
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у задоволенні клопотання
23 травня 2017 рокум. Ужгород№ 807/2245/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судових засідань - ОСОБА_1
та осіб, що беруть участь у справі:
представника позивача - ОСОБА_2
представника відповідача 1 - ОСОБА_3
представника відповідача 2 - ОСОБА_4
представника третьої особи - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Державного підприємства "Ужгородське лісове господарство" про закриття провадження у справі за позовною заявою заступника керівника Ужгородської місцевої прокуратури до Державного підприємства "Ужгородське лісове господарство", Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання незаконними та анулювання лісорубних квитків в частині надання дозволу на розробку вибірково-санітарної рубки, третя особа - Державна екологічна інспекція у Закарпатській області, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник керівника Ужгородської місцевої прокуратури звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Ужгородське лісове господарство", Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання незаконними та анулювання лісорубних квитків в частині надання дозволу на розробку вибірково-санітарної рубки, третя особа - ОСОБА_6 екологічна інспекція у Закарпатській області.
Представником Державного підприємства "Ужгородське лісове господарство" суду було надано клопотання про закриття провадження в даній адміністративній справі. Своє клопотання представник Державного підприємства "Ужгородське лісове господарство" мотивує тим, що ДП "Ужгородське лісове господарство" є субєктом господарювання, який не наділений владними та управлінськими функціями, в тому числі і шляхом делегування, а лісорубний квиток, виданий ДП "Ужгородське лісове господарство" не являється рішенням субєкта владних повноважень, відтак даний спір на його думку не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства..
Крім цього у клопотанні про закриття провадження в даній адміністративній справі також зазначено, що заступник керівника Ужгородської місцевої прокуратури, звернувся до суду з позовом в статусі позивача, тобто як орган, що є субєктом владних повноважень, у зв'язку з відсутністю уповноваженого державного органу, який має здійснювати такі функції.
Також у своєму клопотанні представник ДП "Ужгородське лісове господарство" посилається і на те, що в даному випадку позивачем повинна бути ОСОБА_6 екологічна інспекція у Закарпатській області, так як така відповідно до «Положення про ОСОБА_6 екологічну інспекцію України» здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства щодо законності рубки, законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів. Крім цього, представник ДП "Ужгородське лісове господарство" посилається і на п. 6.18 «Положення про ОСОБА_6 екологічну інспекцію України», відповідно до якого Держекоінспекція має право вживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів, виступати позивачем та відповідачем у судах.
Представник ДП "Ужгородське лісове господарство" в судовому засіданні заявлене клопотання підтримав та просив суд закрити провадження в даній адміністративній справі в силу вимог п.1 ч.1 ст. 157 КАС України.
Представник позивача проти задоволення даного клопотання заперечив та просив суд у його задоволенні відмовити повністю.
Представник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства подане клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Представник Державної екологічної інспекції у Закарпатській області проти задоволення даного клопотання заперечив.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, а також клопотання про закриття провадження у справі, заслухавши доводи та пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується подане клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду даного клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Розглянувши подане клопотання про закриття провадження з вищезазначених підстав, суд приходить до переконання, що дане клопотання не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.. 69 Лісового кодексу України передбачено, що спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно.
Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.
Спеціальний дозвіл на інші види спеціального використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами.
На виділених лісових ділянках можуть використовуватися лише ті лісові ресурси і лише для цілей, що передбачені виданим спеціальним дозволом.
Спеціальний дозвіл видається власниками лісів або постійними лісокористувачами у встановленому порядку також на проведення інших рубок та робіт, повязаних і не повязаних із веденням лісового господарства.
Форми спеціальних дозволів і порядок їх видачі затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається із матеріалів справи та зокрема лісорубних квитків, постійним лісокористувачем є ДП «Ужгородське ЛГ».
Видані відповідачем лісорубні квитки погоджені у встановленому законом порядку Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства (а.с. 15-21).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів» від 23 травня 2007 р. N 761 та зокрема розділу ІІ про «ПОРЯДОК видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів встановлено, що 1. Цей Порядок визначає умови і механізм видачі лісорубного
або лісового квитка як спеціального дозволу на використання лісових ресурсів.
Лісорубний або лісовий квиток є основним документом, на підставі якого:
здійснюється спеціальне використання лісових ресурсів;
ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини та інших продуктів лісу, встановлюються строки здійснення лісових користувань та вивезення заготовленої продукції, строки і способи очищення лісосік від порубкових решток, а також облік природного поновлення лісу, що підлягає збереженню;
ведеться облік плати, нарахованої за використання лісових ресурсів.
Згідно п.7 ч.1 ст. 3 КАС України передбачено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Враховуючи норми вищенаведених статей Відповідач ОСОБА_6 підприємство "Ужгородське лісове господарство" будучи постійним лісокористувачем з огляду на положення ст. 69 Лісового кодексу України та Постанови КМУ "Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів» від 23 травня 2007 р. N 761 є суб'єктом, який здійснює владні функції на основі законодавства в частині видачі спеціального дозволу на використання лісових ресурсі - лісорубного квитка, а відтак і сам спеціальний дозвіл (лісорубний квиток) є рішенням суб'єкта владних повноважень, яке може бути оскаржене до суду в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що подане представником «ДП Ужгородське ЛГ» клопотання є необґрунтованим, не підтверджене належними та допустимими доказами, а отже таким, що не підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.. 157,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Державного підприємства "Ужгородське лісове господарство" про закриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Заступника керівника Ужгородської місцевої прокуратури до Державного підприємства "Ужгородське лісове господарство", Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання незаконними та анулювання лісорубних квитків в частині надання дозволу на розробку вибірково-санітарної рубки, третя особа - ОСОБА_6 екологічна інспекція у Закарпатській області - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
СуддяОСОБА_7