
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
22 травня 2017 р. К/800/13230/17
У Х В А Л А
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпіцька Л.Т.
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2017 р. у справі № 647/1974/16-а за позовом ОСОБА_1 до Бериславського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій працівників органів прокуратури на підставі довідки прокуратури Херсонської області від 30 березня 2015 року № 18/134-вих15 та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», в розмірі 90% від розміру чинної заробітної плати відповідної категорії працівників органів прокуратури, зазначеної у названій довідці, з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру пенсії та з урахуванням проведених виплат.
Постановою Бериславського районного суду Херсонської області від 25 жовтня 2016 р. позов задоволено.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2017 р. скасовано постанову суду першої інстанції та прийнято нову, якою у задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції, мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Приймаючи оскаржувану постанову, суд апеляційної інстанції виходив з того, що нормами ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-XII було передбачено право осіб, які отримують пенсію згідно цього Закону, на перерахунок її розміру у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою, а також було визначено умови та порядок здійснення такого перерахунку.
Проте, Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» та частину вісімнадцяту названої статті Закону викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».
Вказані зміни Конституційним Судом України в установленому порядку неконституційними не визнавалися, а тому є чинними.
Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 були врегулюванні лише питання щодо упорядкування структури заробітної плати та її індексації, зокрема, працівникам прокуратури, і не передбачено ані можливості, ані механізму перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», у зв'язку зі зміною розміру заробітної плати.
Крім того, 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, згідно Розділу ХІІ «Прикінцеві положення» якого визнано таким, що втратив чинність із набранням чинності цим Законом, зокрема Закон України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-XII, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.
Згідно з ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, чинної на момент звернення позивача до Бериславського ОУПФУ Херсонської області із заявою про перерахунок пенсії, умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, на час звернення позивача до Бериславського ОУПФУ Херсонської області із заявою від 7 вересня 2016 року про перерахунок пенсії, норми законодавства, які визначали право позивача на перерахунок призначеної пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою втратили чинність, а визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України. При цьому, Кабінетом Міністрів України умови та порядок проведення такого перерахунку визначені не були.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, ця касаційна скарга є необгрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись ст.ст. 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214 КАС України, -
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2017 р.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя Л.Т. Черпіцька