
10.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
29 травня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/748/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сєвєродонецького управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправної бездіяльності та зобовязання нарахувати субсидію на житлово-комунальні послуги,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Сєвєродонецького управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправної бездіяльності та зобовязання нарахувати субсидію на житлово-комунальні послуги.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що позовну заяву слід повернути позивачу, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
З матеріалів адміністративного позову та позовних вимог вбачається, що ОСОБА_1 просить:
- визнати протиправною бездіяльність Сєвєродонецького управління праці та соціального захисту населення, яка полягала у несвоєчасному призначенні житлової субсидії;
- зобовязати Сєвєродонецьке управління праці та соціального захисту населення нарахувати належним чином субсидію на житлово-комунальні послуги в період з грудня 2016 року по лютий 2017 року включно.
Відповідно до ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого амоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
3) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
З урахуванням положень даних статей, Сєвєродонецьке управління праці та соціального захисту населення входить до системи місцевого самоврядування, тобто є виконавчим органом Сєвєродонецької міської ради Луганської області.
Оскільки ОСОБА_1 оскаржується бездіяльність Сєвєродонецького управління праці та соціального захисту населення щодо непризначення житлової субсидії, яке є виконавчим органом Сєвєродонецької міської ради Луганської області, такий адміністративний позов підсудний місцевому загальному судому як адміністративному суду.
Згідно зі п.6 ч.3 ст. 108 КАС України суддя повертає позовну заяву, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 2, 18, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Сєвєродонецького управління праці та соціального захисту населення про визнання протиправної бездіяльності та зобовязання нарахувати субсидію на житлово-комунальні послуги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_2