Ухвала суду № 66745156, 24.05.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2017
Номер справи
284/154/17
Номер документу
66745156
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Діброва О.В.

Суддя-доповідач:Франовська К.С.

УХВАЛА

іменем України

"24" травня 2017 р. Справа № 284/154/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Франовської К.С.

суддів: Іваненко Т.В.

Кузьменко Л.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на постанову Народицького районного суду Житомирської області від "04" квітня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районої ради м.Житомира про зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2017 року ОСОБА_3 звернувся до суду із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районої ради м.Житомира та просив зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплатити йому доплату до заробітної плати відповідно до статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01 січня 2014 року по 30 червня 2014 року

В обґрунтування позову посилався на те, що постановою Народицького районного суду Житомирської області від 25 липня 2014 року Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області було зобов'язано провести донарахування вищевказаних коштів. Відповідач здійснив відповідні нарахування , але не виплачує кошти, посилаючись на те, що судом на Управління не було покладено обов'язок виплачувати нараховані кошти, що призвело до порушення його прав.

Постановою Народицького районного суду Житомирської області від 04.04.2017 року позов задоволено. Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виплатити ОСОБА_3 нараховану відповідно до постанови Народицького районного суду Житомирської області №284/742/14-а від 25 липня 2014 року доплату до заробітної плати за статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01 січня 2014 року по 30 червня 2014 року.

Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира виконати постанову негайно у межах суми стягнення за один місяць.

Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.

Повернуто із Державного бюджету України ОСОБА_3 сплачений судовий збір в сумі 640 грн.

Не погоджуючись з постановою Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову про відмову у задоволені позову.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою Народицького районного суду Житомирської області від 25 липня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 08 жовтня 2014 року, зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області провести ОСОБА_3 донарахування доплати до заробітної плати (ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") за період з 01.01.2014 року по 30.06.2014 року, в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", щомісяця, з урахуванням виплачених коштів, та подати розрахункові документи до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира.

Як вбачається з листа від 18 січня 2017 року№ О-20,Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Житомирській області позивачу було проведено перерахунок відповідних коштів й подано розрахунок відповідачу по справі, але у виплаті позивачу було відмовлено, оскільки судом на відповідача не було покладено обов'язок виплачувати нараховані кошти.

Вирішуючи спір, суд першої інстанції дійшов висновків, що відмовляючи позивачу у виплаті коштів, передбачених статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01 січня 2014 року по 30 червня 2014 року, в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, визначених Законом України „Про Державний бюджет України на 2014 рік", щомісяця, з урахуванням виплачених коштів, відповідач діяв всупереч вимогам Закону, а тому, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Колегія суддів погоджується з вказаними висновками з наступних підстав.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Статтею 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Згідно пунктів 5, 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року № 936 (надалі - Порядок), соціальні виплати за статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.

Відповідно до пункту 2 Порядку, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення.

Отже, задовольняючи позов, суд першої інстанції дійшов правильних висновків, що управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, будучи уповноваженим органом та розпорядником коштів для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зобов'язане прийняти розрахунки, надані Народницькою районною державною адміністрацією, та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, а також, виплатити позивачу кошти, нараховані згідно постанови Народицького районного суду від 25 липня 2014 року по справі №284/742/14-а.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновків щодо неправильного застосування судом норм матеріального та процесуального права .

Разом з тим, перевіряючи законність та обгрунтованість судового рішення в частині відшкодування судових витрат, колегія суддів апеляційного суду вважає, що прийнявши в цій частині правильне за правовою природою рішення, суд невдало виклав його у резолютивній частині , що може зумовити неоднозначне тлумачення рішення. Допущена помилка може бути виправлена судом апеляційної інстанції шляхом зміни постанови суду.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 201, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира залишити без задоволення.

Постанову Народицького районного суду Житомирської області від "04" квітня 2017 р. в частині повернення ОСОБА_3 суми сплаченого судового збору, змінити, виклавши абзац 5 резолютивної частини постанови в такій редакції :

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира на користь ОСОБА_3 640 грн.( шістсот сорок грн.) понесених витрат на сплату судового збору.

В решті постанову залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя К.С. Франовська

судді: Т.В. Іваненко

Л.В. Кузьменко

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Богунської районої ради м.Житомира вул.Перемоги,55,м.Житомир,10003

4-третій особі: - ,