
№3/359/1658/2017
359/2933/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2017 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Гончаров О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли від Управління патрульної поліції в місті Борисполі Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 130 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3,-
Постановою Дарницького районного суду м.Києва від 11.11.2016 року був притягнутий до відповідальності за ст. 130 ч.2 КУпАП.
ВСТАНОВИВ:
26.03.2017 року о 23 год. 40 хв. в м. Бориспіль Київській області по вул. Київський Шлях 98, водій ОСОБА_1керував автомобілем НОМЕР_3, в стані алкогольного спяніння, огляд на стан алкогольного спяніння проводився в встановленому законом порядку за допомогою алкотестеру Drager у присутності двох свідків, результат якого 0,61 проміле. Відповідальність за що передбачена ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечень по суті протоколу не надав.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до наступних висновків.
Статтею 130 ч.1 КУпАП зазначено: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення права керування транспортними засобами на один рік.
Також Кодексом зазначається, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
Також, Постановою «Про Правила дорожнього руху» від 10 жовтня 2001 року № 1306 зазначалося, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного спяніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин та передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин, у хворобливому стані, у стані стомлення або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу. Водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Сьогодні зазначені норми не змінили свого змісту та залишаються в силі, але чинним законодавством встановлено мінімально-допустиму кількість алкоголю в крові водія.
Проведення огляду на стан спянiння в закладах охорони здоровя i оформлення його результатів визначено наказом МВС України від 09 листопада 2015 року №1452/735 про затвердження Інструкцiї про порядок виявлення у водiїв транспортних засобiв ознак алкогольного, наркотичного чи iншого спянiння або перебування пiд впливом лiкарських препаратiв, що знижують увагу та швидкiсть реакцiї, зареєстрованої в МЮУ 11 листопада 2015 року №1413/27858.
Відповідно до вказаної інструкції, встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції уповноваженими особами поліції з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Огляду на стан спяніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи поліції є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного спяніння є:
а) запах алкоголю з порожнини рота;
б) порушення координації рухів;
в) порушення мови;
г) виражене тремтіння пальців рук;
ґ) різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
д) поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно чинного законодавства огляд водія (іншої особи) з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів проводиться працівником поліції в присутності двох понятих (не можуть бути залучені як свідки працівники поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви). При цьому працівник поліції має одержати згоду особи на її огляд для встановлення стану спяніння з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів.
Якщо водій не погоджується на проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу для встановлення стану алкогольного спяніння або не погоджується з результатами огляду працівником поліції з використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів, або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя.
Результат огляду особи на стан спяніння оформляється у відповідному розділі протоколу про адміністративне правопорушення, у якому в обовязковому порядку зазначаються результати проби (позитивна/негативна) та кількісний показник.
Позитивна проба на спяніння будь-якого походження, яку було виявлено із використанням технічних засобів, експрес-тестів або інших методів, є підтвердженням знаходження особи у стані спяніння, а протокол про адміністративне правопорушення підставою для притягнення її до відповідальності згідно з чинним законодавством, у тому числі водіїв за керування транспортними засобами у стані спяніння.
По справі встановлено, що 26.03.2017 року о 23 год. 40 хв. в м. Бориспіль Київській області по вул. Київський Шлях 98, водій ОСОБА_1керував автомобілем НОМЕР_3, в стані алкогольного спяніння, огляд на стан алкогольного спяніння проводився в встановленому законом порядку за допомогою алкотестеру Drager у присутності двох свідків, результат якого 0,61 проміле.
Факт вказаного правопорушення підтверджується даними протоколу адміністративного правопорушення серія БР № 165020 від 27.03.2017 року (а.с.2), роздруківкою з алкотестеру Drager, згідно якого показники тестування водія ОСОБА_1 вказали на вміст алкоголю останнього 0,61 проміле (а.с.3), актом огляду на стан сп»яніння з використанням спеціальних технічних засобів водія ОСОБА_1, з показником алкоголю 0,61 проміле, який останній підписав, тобто надав свою згоду на вірність результатів (а.с.4), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 (а.с.5), ОСОБА_3 (а.с.6), рапортом інспектора поліції (а.с.7), даними витягу з АРМОР (а.с.14) та копією Постанови Дарницького районного суду м.Києві від 11.11.2016 року (а.с.15-16) з яких слідує, що ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП, даними відеозапису з бодікамер поліцейських (а.с.24) та даними висновку по додатковій перевірці адміністративних матеріалів (а.с.27-28).
Таким чином, дії правопорушника за ст. 130 ч.3 КУпАП України кваліфіковані вірно, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння, при цьому на протязі одного року двічі притягувався до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАП.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Так, санкція ч.3 ст. 130 КУпАП передбачає декілька альтернативних видів адміністративних стягнень, які зазначені в порядку тяжкості і застосовуються судом з урахуванням всіх обставин справи та особи винного.
Відповідно до вимог ст. 30 КУпАП позбавлення права керування транспортними засобами застосовується за грубе та систематичне порушення порядку користування цим правом, що й було встановлено.
Приймаючи до уваги,все викладене, вважаю за можливе призначити покарання у вигляді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 130,279, 280, 283, 284, 288,326 КУпАП України
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3 у вчиненні ним адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст130 КУпАП та піддати адміністративному покаранню у вигляді штрафу в сумі 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривен в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 (десять) років.
Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (Одержувач: Київська область /м. Київ 21081300 ЄДРПОУ:37955989 МФО821018 КБК 21081300 р/р 31116149700001 .
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_2, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь державного бюджету України Отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код отримувача (МФО): 821018, рахунок отримувача: 31216206700004, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду) судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять ) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскарженою до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення та набуває чинності після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути пред»явленою до виконання протягом 3-х місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя О.М.Гончаров
Постанова вступила в закону силу ________