
6.2.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
29 травня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/745/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у наданні дозволу на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
26 травня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у наданні дозволу на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зобовязання вчинити певні дії.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору, про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо, перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд:
-визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держеокадастру у Луганській області від 13.04.2017 №Ч-494/0-444/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність;
-зобовязати Головне управління Держеокадастру у Луганській області повторно розглянути заяву про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, зареєстровану від 28.02.2017 №494/0/5-17, та прийняти рішення відповідно від правового статусу земельної ділянки, який вона мала станом на 28.02.2017;
-зобовязати Головне управління Держеокадастру у Луганській області надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки згідно норм діючого законодавства;
-скасувати всі накази Головного управління Держеокадастру у Луганській області, повязані з розпорядженням в межах, визначених Земельним кодексом України, відповідною земельною ділянкою державної власності на користь третіх осіб з моменту подання заяви від 28.02.2017 №494/0/5-17 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність до початку розгляду цього позову;
-зобовязати Головне управління Держеокадастру у Луганській області утриматися від розпорядження відповідною земельною ділянкою державної власності в межах, визначених Земельним кодексом України, на користь третіх осіб до завершення розгляду клопотань щодо зазначеної земельної ділянки.
Разом з позовом позивач просить суд витребувати у відповідача усі наявні докази, що стосуються позовних вимог для підтвердження статусу земельної ділянки на момент подання заяви від 28.02.2017 № 494/0/5-17 Головному управлінню Держгеокадастру у Луганській області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, до початку розгляду цього позову та докази, які підтверджують дату і спосіб, яким було повідомлено про розгляд клопотання та забезпечити позов шляхом заборони відповідачу розпоряджатися земельною ділянкою державної власності, яка є обєктом позову, будь-яким чином в межах визначених, визначених Земельним кодексом України, на користь третіх осіб до вирішення спору за цим позовом.
Відносно позовних вимог щодо скасування всіх наказів Головного управління Держеокадастру у Луганській області, повязаних з розпорядженням в межах, визначених Земельним кодексом України, відповідною земельною ділянкою державної власності на користь третіх осіб з моменту подання заяви від 28.02.2017 №494/0/5-17 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність до початку розгляду цього позову, суд зазначає, що позивачем не вказано, які саме накази підлягають скасуванню. Відповідно до ч.2 ст.161 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може, зокрема, прийняти постанову про визнання протиправними рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень. Таким чином позовні вимоги рішення субєкта владних повноважень, щодо яких заявлені вимоги про їх скасування, повинні мати чіткі реквізити: дату, номер та у разі наявності назву.
Відповідно до ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
В клопотанні про витребування доказів позивачем не вказано, які конкретно докази необхідно витребувати для підтвердження статусу земельної ділянки на момент подання позивачем заяви від 28.02.2017 № 494/0/5-17.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено на 2017 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня - 1600 гривень.
За подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" встановлена ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
За подання до адміністративного суду клопотання про забезпечення позову встановлена ставку судового збору 0,3 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено три самостійні позовні вимоги немайнового характеру та клопотання про забезпечення позову.
Враховуючи те, що позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 1920,00 грн., відповідно до квитанції №51 від 22.05.2017 сплачено судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем судовий збір за подання позовної заяви, яка має немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі сплачено не в повному обсязі.
Також, за подання клопотання про забезпечення позову позивачем не сплачено судовий збір у розмірі 480,00 грн.
З огляду на вищевикладене, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має немайновий характер, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 1280,00 грн. та за подання клопотання про забезпечення позову у розмірі 480,00 грн в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись Законом України "Про судовий збір" та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у наданні дозволу на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зобовязання вчинити певні дії,- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (семи) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом:
- надання до суду документу про сплату судового збору в сумі 1280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень 00 коп) за подання адміністративного позову та у розмірі 480,00 грн. чотириста вісімдесят гривень 00 коп.) за подання клопотання про забезпечення позову;
- надання до суду уточненої позовної заяви із зазначенням реквізитів: дати, номеру та у разі наявності назви наказів, щодо яких заявлено вимогу про скасування, та зазначити які конкретно докази необхідно витребувати для підтвердження статусу земельної ділянки на момент подання позивачем заяви від 28.02.2017 № 494/0/5-17.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя О.В. Ірметова