Ухвала суду № 66734526, 26.05.2017, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
26.05.2017
Номер справи
330/99/17
Номер документу
66734526
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

УХВАЛА

iменем України

Справа № 330/99/17

1-кс/330/270/2017

"26" травня 2017 р. Слідчий суддя Якимівського районного суду Запорізької області Гусарова В.В.,

,розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про проведення позапланової виїзної ревізії , яке надійшло від слідчого Якимівського ВП Мелітопольского відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_1 по матеріалам досудового розслідування , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120160801700001873 від

14.12.2016 р. за ознаками ст. 191 ч.2 КК України

в с т а н о в и в:

15.05.2017 р. до Якимівського районного суду Запорізької області надійшло вищевказане клопотання .Згідно матеріалів клопотання, 13.12.2016 до Якимівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення від головного лікаря Комунального закладу «Якимівський районний Центр первинної медико - санітарної допомоги» ОСОБА_2, про те, що бухгалтер лікувального закладу ОСОБА_3 безпідставно нараховує заробітну плату працівникам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років (ЄО №5650 від 13.12.2016).

Вказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016080170001873 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено, що згідно наказу №19-к від 05.03.2014 КЗ «Якимівського районного Центру первинної медико - санітарної допомоги», ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, була прийнята на посаду бухгалтера (з дипломом спеціаліста).

27-28 жовтня 2016 року головним бухгалтером ОСОБА_4 була проведена перевірка (контроль) нарахування заробітної плати працівникам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.

В ході перевірки було виявлено, що бухгалтером центру ОСОБА_3, у період часу з вересня 2015 року по жовтень 2016 року, здійснювалося безпідставне нарахування заробітної плати працівникам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.

Загальна сума неправомірної нарахованої та виплаченої заробітної плати з нарахуваннями складає 101721 гривень 87 копійок.

В ході досудового розслідування було встановлено, що списки виплат заробітної плати на підпис керівництву КЗ «Якимівського районного Центру первинної медико - санітарної допомоги» бухгалтер ОСОБА_3 надавала ті, що були фактично нараховані. Разом з тим, на електронних носіях відправляла підроблену відомість виплати заробітної плати по всій установі, де суми незаконної заробітної плати працівників, які знаходилися у декретній відпустці, зараховувала на свій особистий рахунок.

Особливості проведення ревізій за зверненням правоохоронних органів регламентовані ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, пунктами 27 34 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550 та Порядком взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого спільним наказом Головного КРУ, МВС, СБУ, Генеральної прокуратури від 19.10.2006 №346/1025/685/53 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за №1166/13040.

Так, ч. 6 ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ визначено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Водночас, п. 2 ч. 14 статті 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ визначено вимоги до змісту рішення суду, що повинно бути надано керівництву об'єкту контролю перед початком ревізії. Зокрема, встановлено, що посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених зазначеним законом та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших субєктів господарської діяльності під розписку направлення на ревізію та копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Ненадання цих документів посадовим особам підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності або їх надання з порушенням вимог, встановлених ч. 14 ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, є підставою для недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії.

Разом з тим, ч. 11 ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ визначено, що тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Також, відповідно до абз. 2 п. 29 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від безпідставне нарахування заробітної плати працівникам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.

Загальна сума неправомірної нарахованої та виплаченої заробітної плати з нарахуваннями складає 101721 гривень 87 копійок.

В ході досудового розслідування було встановлено, що списки виплат заробітної плати на підпис керівництву КЗ «Якимівського районного Центру первинної медико - санітарної допомоги» бухгалтер ОСОБА_3 надавала ті, що були фактично нараховані. Разом з тим, на електронних носіях відправляла підроблену відомість виплати заробітної плати по всій установі, де суми незаконної заробітної плати працівників, які знаходилися у декретній відпустці, зараховувала на свій особистий рахунок.

Особливості проведення ревізій за зверненням правоохоронних органів регламентовані ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, пунктами 27 34 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550 та Порядком взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого спільним наказом Головного КРУ, МВС, СБУ, Генеральної прокуратури від 19.10.2006 №346/1025/685/53 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за №1166/13040.

Так, ч. 6 ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ визначено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Водночас, п. 2 ч. 14 статті 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ визначено вимоги до змісту рішення суду, що повинно бути надано керівництву об'єкту контролю перед початком ревізії. Зокрема, встановлено, що посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених зазначеним законом та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших субєктів господарської діяльності під розписку направлення на ревізію та копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Ненадання цих документів посадовим особам підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності або їх надання з порушенням вимог, встановлених ч. 14 ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, є підставою для недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії.

Разом з тим, ч. 11 ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ визначено, що тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Також, відповідно до абз. 2 п. 29 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від20.04.2006 №550 позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 266 «Про утворення міжрегіональних органів Державної аудиторської служби» утворено як юридичну особу публічного права Східний офіс Держаудитслужби, Держфінінспекцію в Запорізькій області реорганізовано шляхом приєднання до Східного офісу Держаудитслужби та установлено, що Східний офіс Держаудитслужби є правонаступником Держфінінспекції в Запорізькій області, що реорганізується.

Реалізацію повноважень офісу на території Запорізької області здійснює Східний офіс Держаудитслужби в Запорізькій області.

Відповідно до листа начальника управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області №04-08-25-17/1996 від 20.04.2017, ревізію фінансово господарської діяльності Комунального закладу «Якимівський районний Центр первинної медико - санітарної допомоги» Якимівської районної ради Запорізької області можливо розпочати з 19.06.2017.

З урахуванням вище викладеного, враховуючи, що для обєктивного встановлення всіх обставин вказаного кримінального правопорушення необхідні спеціальні знання у сфері здійснення державного фінансового контролю, а також, що на даний час КПК України не передбачено призначення перевірок в межа кримінального провадження прокурором або слідчим (виключено п. 6 ч. 2 ст.36 та п. 4 ч. 2 ст.40 КПК України, якими прокурору, що здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, та слідчому, надавались повноваження призначити ревізії та перевірки в порядку, визначеному законом), існує необхідність в отриманні дозволу на проведення позапланової перевірки.

У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Представник Якимівської ЦРЛ ОСОБА_5 підтримала клопотання та просила його задовольнити..

У судовому засіданні були вивчені наступні докази:

- витяг з ЄРДР ( а.с.1)

- заява про кримінальне правопорушення ( а.с. 2-3)

- лист управління східного офісу держаудитслужби в Запорізькій області (а.с.4)

Дослідивши вищевказані докази в судовому засіданні, суд дійшов до висновку про те, що матеріали, надані слідчим, вказують на те, що існують як загальні підстави заходів забезпечення кримінального провадження так і підстави для задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів та здійснення їх виїмки.

Так вивчені матеріали показали, що існує:

А) обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення - середньої тяжкості злочину, передбаченого ст.191 ч.2 КК України (ст.132 ч.З п.1 КПК України)

Б) потреби досудового розслідування виправдовують втручання у право власності на ділові папери (ст.132 ч.З п.2 КПК України)

В) факти,що можуть бути встановлені під час позапланової ревізії не можуть бути встановлені іншим шляхом і не застосування цих заходів забезпечення кримінального провадження не дають змоги досягти дієвості цього кримінального провадження (ст.132 ч.З п.З КПК України)

* На підставі ст. 132 КПК України, ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550 , суд

УХВАЛИВ :

1. Клопотання про проведення позапланової виїзної ревізії , яке надійшло від слідчого Якимівського ВП Мелітопольского відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_1 по матеріалам досудового розслідування , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 120160801700001873 від 14.12.2016 р. за ознаками ст. 191 ч.2 КК України задовольнити .

2. Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії по кримінальному провадженню №12016080170001873 від 14 грудня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.191 КК України, що перебуває у провадженні слідчого відділення Якимівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області, Комунального закладу «Якимівський районний Центр первинної медико - санітарної допомоги» (ЄДРПОУ 38559154) у період часу з 19.06.2017 по 03.07.2017, проведення якої доручити Управлінню Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (вул. Перемоги, 129, м. Запоріжжя, 69057) щодо перевірки фактів нарахування заробітної плати працівникам КЗ «Якимівський районний Центр первинної медико - санітарної допомоги» (ЄДРПОУ 38559154), у тому числі працівникам, які знаходилися у відпустці по догляду за дитиною у період часу з 05.03.2014 по 14.12.2016.

3.Зобовязати службових осіб КЗ «Якимівський районний Центр первинної медико - санітарної допомоги», забезпечити допуск працівників Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області до перевірки та надати всі необхідні документи для проведення позапланової виїзної ревізії. Ухвала оскарженню не підлягає

Слідчий суддя Гусарова В.В.