
8.3.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
24 травня 2017 року СєвєродонецькСправа № 2а/1270/7200/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши у порядку письмового провадження заяву публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 2а/1270/7200/2012 за позовом Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" про заміну сторони виконавчого провадження у справі №2а/1270/7200/2012 за позовом Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування заяви заявником зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 17.05.2016, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 27.09.2016, позовна заява ПАТ Луганськтепловоз задоволена повністю.
Позивачем отримано виконавчий лист, відповідно до якого на користь позивача зі Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів стягнуто судові витрати в сумі 2146,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань.
Виконавчий лист № 2а/1270/7200/2012 було направлено на виконання. ОСОБА_1 Державної казначейської служби у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області було повернуто виконавчий лист без виконання з огляду на те, що рахунки боржника закриті, що унеможливлює безспірне списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України та частини п'ятої статті 8 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням (заявою) державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 №247 Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби та наказу Державної фіскальної служби України від 26.04.2016 №377 Про реорганізацію територіальних органів ДФС з обслуговування великих платників Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС реорганізовується шляхом приєднання до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, код ЄДРПОУ 39440996.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.12.2012 №1407 Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами та у зв'язку з виключенням з мережі Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС, Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, як установа - правонаступник приймає всі зобов'язання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС.
Просить замінити боржника виконавчого провадження за виконавчим листом по адміністративній справі № 2а/1270/7200/2012, виданим Луганським окружним адміністративним судом 23.11.2016 - Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у місті Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС (код ЄДРПОУ 39792704) на її правонаступника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996).
Представник Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз та представник відповідача у судове засідання не прибули, про час, дату та місце розгляду повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки представник позивача та представник відповідача про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, відсутні потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 17.05.2016, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 27.09.2016, уточнений адміністративний позов Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів, що втілилася у ненаданні до Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області висновку про відшкодування ПАТ Луганськтепловоз податку на додану вартість за квітень 2012 року на суму 141 309,00 (сто сорок одна тисяча триста дев'ять) грн. 00 коп. Зобов'язано Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів вчинити певні дії, передбачені ст. 200 Податкового кодексу України щодо повернення Публічному акціонерному товариству Луганськтепловоз, як платнику податку, бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, а саме, надати Головному управлінню Державної казначейської служби України у Луганській області висновок із зазначенням суми відшкодування ПДВ у розмірі 141 309,00 (сто сорок одна тисяча триста дев'ять) грн. 00 коп., що підлягає відшкодуванню з бюджету. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів (код 38762600) на користь Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз (код 05763797) судовий збір в розмірі 2146,00 грн. (дві тисячі сто сорок шість грн. 00 коп.) (т.13 а.с.58-61).
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 27.09.2016 апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС залишено без задоволення. Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 17.05.2016 року у справі № 2а/1270/7200/2012 залишено без змін (т.13 а.с.137-139).
23.11.2016 Луганським окружним судом видано виконавчий лист по справі № 2а/1270/7200/2012 про стягнення із спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень у сумі 2146,00 грн (том 13 а.с.158).
Листом від 13.02.2017 №02-07/23 ОСОБА_1 Державної казначейської служби України у Жовтневому районі м. Луганська Луганської області повідомляє, що Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист від 23.11.2016 по справі № 2а/1270/7200/2012, в якому визначений порядок виконання судового рішення про стягнення з боржника, а саме Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів (код за ЄДРПОУ 38762600) на користь Публічного акціонерного товариства Лугансьтепловоз судових витрат у розмірі 2146,00 (дві тисячі сто сорок шість грн. 00 коп.). Однак, станом на 13.02.2017 року рахунки боржника закриті. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 р. №247 Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби та наказу Державної фіскальної служби України від 26.04.2016 р. №377 Про реорганізацію територіальних органів ДФС з обслуговування великих платників Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС реорганізовується шляхом приєднання до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі - Офіс), код за ЄДРПОУ 39440996. Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.12.2012 №1407 Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, Офіс як установа - правонаступник приймає всі зобов'язання Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління ДФС (том 13 а.с.175-176).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 04.04.2017 замінено Спеціалізовану державну податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів на її правонаступника - Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС у справі № 2а/1270/7200/2012 ( том 13 а.с.205-206).
Згідно ч. 2 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Оскільки представником ПАТ Луганськтепловоз було отримано виконавчий лист № 2а/1270/7200/2012, в силу приписів ст. 15 Закону України Про виконавче провадження ПАТ Луганськтепловоз набуло статусу стягувача.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 №247 Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби та наказу Державної фіскальної служби України від 26.04.2016 №377 Про реорганізацію територіальних органів ДФС з обслуговування великих платників Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС реорганізовується шляхом приєднання до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, код ЄДРПОУ 39440996.
Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.12.2012 №1407 Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами та у зв'язку з виключенням з мережі Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС, Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, як установа - правонаступник приймає всі зобов'язання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську МГУ ДФС.
Згідно наказу Державної фіскальної служби України №504 від 09.06.2016 №504 розпорядження Офісу ВПП ДФС від 08.09.2016 №47 Щодо переведення платників податків підприємство ПАТ Луганськтепловоз (код ЄДРПОУ 05763797), що знаходилось на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС було переведено на обслуговування за основним місцем обліку до Офісу ВПП ДФС, а саме до управління Офісу ВПП ДФС м. Харкова.
До того ж, СДПІ з ОВП у м. Луганську Міжрегіонального ГУ ДФС (код ЄДРПОУ 39792704) з 18 травня 2016 року перебуває в стані припинення, що унеможливлює виконання боржником рішення суду за виконавчим листом по справі № 2а/1270/7200/2012, та як наслідок отримання стягувачем належних йому сум, що порушує його права та інтереси.
Відповідно до частини 1 статті 264 КАС України суд у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною пятою статті 15 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обовязковими тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов до висновку про необхідність заміни Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у місті Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС на її правонаступника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 2а/1270/7200/2012.
Замінити Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у місті Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС (код ЄДРПОУ 39792704) на її правонаступника - Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (код ЄДРПОУ 39440996) у справі № 2а/1270/7200/2012 за позовом Публічного акціонерного товариства Луганськтепловоз до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя ОСОБА_2