеської області стягнуто судовий збір у сумі 275грн. 60коп., та на його виконання видано судом 08.09.2016 року відповідний виконавчий лист. Зазначила також, що Управління Державної казначейської служби України у Татарбунарському районі Одеської області вказаний виконавчий лист повернуло стягувачу ДСА України без виконання у звязку з тим, що у ньому у порушення вимог ч.1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи боржника у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, та замість прізвища, імені, по-батькові та посади особи, яка його видала, вказано лише прізвище та ініціали посадової особи. Посилаючись на те, що зазначені помилки унеможливлюють проведення дій з виконання рішення суду, представник ДСА вважала, що є підстави для задоволення заяви.
Представник стягувача, належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не зявилася. В заяві про виправлення помилки у виконавчому листі просила її розглядати без участі представника ДСА.
Представник боржника Татарбунарської районної ради Одеської області, належним чином сповіщена про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання також не зявилася. Подала заяву, в якій просила провести судове засідання без її участі, при вирішенні заявлених ДСА України вимог поклалася на розсуд суду.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши заявлені ДСА доводи, суд вважає, що заява про виправлення помилки, допущеної при оформленні виконавчого листа, не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Зі змісту листа Управління Державної казначейської служби України у Татарбунарському районі Одеської області №03/234 від 27.04.2017року слідує, що виконавчий лист, виданий 08.09.2016 року Татарбунарським районним судом Одеської області у справі №515/81/16-ц, повернуто стягувачу без виконання, як такий, що виданий або оформлений з порушенням установлених вимог.
Відповідно до ч.2 ст.369 ЦПК України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Згідно з ч.1 ст.369 ЦПК України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
З матеріалів справи вбачається, що виконавчий лист у справі №515/81/16-ц видано Татарбунарським районним судом Одеської області 08 вересня 2016 року.
Вимоги до виконавчого документа на час його видачі було визначено статтею 18 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року №606 XIV, який втратив чинності 05 жовтня 2016 року.
Так, згідно з ч.1 ст.18 цього Закону у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Зі змісту виконавчого листа, виданого Татарбунарським судом Одеської області вбачається, що всі відомості, передбачені ч.1 ст.18 Закону, у виконавчому документі містяться, в тому числі і прізвище й ініціали посадової особи «суддя Шевирін А.О.»., а також повне найменування юридичної особи і її місцезнаходження - «Татарбунарська районна рада Одеської області, м.Татарбунари, вул.Горького, 1, Одеська область».
Слід зауважити, що нормами Закону про виконавче провадження, чинного на час оформлення виконавчого листа у справі, вимагалося, крім іншого, зазначення ідентифікаційного коду боржника юридичної особи субєкта господарської діяльності, однак орган місцевого самоврядування Татарбунарська райрада в силу приписів ст.55 Господарського кодексу України, до кола таких суб'єктів не належить.
За таких обставин, суд вважає, що повернення виконавчого листа Управлінням Державної казначейської служби України у Татарбунарському районі без виконання є помилковим, сам виконавчий лист було оформлено з дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження», і тому підстав для виправлення у ньому помилок немає.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст.208-210, 369 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Державної судової адміністрації України про виправлення помилки, допущеної при оформленні виконавчого листа відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду скарги апеляційним судом.
Суддя: