
Справа№ 640/7174/17
н/п 3/640/2250/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" травня 2017 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Попрас В.О., за участю прокурора Мацегори В.О., захисника адвоката ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, головного спеціаліста економіста Головного управління статистики в Харківській області, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного спеціаліста - економіста відділу аналізу даних статистики виробництва та послуг управління аналізу статистичних даних Головного управління статистики у Харківській області, будучи згідно з підпунктом «В» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII (далі по тексту - Закон № 1700-VII), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 02 лютого 2017 року набула права власності (придбала) нерухоме майно - квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1. Згідно з договором купівлі-продажу № 111 від 04.02.2017 вартість зазначеної квартири складає 576 796 гривень.
Відповідно до частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Таким чином, ОСОБА_2, перебуваючи на посаді головного спеціаліста - економіста відділу аналізу даних статистики послуг управління аналізу статистичних даних Головного управління статистики у Харківській області, будучи згідно з підпунктом «В» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, 04 лютого 2017 року набула права власності (придбала) на нерухоме майно квартиру, вартість якої на момент набуття права власності становила 576 796 гривень, що перевищує поріг у 50 мінімальних прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року, про що відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VII була зобов'язана повідомити НАЗК протягом 10 днів, а саме до 14 лютого 2017 року.
У порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону № 1700-VII ОСОБА_2 10.04.2017 несвоєчасно подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані про набуття 04.02.2017 права власності (придбання) на нерухоме майно - квартири, вартість якої на момент набуття права власності становила 576 796 гривень, про що також свідчить повідомлення, оприлюднене на офіційному веб-сайті Національного агентства 10.04.2017.
Таким чином, ОСОБА_2 перебуваючи на посаді головного спеціаліста - економіста відділу аналізу даних статистики послуг управління аналізу статистичних даних Головного управління статистики у Харківській області, тобто будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 10.04.2017 несвоєчасно направила повідомлення про суттєві зміни в майновому стані шляхом заповнення відповідної форми на веб- ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання на повідомлення про суттєві зміни в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування https://public.nazk.gov.ua/declaration/5728d08b-d323-4655-a2a5-e073477al48a, а саме про набуття права власності на квартиру загальною площею 32,2 кв. м., розташовану за адресою: АДРЕСА_2, вартість якої відповідно до договору купівлі - продажу квартири № 111 від 04.02.2017, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_3В, складає 576796 гривень, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, - несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
В судовому засіданні ОСОБА_2 не визнала вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та пояснила, що вона з чоловіком дійсно купили квартиру. Після покупки нерухомості, вона збиралась звітувати щодо неї у своїй електронній декларації про доходи, яку подають державні службовці за рік, тобто у річній електронній декларації про доходи за 2017 рік. Про те, що вона повинна була ще окремо від декларації про доходи надати інформацію про придбання квартири у Єдиний державний реєстр осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 не знала. Після подачі декларації за 2016 рік вона випадково від керівництва почула, що окрім цього необхідно було у десятиденний строк повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про те, що вона купила квартиру. Це було 10.04.2017 р. і ОСОБА_2 відразу внесла відомості про куплену квартиру до Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Вважає себе не виною, оскільки постраждала від необізнаності. Просить закрити справу за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності, її захисника адвоката ОСОБА_1, прокурора Мацегору В.О., дослідивши матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Харківській області департаменту захисту економіки Національної поліції України, про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, у відношенні ОСОБА_2, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, доведена дослідженими судом доказами, а саме: протоколом від 13.05.2017 р. про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.с.1-9); даними, що містяться у витягу з наказу №283-к від 07.10.2015 р., наказі №187-к від 14.06.2016 р. з додатком 1, у витягу з наказу №63-к від 03.04.2017 р., що стосується посад ОСОБА_2 (а.с.16-18); посадовими інструкціями, з якими ОСОБА_2 ознайомлена (а.с.20-26); поясненнями ОСОБА_2 (а.с.27-28); даними декларації (щорічної) за 2016 рік (а.с.33-41); даними повідомленням про суттєві зміни в майновому стані, дата публікації 10.04.2017 (а.с.30-32); інформацією з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, згідно якого 04.02.2017 за договором купівлі-продажу ОСОБА_2 придбала квартиру (а.с.42-44); довідками про отриману ОСОБА_2 заробітну плату (а.с.14-15).
Згідно наказу № 283- К від 07.10.2015 ОСОБА_2 обіймала посаду головного спеціаліста - економіста відділу аналізу даних статистики виробництва та послуг управління аналізу статистичних даних.
У відповідності до підпункту «В» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII посада головного спеціаліста - економіста ОСОБА_2, яка відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну службу» відноситься до категорії «В» посад державної служби і має 9 ранг державного службовця, поширюється дія цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону № 1700-VІI за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку. Згідно пункту 13 статті 1 Закону № 1700-VII, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абзацу 3 пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1700-VII, у 2016 році службові особи, які на день початку роботи зазначеної системи займають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.
Рішенням НАЗК від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року».
Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, а перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів; декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 1 Закону № 1700-VII визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Оцінуючи у сукупності досліджені докази, суд вважає, що винність ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, за обставин, викладених у постанові, доведена у повному обсязі та кваліфікує дії ОСОБА_2 за ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
При накладенні стягнення на ОСОБА_2 суд у відповідності до вимог ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини справи.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 320,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 172-6 ч.1, 283, 284, 285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 /одна тисяча сімсот/грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 320 грн. /триста двадцять грн./ на наступні реквізити: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача - 820019, рахунок отримувача - р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу - судовий збір у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення Київський районний суд м. Харкова, код ЄДРПОУ 02893746.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі протягом десяти днів з дня винесення постанови апеляційної скарги.
СУДДЯ