
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
17 травня 2017 року м. Київ № 826/6261/16
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А., суддів Келеберди В.І., Федорчука А.Б., за участю секретаря судового засідання Артеменко Я.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 до третя особа1. Державної фіскальної служби України 2. Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві Міністерство юстиції України провизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2; ОСОБА_3;
від відповідача-1: Діанов О.І.;
від відповідача-2: Добров О.І.;
від третьої особи: Калинчук А.С.;
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - позивач/ОСОБА_1) до Державної фіскальної служби України (надалі - відповідач-1/ДФС України), Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (наділі - відповідач-2/ГУ ДФС у м. Києві), третя особа: Міністерство юстиції України (надалі - третя особа), в якому просить суд:
1. Визнати протиправними дії ДФС України та ГУ ДФС у м. Києві, в частині вручення ОСОБА_1, належно оформленого наказу ДФС України №878-0 від 17.03.2015 р. про звільнення з посади заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» (надалі - Закон №1682-VII) та в частині вручення оригіналу належно оформленої трудової книжки - лише 16.03.2016 р.;
2. Визнати протиправними дії ДФС України, в частині прийняття та оформлення 17.03.2015 р. наказу ДФС України №878-0 від 17.03.2015 р. про звільнення ОСОБА_1 з підстав, передбачених Законом №1682-VII в період перебування на лікарняному (хвороби) без отримання від останньої попередньо письмових пояснень;
3. Визнати протиправним (незаконним) та скасувати наказ ДФС України №878-0 від 17.03.2015 р. про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві з підстав, передбачених Законом №1682-VII;
4. Поновити ОСОБА_1, на посаді заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві з 17.03.2015 р. допустивши негайне виконання рішення суду в цій частині;
5. Визнати протиправними дії ГУ ДФС у м. Києві, в частині відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 допомоги по тимчасовій непрацездатності у період з 14.04.2015 р. по 15.03.2016 р.;
6. Зобов'язати ГУ ДФС у м. Києві, вчинити дії по нарахуванню та виплатити ОСОБА_1 допомогу по тимчасовій непрацездатності у період з 14.04.2015 р. по 15.03.2016 р.;
7. Стягнути з ГУ ДФС у м. Києві на користь ОСОБА_1 допомогу по тимчасовій непрацездатності у період з 14.04.2015 р. по 15.03.2016 р. та понесені позивачем судові витрати по справі.
Після усунення недоліків позовної заяви, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.05.2016 р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.06.2016 р. було закрито провадження в адміністративній справі №826/6261/16 в частині позовних вимог, заявлених до Державної фіскальної служби України, зокрема щодо:
- визнання протиправними дій ДФС України, в частині прийняття та оформлення 17.03.2015 р. наказу ДФС України №878-0 від 17.03.2015 р. про звільнення ОСОБА_1 з підстав, передбачених Законом №1682-VII в період перебування на лікарняному (хвороби) без отримання від останньої попередньо письмових пояснень;
- визнання протиправним (незаконним) та скасування наказу ДФС України №878-0 від 17.03.2015 р. про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві з підстав, передбачених Законом №1682-VII;
- поновлення ОСОБА_1, на посаді заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві з 17.03.2015 р. допустивши негайне виконання рішення суду в цій частині.
Водночас, судовому засіданні 17.05.2017 р. судом було поставлено на обговорення учасників процесу питання щодо можливості зупинення провадження у справі №826/6261/16 до набрання законної сили рішенням у справі, що розглядається у порядку конституційного провадження за поданням Верховного Суду України та 47-ми народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону №1682-VII, оскільки позивачку звільнено з займаної посади в зв'язку з набранням чинності Законом України «Про очищення влади», конституційність норм якого 47-ми народними депутатами ставляться під сумнів.
Представники позивача та третьої особи проти зупинення провадження у справі заперечували у зв'язку з відсутністю підстав для такого зупинення.
Представники відповідачів у вирішенні вказаного питання поклалися на розсуд суду.
Розглянувши в судовому засіданні питання щодо можливості зупинення провадження у справі, заслухавши думку представників сторін, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для зупинення провадження в адміністративній справі №826/6261/16, виходячи з наступного.
Так, Конституційний Суд України - єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. Завданням Конституційного Суду України є гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.
Як встановлено судом на розгляді у Конституційному Суді України перебувають конституційне подання Верховного Суду України щодо відповідності положенням ч.3 ст.22, ч.1 ст.38, ст.58, ч.2 ст.61, ч.1 ст.62, ч.1 ст.64 Конституції України (конституційності) ч.3 ст.1, п. п.7, 8, 9 ч.1, п.4 ч.2 ст.3, п.2 розд. «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади»; конституційне подання 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч.3, ч.6 ст.1, ч.1, ч.2, ч.3, ч.4, ч.8 ст.3, п.2 ч.5 ст.5, п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади»; конституційне подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п.6 ч.1, п.2, п.13 ч.2, ч.3 ст.3 Закону України «Про очищення влади».
Зважаючи на те, що предметом даного закону є встановлення правових та організаційних засад проведення очищення влади (люстрації) для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що результати розгляду Конституційним Судом України подання Верховного Суду України щодо відповідності положенням ч.3 ст.22, ч.1 ст.38, ст..58, ч.2 ст.61, ч.1 ст.62, ч.1 ст.64 Конституції України (конституційності) ч.3 ст.1, п.7, п.8, п.9 ч.1, п.4 ч.2 ст.3, п.2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади» і обставини, що будуть встановлені у прийнятому судовому рішенні, можуть вплинути на розгляд справи №826/6261/16.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Відтак, суд дійшов до висновку про неможливість розгляду даної справи до вирішення Конституційним Судом України конституційного подання Верховного Суду України щодо відповідності положенням ч.3 ст.22, ч.1 ст.38, ст.58, ч.2 ст.61, ч.1 ст.62, ч.1 ст.64 Конституції України (конституційності) ч.3 ст.1, п.7, п.8, п.9 ч.1, п.4 ч.2 ст.3, п.2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади», а тому розгляд справи №826/6261/16 підлягає зупиненню.
Керуючись п.3 ст.1 ст.156, ст.ст.160, 165 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Зупинити провадження в адміністративній справі №826/6261/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, третя особа: Міністерство юстиції України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії до ухвалення Конституційним Судом України рішення у справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності положенням ч.3 ст.22, ч.1ст.38, ст.58, ч.2 ст.61, ч.1 ст. 62, ч.1 ст.64 Конституції України (конституційності) ч.3 ст.1, п.7, п.8, п.9 ч.1, п.4 ч.2 ст.3, п.2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади».
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Головуючий суддя І.А. Качур
Судді В.І. Келеберда
А.Б. Федорчук