Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 травня 2017 року Справа № 805/1974/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець І.О., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» до Головного управління Держпраці в Донецькій області про визнання відсутності повноважень на проведення позапланової виїзної перевірки, визнання протиправними дії, зобов’язання утриматися від вчинення дій, скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держпраці в Донецькій області, в якому просило суд:
- визнати відсутність у Головного управління Держпраці у Донецькій області повноважень на проведення позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року;
- визнати протиправними дії Головного управління Держпраці у Донецькій області щодо проведення позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року;
- зобов’язати Головне управління Держпраці у Донецькій області утриматися від вчинення дій щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджєі Транс» шляхом зобов’язання повного зупи нення ведення робіт з експлуатації АЗС ТОВ «Енерджі Транс», перевірених Головним управлінням Держпраці у Донецькій області в результаті позапланової виїзної перевірки у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року;
- скасувати повністю рішення Головного управління Держпраці у Донецькій області, прийняті за результатами позапланової виїзної перевірки у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року (приписи від 25 квітня 2017 року №№ 05.3-10/16; 05.3-10/17; 05.3-10/18; 05.3-10/19; 05.4-5/5; 05.6-08/003; 05.4-7/4; 05.4-6/13; 05.4-6/14; 05.4-6/15; від 21 квітня 2017 року №№ 05.3-12/14; 05.5-19/7; 05.5-06/7; від 24 квітня 2017 року №№ 05.4-9/11; 05.4-8/14; 05.4-10/1; від 19 квітня 2017 року № 05.5-05/11).
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Також, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Ознайомившись з матеріалами адміністративного позову суд зазначає, що позивачем у порушення вищезазначених вимог не надано доказів сплати судового збору у повному обсязі.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» (який діє в редакції з 01 січня 2017 року).
Згідно ч. 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць встановлено у розмірі 1 600,00 грн.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З позовної заяви вбачається, що позивач просив суд: 1) визнати відсутність у Головного управління Держпраці у Донецькій області повноважень на проведення позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року; 2) визнати протиправними дії Головного управління Держпраці у Донецькій області щодо проведення позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року; 3) зобов’язати Головне управління Держпраці у Донецькій області утриматися від вчинення дій щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджєі Транс» шляхом зобов’язання повного зупи нення ведення робіт з експлуатації АЗС ТОВ «Енерджі Транс», перевірених Головним управлінням Держпраці у Донецькій області в результаті позапланової виїзної перевірки у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року; 4) скасувати повністю рішення Головного управління Держпраці у Донецькій області, прийняті за результатами позапланової виїзної перевірки у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року (приписи від 25 квітня 2017 року №№ 05.3-10/16; 05.3-10/17; 05.3-10/18; 05.3-10/19; 05.4-5/5; 05.6-08/003; 05.4-7/4; 05.4-6/13; 05.4-6/14; 05.4-6/15; від 21 квітня 2017 року №№ 05.3-12/14; 05.5-19/7; 05.5-06/7; від 24 квітня 2017 року №№ 05.4-9/11; 05.4-8/14; 05.4-10/1; від 19 квітня 2017 року № 05.5-05/11).
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» позивача не звільнено від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, за подання даного адміністративного позову з чотирма вимогами немайнового характеру позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто на загальну суму 6 400,00 грн. (4 немайнові вимоги*1600,00).
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем сплачено судовий збір за подання 1 немайнової вимоги, що підтверджується квитанцією про сплату судового збору № ПН612483 від 19 травня 2017 року на суму 1 600,00 грн.
Суд зазначає, що відповідачем не сплачено в повному обсязі судовий збір за подання адміністративного позову, в зв’язку з чим позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 4 800,00 грн., за наступними реквізитами:
Отримувач:Слов’янське УК/м. Слов’янськ/22030001
Р/р 31214206784075
Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області
МФО банку: 834016
Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368
Призначення платежу - судовий збір за позовом (реквізити позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, позивач, згідно із статтею 5 Закону України «Про судовий збір», не звільнений від сплати судового збору.
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 4 800,00 грн.
Крім того, з позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати відсутність у Головного управління Держпраці у Донецькій області повноважень на проведення позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» у період з 11 квітня 2017 року по 25 квітня 2017 року.
Однак, відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Отже, суд зазначає, що позивачу необхідно визначитися з позовними вимогами, тобто привести заявлені позовні вимоги у відповідність до положень ч. 4 ст. 105 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду належний документ про сплату судового збору у визначеному законодавством розмірі, а також визначитися з позовними вимогами. Тобто привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 8 Закону України «Про судовий збір», ст. 88, 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі Транс» до Головного управління Держпраці в Донецькій області про визнання відсутності повноважень на проведення позапланової виїзної перевірки, визнання протиправними дії, зобов’язання утриматися від вчинення дій, скасування рішень - залишити без руху, надавши десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання копії ухвали.
В разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.