
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2016 р. Справа № 804/5905/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Кривбасшахтозакриття" (далі-ДП «КЩЗ», підприємство, платник, позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області із позовними вимогами щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11.05.2016р. за №0001001203 та №0000991203.
Позовні вимоги мотивовані тим, що прийняті відповідачем податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню, мотивуючи тим, що висновки податкового органу, відображені в акті камеральної перевірки є необєктивними та такими, що не відповідають фактичним обставинам, оскільки розрахунки наведені контролюючим органом в акті перевірки не відповідають дійсності та є суперечливими між собою. При цьому, позивач зауважує, що при проведенні перевірки відповідачем не взято до уваги розмір щомісяних податкових зобовязань підприємства за 2015 рік з урахуванням уточнених податкових декларацій, а також не відображено наявну у платника на рахунку станом на 01.01.2015р. переплату у розмірі 368 540, 88 грн.
Позиція відповідача відображена у запереченнях на позов та аргументована правомірністю дій та рішень контролюючого органу, а також безпідставністю заявлених ДП КШЗ позовних вимог. Так, на думку відповідача, платником не доведено в чому саме полягає порушення його прав та інтересів з боку субєкта владних повноважень належними доказами, тому заявлені підприємством позовні вимоги є необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Відповідач стверджує, що розрахунки податкових зобовязань ДП «КШЗ» здійснені з урахуванням усієї наданої до контролюючого органу податкової звітності, а факти порушення ДП «КШЗ» граничних строків сплати земельного податку позивачем не спростовано.
Суд, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, виходячи із системного аналізу положень чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства та матеріалів справи, дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає, мотивуючи це наступним.
Матеріалами справи підтверджується, що ДП КШЗ (код ЄДРПОУ 32975178) зареєстровано як субєкта підприємницької діяльності юридичну особу від 06.08.2004р.
Підприємство перебуває на податковому обліку у Криворізькій північній обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі- Криворізька північні ОДПІ, податковий орган, контролюючий орган, відповідач) від 10.08.2004р. за №4228.
25.04.2016р. фахівцями Криворізької північної ОДПІ у проведено камеральну перевірку ДП КШЗ з питань своєчасності сплати земельного податку, за результатами якої відповідачем складено Акт Камеральної перевірки про несвоєчасну сплату земельного податку ДП «Кривбасшахтозакриття», податковий номер 32975178 №303/1504/32975178 від 25.04.2016р. (далі акт перевірки).
Зі змісту даного акту вбачається, що за підсумками проведеної перевірки контролюючий орган дійшов до висновку про порушення позивачем п.287.3 ст.287, п.287.4 ст.287 Податкового кодексу України у вигляді несвоєчасної сплати ДП КШЗ суму податкового зобов'язання з плати за землю (земельного податку), зазначеного у поданій ним податковій звітності з плати за землю. Відповідальність за несплату узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків передбачена п. 126.1 ст.126 Податкового кодексу України.
04.05.2016р. ДП «КШЗ» направлено до податкового органу заперечення до акту перевірки, які розглянуті 10.05.2016р. працівниками Криворізької північної ОДПІ за участю представника підприємства розглянуто заперечення на акт перевірки.
За результатами розгляду заперечень позивача до акту перевірки, контролюючим органом визнано заперечення безпідставними, а факти, викладені в акті перевірки - залишено без змін. Письмову відповідь на заперечення до акту перевірки направлено на адресу підприємства 11.05.2016р. та отримано платником - 16.05.2016р.
На підставі акту перевірки в порядку ст. 126 Податкового кодексу України Криворізькою північною ОДПІ сформовано:
- податкове повідомлення рішення №0001001203 від 11.05.2016 року, яким збільшено грошове зобовязання підприємства по сплаті земельного податку шляхом застосування до платника штрафних санкцій (10%) у розмірі 60 160, 80 грн.;
- податкове повідомлення рішення №0000991203 від 11.05.2016 року, яким збільшено грошове зобовязання підприємства по сплаті земельного податку шляхом застосування до платника штрафних санкцій (20%) у розмірі 516 806, 38 грн.
Не погодившись із висновками податкового органу, ДП КШЗ оскаржило вищезазначені податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку.
Позивач звернувся із первинною скаргою (вих. №198 від 19.05.2016р.) на податкові повідомлення-рішення №0001001203 та №0000991203 від 11.05.2016 року до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
За результатами розгляду скарги позивача за №198 від 19.05.2016р. (вх.№6707/10 від 20.05.2016р.) Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області прийнято рішення №3705/10/04-36-10-01-04 від 01.07.2016р., яким скаргу ДП КШЗ залишено без задоволення, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення залишено без змін.
Не погодившись із зазначеним рішенням позивач звернувся із скаргою №245 від 08.07.2016р. (вх.№17694/6 від 14.07.2016р.) до Державної фіскальної служби України.
За результатами розгляду вказної скарги Державною фіскальною службою України прийнято рішення №18969/6/99-99-11-03-01-25 від 02.09.2016р., яким скаргу ДП КШЗ - залишено без задоволення, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення без змін.
Правомірність винесених відповідачем податкових повідомлень-рішень за №0001001203 та №0000991203 від 11.05.2016р. є предметом розгляду даної адміністративної справи.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 68 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.
Згідно статті 206 Земельного Кодексу України, використання землі в Україні є платним, об'єктом плати за землю є земельна ділянка, плата за землю справляється відповідно до закону, а з 1 січня 2011 року будь-які питання щодо оподаткування регулюються Податковим кодексом України, і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до Податкового кодексу України та'або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм подаїкового законодавства.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України, встановлено обов'язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.36.1 ст. 36 Податкового кодексу України - податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України визначене що плата за землю це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно зі статтями 269 та 270 Податкового Кодексу України платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, земельний податок це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Згідно з п. 46. 1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України).
Підпунктом 49.18.1 пункту 49.18. статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно ст. 285 Податкового кодексу України, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Згідно п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України - платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно пункту 287.1 статті 287 Податкового кодексу України - власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.4 ст. 287 Податкового кодексу України).
Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу. (п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України - крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п.57.1. ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.56.11 ст. 56 Податкового кодексу України - не підлягає оскарженню податкове зобовязання, самостійно визначене платником податку.
Згідно з п.57.1. ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий борг це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 87.9 статті 87 Податкового Кодексу України, у разі наявності у платника податку податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиною внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Судом встановлено, що в результаті проведеної фахівцями камеральної перевірки контролюючим органом встановлено порушення ДП КШЗ термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань з земельного податку, що не спростовано позивачем в ході розгляду адміністративної справи.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом визначених строків, то відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу: при Затримці до 30 календарних днів включно, наступних за остані. м днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу. При затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Зважаючи на приписи зазначеної норми, Криворізькою північною ОДПІ сформовані:
-податкове повідомлення-рішення №0001001203 від 11.05.2016р., яким донараховано підприємству штрафні санкції в сумі 60 160, 80 грн. (10 % від суми несвоєчасної сплати);
-податкове повідомлення-рішення №0000991203 від 11.05.2016р., яким донараховано підприємству штрафні санкції в сумі 516 806, 38 грн. (20 % від суми несвоєчасної сплати).
Судом встановлено, що при винесенні вищезазначених податкових повідомлень-рішень, контролюючий орган виходив з наступного.
ДП «КШЗ» обліковується у Криворізькій північній ОДПІ як платник земельного податку.
Рішенням Криворізької міської ради „Про припинення права постійного користування рекультивованих земель і земель, які підлягають рекультивації, та передачу їх у постійне користування" №2049 від 28.11.2007р. ДП „КШЗ" передано в постійне користування земельні ділянки, які підлягають рекультивації, загальною площею 59,6812 га. раніше наданих Криворізькому державному гірничорудному управлінню гідрозахисту.
У 2014 році підприємством були надані до Криворізькій північній ОДПІ податкові декларації з плати за землю (земельний податок fa/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності):
- звітна податкова декларація за 2014 рік №9005494195 від 10.02.2014р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку склала 6 658 708, 05 грн. (за січень-листопад 2014 року щомісяця 554 892, 39 грн., за грудень 2014 року - 554 891,76 грн.);
- уточнююча податкова декларація за 2014 рік №9026947633 від 13.05.2014р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку збільшена з 01.04.2014р. на 407 314, 75 грн. (за квітень-листопад 2014 року щомісяця на 45 257, 12 ґрн., за грудень 2014 року на 45 257, 79 грн.);
- уточнююча податкова декларація за 2014 рік №9030679826 від 29.05.2014р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку зменшена з 01.04.2014р. на 407 314, 75 грн. (за квітень-листопад 2014 року щомісяця на 45 257, 12 грн., за грудень 2014 року на 45 257, 79 грн.).
У 2015 році ДП „КШЗ" були надані до контролюючого органу податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності):
- звітна податкова декларація за 2015 рік №9016699857 від 17.02.2015р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку склала 7 201 794.26 грн (в т.ч.: за період з січня по листопад 2015 року щомісяця 600 149, 57 грн., за грудень - 600 148, 99 грн);
- уточнююча податкова декларація за 2015 рік №9253908905 від 15.12.2015р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку зменшена за 2015 рік на 324 770, 10 грн. (за період з січня по листопад 2015 року щомісяця на 27 064, 17 грн.. за грудень 2015 року на 27 064, 23 грн.);
- уточнююча податкова декларація за 2015 рік №9263525993 від 29.12.2015р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку зменшена за 2015 рік на 3 053 025, 35грн. (за період з січня по листопад 2015 рік щомісяця на 254 418, 81 грн., за грудень 2015 року на 254 418, 44 грн.);
- уточнююча податкова декларація за 2013 рік №9091605374 від 15.12.2015р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку зменшена за 2013 рік на 70 359,76грн. (за період з січня по листопад 2013 року щомісяця на 5 863, 31 грн., за грудень 2013 року на 5 863, 35 грн.);
- уточнююча податкова декларація за 2013 рік №9091608791 від 29.12.2015р. сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку зменшена за 2013 рік на 205 628, 56 грн. (за період з січня по листопад 2013 року щомісяця на 17 135, 71 грн., за грудень 2013 року на 17 135,73грн.);
- уточнююча податкова декларація за 2014 рік №9082182304 від 15.12.2015р. сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку зменшена за 2014 рік на 300 279, 24 грн. (за період з січня по листопад 2014 року щомісяця на 25 023, 27 грн., за грудень 2014 року - 25 023, 27 грн.);
- уточнююча податкова декларація за 2014 рік №9082194431 від 29.12.2015р., сума задекларованих податкових зобов'язань по земельному податку зменшена за 2014 рік на 2 822 797, 16 грн. (за період з січня по листопад 2014 року щомісяця на 235 233, 13 грн., за грудень 2014 року на 235 232, 73 грн.).
Отже, всі вищезазначені податкові декларації зараховані до інтегрованої картки платника (надалі ІКП) ДП „КШЗ" по земельному податку та враховані відповідачем під час проведення камеральної перевірки.
Водночас, в порушення вимог пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України підприємством не сплачено суми самостійно визначених грошових зобов'язань по земельному податку відповідно до наданої податкової звітності протягом граничних термінів сплати.
25.04.2016р. фахівцями Криворізької північної ОДПІ проведено камеральну перевірку про несвоєчасну сплату земельного податку за грудень 2014 року самостійно обчисленого підприємством у звітній податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік №9005494195 від 10.02.2014р. в сумі 554 891, 76 грн., за'грудень 2014 року самостійно обчисленого підприємством в уточнюючій податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік №9026947633 від 13.05.2014р. в сумі 45 257, 79 грн., за січень, лютий, серпень, вересень та жовтень 2015 року, самостійно, обчислених підприємством у звітній податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015 рік №9016699857 від 17.02.2015р. в сумі 600 149, 57 грн. за кожний місяць, податковий борг за якими станом на 29.12.2015р., за даними ІКП повністю погашений.
Відповідно до наданих позивачем декларацій в ІКП по земельному податку в ІКП по земельному податку ДП «КШЗ» :
-по строку 30.01.2015р. платнику нараховано 554 891, 76 грн. (узгоджена сума грошового зобов'язання по сплаті земельного податку за грудень 2014 року) згідно декларації №9005494195 від 10.02.2014р., яка станом на 30.01.2015р. 554 891,76грн. підприємством не сплачена , податковий борг з урахуванням переплати по земельному податку, яка обліковувалася в ІКП станом на 30.01.2015р. в сумі 369 999, 25 грн. та зменшився внаслідок нарахування у сумі 45 257, 79 грн. по декларації №9030679826 від 29.05.2014р. та станом на 30.01.2015р. склав 139 634, 72 грн., який погашено платіжними дорученнями у 2015 році на загальну суму 14 195, 88 грн. та за рахунок зменшення податкових нарахувань згідно уточнюючих декларацій від 15.12.2015р. №9091605374 за 2013 рік на загальну суму 70 359, 76 грн. та №9082182304 за 2014 рік на загальну суму 55 079, 08 грн.;
-по строку 30.01.2015р. платнику нараховано 45 257,79 грн. (узгоджена сума грошового зобов'язання по сплаті земельного податку за грудень 2014 року) згідно уточнюючої декларації №9026947633 від 13.05.2014р., яка станом на 30.01.2015р. підприємством не сплачена, внаслідок чого у ДП «КШЗ» виник податковий борг у сумі 45 257, 79 грн., який погашено 15.12.2015р. за рахунок зменшення податкових нарахувань згідно уточнюючої декларації №9082182304 від 15.12.2015р. за 2014 рік;
-по строку 02.03.2015р. платнику нараховано 600 149, 57 грн. (узгоджена сума грошового зобов'язання по сплаті земельного податку за січень 2015 року) згідно звітної декларації №9016699857 від 17.02.2015р., яка станом на 02.03.2015р. підприємством на сплачена, внаслідок чого у ДП «КШЗ» виник податковий борг у сумі 600 149, 57 грн. який погашено частково (в т.ч.: 15.12.2015р. за рахунок зменшення нарахувань згідно уточнюючих декларацій за№9082182304 від 15.12.2015р. за 2014 рік на загальну суму 199 942, 37 грн. та за №9253908905 від 15.12.2015р. за 2015 рік на загальну суму 270 641,70грн.; 29.12.2015р. за рахунок зменшення податкових нарахувань згідно уточнюючої декларації №9091608791 від 29.12.2015р. за 2013 рік на загальну суму 129 565, 50 грн.);
-по строку 30.03.2015р. платнику нараховано 600 149, 57 грн. (узгоджена сума грошового зобов'язання по сплаті земельного податку за лютий 2015 року) згідно звітної декларації №9016699857 від 17.02.2015р., яка станом на 30.03.2015р. підприємством не сплачена, внаслідок чого у ДП «КШЗ» виник податковий борг у сумі 600 149, 57 грн., який частково погашено 29.12.2015р. за рахунок зменшення податкових нарахувань згідно уточнюючих декларацій за №9091608791 від 29.12.2015р. за 2013 рік на загальну суму 76 063, 04 грн. та за №9082194431 за 2014 рік на загальну суму 524 086, 53грн.;
-по строку 30.09.2015р. платнику нараховано 600 149, 57грн. (узгоджена сума грошового зобов'язання по сплаті земельного податку за серпень 2015 року) згідно звітної декларації №9016699857 від 17.02.2015р., яка станом на 30.09.2015р. підприємством не сплачена, внаслідок чого у ДП «КШЗ» виник податковий борг у сумі 600 149, 57 грн., який погашено 29.12.2015р. за рахунок зменшення податкових нарахувань згідно уточнюючої декларації №9082194431 від 29.12.2015р. за 2014 рік на загальну суму 600 149, 57 грн.;
-по строку 30.10.2015р. платнику нараховано 600 149, 57 грн. (узгоджена сума грошового зобов'язання по сплаті земельного податку за вересень 2015 року) згідно звітної декларації №9016699857 від 17.02.2015р., яка станом на 30.10.2015р. підприємством не сплачена, внаслідок чого у ДП «КШЗ» виник податковий борг у сумі 600 149, 57 грн., який погашено 29.12.2015р. за рахунок зменшення податкових нарахувань згідно уточнюючої декларації №9082194431 від 29.12.2015р. за 2014 рік на загальну суму 600 149, 57 грн.;
-по строку 30.11.2015р. платнику нараховано 600 149, 57 грн. (узгоджена сума грошового зобов'язання по сплаті земельного податку за жовтень 2015 року) згідно звітної декларації №9016699857 від 17.02.2015р., яка станом на 30.11.2015р. підприємством не сплачена, внаслідок чого у ДП «КШЗ» виник податковий борг у сумі 600 149, 57 грн., який погашено 29.12.2015р. за рахунок зменшення податкових нарахувань згідно уточнюючої декларації №9082194431 від 29.12.2015р. за 2014 рік на загальну суму 600 149, 57 грн.
Отже, за аналізу вищенаведеного вбачається, що самостійно визначені грошові зобов'язання ДП «КШЗ» за березень, квітень, травень, червень та липень 2015 року, обчислені у звітній податковій декларації №9016699857 від 17.02.2015р. - не сплачені.
При цьому, слід зазначити, що згідно постанов Дніпропетровського окружного адміністративного суду, винесених за результатами розгляду адміністративних справ за №804/8498/15, №804/12285/15 та №804/13482/15, ДП «КШЗ» надано розстрочку на сплату самостійно визначених грошових зобов'язань за період з березня по липень 2015 року включно на загальну суму 3 000 929, 87 грн. (в т.ч.: в сумі 1 200 299, 14 грн. по основному платежу (щомісяця 600 149, 57 грн.) та 182,02грн. пені: в сумі 600 149, 57 грн. та в сумі 1 200 299,14 грн. по основному платежу (щомісяця 600 149, 57грн.).
Таким чином, в ІКП по земельному податку підприємства з урахуванням наявної станом на 01.01.2015р. переплати в сумі 368 540, 88 грн., сплату земельного податку за грудень 2014 року за платіжним дорученням №285 від 12.01.2015р. по податковим зобовязанням за грудень 2014 року на суму 1458, 37 грн., а також враховуючи нарахування у 2015 році в ІКП згідно наданої податкової звітності за грудень 2014 року у сумі 554 891, 76 грн та 45 257, 79 грн. та за січень-жовтень 2015 року на загальну суму 6 001 495,70 грн. із частковою сплатою у 2015 році земельного податку платіжним дорученнями на загальну суму 14 195, 88 грн. та зменшенням податкових нарахувань у сумі 45 257, 79 грн. по уточнюючій декларації №9030679826 від 29.05.2014р. та наданих підприємству розстрочок зі сплати основного платежу на загальну суму 3 000 747, 85 грн., станом на 15.12.2015р. (до подання уточнюючих декларацій) в ІКП обліковувалася заборгованість по земельному податку на загальну суму 3 173 338, 09 грн. (в т.ч.: борг по основному платежу - 3 171 444, 48 грн. та залишок несплаченої пені - 1893,61грн.).
Факти порушення граничних строків сплати земельного податку за грудень 2014 року, січень, лютий, серпень, вересень та жовтень 2015 року та погашення податкового боргу відображені в акті перевірки та не спростовані позивачем.
Суд згідно ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінюючи докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає, що спірні податкові повідомлення-рішення за №0001001203 та №0000991203 від 11.05.2016 року, прийняті відповідачем на законних підставах та у спосіб передбачений чинним законодавством.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивачем не було надано належних та достатніх доказів щодо неправомірності та необґрунтованості оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Таким чином, суд доходить до висновку, що відповідач діяв в порядку, в межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством, у звязку з чим підстави для скасування податкових повідомлень-рішень за №0001001203 та №0000991203 від 11.05.2016 року - відсутні.
З огляду на вищевикладене, позов Державного підприємства "Кривбасшахтозакриття" до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені адміністративного позову відмовити повністю.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_1