Ухвала суду № 66790979, 29.05.2017, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
29.05.2017
Номер справи
164/409/17
Номер документу
66790979
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 164/409/17

п/с 2/164/172/2017

Категорія 44

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 травня 2017 року Маневицький районний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Невара О.В.,

при секретарі Оліферчук І.В.,

з участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маневичі справу за позовом ОСОБА_3 до Маневицької селищної ради Волинської області про визнання протиправними та скасування п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 12/24 від 30.11.2016 року, п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 16/18 від 27.02.2017 року, п.п. 1, 2 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 18/17 від 11.05.2017 року та зобовязання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 звернувся в суд з позовом до Маневицької селищної ради Волинської області про визнання протиправним та скасування п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 16/18 від 27.02.2017 року та зобовязання вчинити певні дії.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги збільшив, просив визнати протиправними та скасувати п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 12/24 від 30.11.2016 року, п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 16/18 від 27.02.2017 року, п.п. 1, 2 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 18/17 від 11.05.2017 року, а також зобовязати надати дозвіл ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для обслуговування літньої кухні по вул. Незалежності, 1-А в смт. Маневичі та передати вказану земельну ділянку у власність ОСОБА_3 для обслуговування літньої кухні по вул. Незалежності, 1-А в смт. Маневичі.

Заслухавши думку учасників судового процесу з приводу закриття провадження у даній справі, оскільки вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, проаналізувавши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що дане клопотання є підставним і підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

У відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно ч. 1-2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п.п. 1, 7 ч. 1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; субєкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори: спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Таким чином, відповідно до змісту наведених норм до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Згідно п. 4.2 рішення Конституційного Суду України N 19-рп/2011 від 14 грудня 2011 року завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження . КАС України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення субєктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів.

Конституційний суд України в рішенні № 10-рп/2010 від 1.04.2010 року у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 143 Конституції України, пунктів а, б, в, гст. 12 ЗК України, п. 1 ч. 1ст. 17 КАС Українизазначив, що органи місцевого самоврядування у земельних відносинах з громадянами та юридичними особами, в тому числі щодо вирішення питань розпорядження, передачі у власність, у користування земельними ділянками, а також їх вилучення, виступають виключно як субєкти владних повноважень.

З позовної заяви і доданих до неї документів, а також з пояснень учасників судового процесу в судовому засіданні встановлено, що позивачем заявлено вимоги про визнання протиправними та скасування п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 12/24 від 30.11.2016 року, п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 16/18 від 27.02.2017 року, п.п. 1, 2 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 18/17 від 11.05.2017 року та зобовязання вчинити певні дії. Враховуючи вищевикладене, вказані вимоги підлягають розгляду в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства, а тому суд вважає, що провадження у вказаній цивільній справі слід закрити.

Керуючись ст.ст. 3, 15, 205, 206 ЦПК України, ст. 2-4, 17-18 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Маневицької селищної ради Волинської області про визнання протиправними та скасування п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 12/24 від 30.11.2016 року, п. 1 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 16/18 від 27.02.2017 року, п.п. 1, 2 рішення Маневицької селищної ради Волинської області № 18/17 від 11.05.2017 року та зобовязання вчинити певні дії закрити.

Розяснити ОСОБА_3 право на звернення до суду за захистом своїх прав в порядку адміністративного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: О.В. Невар