
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 травня 2017 року Справа № 803/655/17
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Димарчук Т.М., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ковальсько-пресове підприємство" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення бюджетної заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ковальсько-пресове підприємство" звернулося в суд з адміністративним позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення бюджетної заборгованості у розмірі 278 072,74 грн.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою або фізичною особою підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Як передбачено частиною третьою статті 6 вказаного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801-VIII (який набрав чинності 01.01.2017) з 01.01.2017 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона містить вимогу майнового характеру (про стягнення з державного бюджету України пені на бюджетну заборгованість у розмірі 278 072,74 грн.).
Крім того, як слідує із тексту позовної заяви, вона також містить дві позовні вимоги немайнового характеру: про визнання протиправною бездіяльності Ковельської ОДПІ щодо не включення до єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування та зобов'язання внести до даного реєстру узгоджену суму бюджетного відшкодування.
Таким чином, позивачем подано позовну заяву, що має одночасно майновий і немайновий характер, а тому розмір судового збору необхідно обраховувати за правилами частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI.
Позовна вимога майнового характеру про стягнення з державного бюджету України пені на бюджетну заборгованість у розмірі 278 072,74 грн., повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 4 171,09 грн. (278 072,74 грн. х 1,5% = 4 171,09 грн.), а дві позовні вимоги немайнового характеру: про визнання протиправною бездіяльності Ковельської ОДПІ щодо не включення до єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування та зобов'язання внести до даного реєстру узгоджену суму бюджетного відшкодування у розмірі 3200,00 грн. (1600,00 грн. х 2 = 3200,00 грн.).
Всього позивач за подання даного адміністративного позову повинен сплатити судовий збір в розмірі 7 371,09 грн. (4 171,09 грн. + 3200,00 грн. = 7 371,09 грн.).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону України Про судовий збір, до позовної заяви позивачем не долучено документ про сплату судового збору або доказів звільнення від його сплати.
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 7 371,09 грн.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
З позовної заяви вбачається, що вона підписана виконуючим обовязки директора ТзОВ "Ковальсько-пресове підприємство" ОСОБА_1, однак не додано документів, що підтверджують право підпису останньої (копію статуту, наказу тощо).
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно надати документи, що підтверджують право підпису та покладення на нього обовязків директора ТзОВ "Ковальсько-пресове підприємство".
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків до 07.06.2017 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 7 371,09 грн. та подання до суду оригіналу платіжного документа, а також документа, який засвідчує право підпису ОСОБА_1 позовної заяви.
Керуючись статтею 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ковальсько-пресове підприємство" до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та стягнення бюджетної заборгованості, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 07 червня 2017 року.
Розяснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.М. Димарчук