
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу справи до іншого суду
24 травня 2017 року № 813/1006/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Кухар Н.А.
секретар судового засідання Шавель М.М.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові питання щодо передачі на розгляд адміністративного суду справи за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про скасування наказу, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції у Львівській області про скасування наказу.
Ухвалою суду від 20 квітня 2017 року про витребування доказів зобов'язано Головне управління Національної поліції у Львівській області надати суду належним чином завірені копії документів, що стали підставою для винесення наказу № 2591 від 26.10.2016 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_2
04.05.2017 року представником відповідача на адресу суду було подано клопотання, в якому просять долучити до матеріалів справи довідку відділу режиму та технічного захисту інформації ГУНП у Львівський області за вихідним номером 682/11/02 від 03.05.2017 року, що підтверджує надання грифу секретності «таємно». Довідка відділу режиму та технічного захисту інформації ГУНП у Львівській області, обґрунтована тим, що наказ ГУНП у Львівській області № 2591 від 26.10.2016 року про притягнення оперуповноваженого Дрогобицького ВП ГУНП майора поліції ОСОБА_2 до дисциплінарної відповідальності виданий після службового розслідування підставою для якого послужив лист начальника УСБ України у Львівській області від 31.08.2016 року за вихідним номером 62/62/4165т. Вказаний документ є невід'ємною частиною службового розслідування, котрому разом з додатками надано гриф секретності «таємно».
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про державну таємницю" державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації мають право провадити діяльність, пов'язану з державною таємницею, після надання їм Службою безпеки України спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею.
Судом встановлено, що судді Львівського окружного адміністративного суду не мають спеціального дозволу на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею.
У зв'язку з відсутністю спеціальних дозволів на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею у суддів Львівського окружного адміністративного суду, з метою дотримання вимог законодавства про державну таємницю, судом 10.05.2017 року направлено на адресу Державної судової адміністрації України запит про надання інформації щодо переліку адміністративних судів, які територіально найбільш наближені до Львівського окружного адміністративного суду, судді та працівники апарату яких мають спеціальні дозволи на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею.
Листом № 72 від 17.05.2017 року Державна судова адміністрація України повідомила, що адміністративними судами, які найбільш територіально наближені до Львівського окружного адміністративного суду та мають спеціальні дозволи на провадження діяльності пов'язаної з державною таємницею є Житомирський окружний адміністративний суд, Окружний адміністративний суд міста Києва та Черкаський окружний адміністративний суд.
У зв'язку з наведеним, судом в судовому засіданні винесено на обговорення сторін питання щодо передачі справи на розгляд до іншого суду.
Представник позивача не заперечував щодо передачі справи до іншого суду.
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після задоволення відводів чи у інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи.
Згідно з ч. 2 ст. 22 КАС України суд, передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадку, передбаченому пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті.
Підсумовуючи наведене, оскільки відсутність спеціальних дозволів унеможливлює формування іншого складу суддів Львівського окружного адміністративного суду для розгляду даної справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для передачі адміністративної справи № 813/1006/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про скасування наказу на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду, як найбільш територіально наближеного до Львівського окружного адміністративного суду.
При цьому, на переконання суду, саме таким чином буде забезпечене право позивача на розгляд його справи компетентним судом.
Керуючись статтями 6, 7, 11, 22, 158-160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Передати адміністративну справу № 813/1006/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про скасування наказу, на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання повного тексту до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали виготовлено 26.05.2017 року.
Суддя Кухар Н.А.