
8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
25 травня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/8228/13-а
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,
за участю
секретаря судового засідання Ларіної П.Є.,
без участі представників сторін,
при розгляді у відкритому судовому засіданні справи № 812/8228/13-а за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення від 20.03.2012 № 0002278013,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження перебуває адміністративна справа за позовом публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення від 20.03.2012 № 0002278013.
22 травня 2017 року від представника позивача до суду надійшло клопотання про заміну відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, належним - Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління (т.5 а.с. 18-19).
В обґрунтування зазначено, що відповідача - Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, реорганізовано у Харківське управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 № 247 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» та наказу Державної фіскальної служби України від 26.04.2016 № 377 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС з обслуговування великих платників».
25.05.2017 від представника І-го відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, надійшло клопотання про заміну І-го відповідача його правонаступником - Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління та зупинення провадження у справі (т.5 а.с. 21).
Представники сторін в судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином (т.5 а.с. 1-4), причини не прибуття суду не повідомили.
24.05.2017 від представника позивача до суду за вхідним реєстраційним номером 11961/2017 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (т.5 а.с. 20).
Розглянувши заявлені клопотання суд виходить з наступного.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 247 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби» (далі - Постанова № 247) реорганізовано Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС шляхом приєднання до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Згідно з пунктом 1 Положення про Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, останній є правонаступником всіх прав та обов'язків Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.
Статтею 104 Цивільного кодексу України регламентовано, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Відповідно до статті 33 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Інформацією, зазначеною у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців підтверджується, що 11.05.2017 внесено запис про припинення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС (т.5 а.с. 45-46), 16.05.2017 внесено запис про припинення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС (т.4 а.с. 47-48), Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби відповідно до приписів постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 247 «Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби», статі 104 Цивільного кодексу України є правонаступником усіх прав та обов'язків Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС та Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.
Таким чином має місце вибуття І-го відповідача в наслідок його припинення, тому до вказаних правовідносин мають бути застосовані приписи статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 55 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) регламентовано, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до частини третьої статті 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
Предметом оскарження в даній справі є протиправність прийняття податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС.
Згідно Положення про Харківське управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби Харківське управління є відокремленим підрозділом Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, до основних завдань та функцій Управляння віднесено питання адміністрування ПДВ та його бюджетного відшкодування (п. 1.115 Положення).
Враховуючи вищевикладене та на підставі вимог статті 52, 55 КАС України, суд вважає, що клопотання представника позивача та представника І-го відповідача про здійснення заміни І-го відповідача належить частковому задоволенню, суд дійшов висновку про необхідність допустити заміну відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, на - Харківське управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, та залучити до участі у справі як відповідача - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
У зв'язку із здійсненням заміни І-го відповідача у справі, та залученням як відповідача - Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, враховуючи обґрунтованість клопотання представника позивача та представника І-го відповідача про зупинення провадження у справі, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі.
Керуючись статтями 52, 55, 156, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Здійснити заміну відповідача у справі № 2а/1270/2598/2012, змінивши - Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м.Харкові Міжрегіонального головного управління ДФС, на Харківське управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.
Залучити до участі у справі як відповідача - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби
Зобов'язати відповідача - Харківське управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, у разі невизнання адміністративного позову у строк до 04 липня 2017 року подати письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються, установчі документи, докази перебування позивача на обліку як платника податків (належним чином засвідченні копії - в матеріали справи, оригінали - для огляду у судовому засіданні).
Зобов'язати відповідача - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, у разі невизнання адміністративного позову у строк до 04 липня 2017 року подати письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються, установчі документи (належним чином засвідченні копії - в матеріали справи, оригінали - для огляду у судовому засіданні).
Зупинити провадження по справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання недійсним податкового повідомлення - рішення від 20.03.2012 № 0002278013 до 04 липня 2017 року.
Судове засідання призначити на 04 липня 2017 року о 14 год. 30 хв.
Ухвала суду в частині здійснення заміни І-го відповідача та залучання до участі у справі третього відповідача оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяС.М. Чиркін