
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/625/17
18 травня 2017 р.м. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
секретарі судового засідання Твердохліб Н.В.
за участю: представника позивача Луківа Р.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (далі - ПАТ "Тернопільгаз") звернулося до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Офісу великих платників Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 19.12.2016 року №№ 0000254808, 00002654808, 0000274808, 0000284808, 0000294808.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Львівським управлінням офісу великих платників Державної фіскальної служби України проведено камеральні перевірки ПАТ "Тернопільгаз" з питань дотримання термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за відповідні періоди, включаючи з 01.01.2016 року по 13.10.2016 року, за результатами яких складено 07.12.2016 року акти №№ 1/28-00-48-08/03353503, 2/28-00-48-08/03353503, 3/28-00-48-08/03353503, 4/28-00-48-08/03353503, 5/28-00-48-08/03353503. На підставі зазначених актів перевірки прийнято спірні податкові повідомлення - рішення, які на думку позивача є необґрунтованими, протиправними, прийнятими без дослідження усіх істотних обставин справи. Камеральні перевірки на момент виникнення спірних правовідносин не могли проводитись з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Крім того, термін реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі накладних не є даними податкової звітності, які досліджуються під час проведення перевірки, а отже податковим органом не в спосіб встановлений законодавством складено акти камеральних перевірок з посиланням на таке порушення, як несвоєчасна реєстрація податкових накладних, у зв'язку з чим податкові повідомлення-рішення є протиправними та підлягають скасуванню. Крім того, позивач послався на те, що відповідачем порушено 30-денний строк проведення перевірок, що настає за граничним терміном отримання податкової декларації за відповідний період.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві і в письмових поясненнях та доповненнях до позовної заяви, долучених до матеріалів справи. Просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно і належним чином. В письмових запереченнях, надісланих на адресу суду, вважає позовну заяву безпідставною та просить суд залишити її без задоволення.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Відповідно до вимог п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Львівським управлінням офісу великих платників Державної фіскальної служби України на підставі п.п.20.1.4. п.20.1. ст.20 ПК України проведено камеральні перевірки ПАТ "Тернопільгаз" з питань дотримання термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період з 01.01.2016 року по 13.10.2016 року
За результатами перевірки складено: акт від 07.12.2016 року № 1/28-10-48-08/03353503 "Про результати перевірки дотримання ПАТ по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (ЄДРПОУ 03353503) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період виписки з 01.01.2016 року по 19.02.2016 року, у якому встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 15 і менше календарних днів на суму податку на додану вартість 2145822,39 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 16 до 30 календарних днів на суму податку на додану вартість 725493,30 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 31 до 60 календарних днів на суму податку на додану вартість 923,48 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 61 і більше календарних днів на суму податку на додану вартість 3340,68 грн., чим порушено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755, а відповідальність платника передбачена п.120-1.1 ст.120-1 глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.(а.с.8-11)
акт від 07.12.2016 року № 2/28-10-48-08/03353503 "Про результати перевірки дотримання ПАТ по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (ЄДРПОУ 03353503) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період виписки з 20.02.2016 року по 26.02.2016 року, у якому встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 15 і менше календарних днів на суму податку на додану вартість 408505,63 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 16 до 30 календарних днів на суму податку на додану вартість 97,12 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 61 і більше календарних днів на суму податку на додану вартість 38,09 грн., чим порушено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755, а відповідальність платника передбачена п.120-1.1 ст.120-1 глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.(а.с.12-15)
акт від 07.12.2016 року № 3/28-10-48-08/03353503 "Про результати перевірки дотримання ПАТ по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (ЄДРПОУ 03353503) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період виписки з 27.02.2016 року по 29.02.2016 року, у якому встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 15 і менше календарних днів на суму податку на додану вартість 129650,24 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 16 до 30 календарних днів на суму податку на додану вартість 977,72 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 31 до 60 календарних днів на суму податку на додану вартість 107404,68 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 61 і більше календарних днів на суму податку на додану вартість 5546,38 грн., чим порушено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755, а відповідальність платника передбачена п.120-1.1 ст.120-1 глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.(а.с.16-19)
акт від 07.12.2016 року № 4/28-10-48-08/03353503 "Про результати перевірки дотримання ПАТ по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (ЄДРПОУ 03353503) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період виписки з 01.03.2016 року по 15.03.2016 року, у якому встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 15 і менше календарних днів на суму податку на додану вартість 529588,40 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 16 до 30 календарних днів на суму податку на додану вартість 6857,16 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 31 до 60 календарних днів на суму податку на додану вартість 40,52 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 61 і більше календарних днів на суму податку на додану вартість 166,67 грн., чим порушено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755, а відповідальність платника передбачена п.120-1.1 ст.120-1 глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.(а.с.20-22)
акт від 07.12.2016 року № 5/28-10-48-08/03353503 "Про результати перевірки дотримання ПАТ по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (ЄДРПОУ 03353503) термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за період виписки з 16.03.2016 року по 13.10.2016 року, у якому встановлено порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 15 і менше календарних днів на суму податку на додану вартість 989524,72 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 16 до 30 календарних днів на суму податку на додану вартість 215048,93 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 31 до 60 календарних днів на суму податку на додану вартість 10365,34 грн.,
порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на 61 і більше календарних днів на суму податку на додану вартість 376,36 грн., чим порушено п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755, а відповідальність платника передбачена п.120-1.1 ст.120-1 глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.(а.с.23-26)
На підставі акта перевірки № 1/28-10-48-08/03353503 від 07.12.2016 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС винесено 19.12.2016 року податкове повідомлення - рішення за № 0000254808 форми "Н", яким до позивача за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 2145822 грн. 39 коп. застосовано штраф в розмірі 10 % у сумі 241582 грн. 26 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 725493 грн. 30 коп. застосовано штраф в розмірі 20 % у сумі 14598 грн. 68 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 923 грн. 48 коп. застосовано штраф в розмірі 30 % у сумі 1336 грн. 27 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 3340 грн. 68 коп. застосовано штраф в розмірі 40 % у сумі 1336 грн. 27 коп.
Загальна сума штрафу становить 388294 грн. 25 коп.(а.с.27)
На підставі акта перевірки № 2/28-10-48-08/03353503 від 07.12.2016 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС винесено 19.12.2016 року податкове повідомлення - рішення за № 0000264808 форми "Н", яким до позивача за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 408505 грн. 63 коп. застосовано штраф в розмірі 10 % у сумі 40850 грн.59 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 97 грн.12 грн. застосовано штраф в розмірі 20 % у сумі 19 грн. 42 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ - застосовано штраф в розмірі 30 % у сумі 15 грн. 24 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 38,09 грн. застосовано штраф в розмірі 40 % у сумі 15 грн. 24 коп.
Загальна сума штрафу становить 40885 грн. 25 коп.(а.с.28)
На підставі акта перевірки № 3/28-10-48-08/03353503 від 07.12.2016 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС винесено 19.12.2016 року податкове повідомлення - рішення за № 0000274808 форми "Н", яким до позивача за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 129650 грн. 24 коп. застосовано штраф в розмірі 10 % у сумі 12965 грн. 04 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 977 грн. 72 коп. застосовано штраф в розмірі 20 % у сумі 195 грн. 54 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 107404 грн. 68 коп. застосовано штраф в розмірі 30 % у сумі 2218 грн. 55 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 5546 грн. 38 коп. застосовано штраф в розмірі 40 % у сумі 2218 грн. 55 коп.
Загальна сума штрафу становить 47600 грн. 54 коп.(а.с.29)
На підставі акта перевірки № 4/28-10-48-08/03353503 від 07.12.2016 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС винесено 19.12.2016 року податкове повідомлення - рішення за № 0000284808 форми "Н", яким до позивача за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 529588 грн. 40 коп. застосовано штраф в розмірі 10 % у сумі 52958 грн. 85 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 6857 грн. 16 коп. застосовано штраф в розмірі 20 % у сумі 1371 грн. 44 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 40 грн. 52 коп. застосовано штраф в розмірі 30 % у сумі 66 грн. 67 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 166 грн. 67 коп. застосовано штраф в розмірі 40 % у сумі 66 грн. 67 коп.
Загальна сума штрафу становить 54409 грн. 12 коп.(а.с.30)
На підставі акта перевірки № 5/28-10-48-08/03353503 від 07.12.2016 року Львівським управлінням Офісу ВПП ДФС винесено 19.12.2016 року податкове повідомлення - рішення за № 0000294808 форми "Н", яким до позивача за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 989524 грн. 72 коп. застосовано штраф в розмірі 10 % у сумі 98952 грн. 55 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 215048 грн. 93 коп. застосовано штраф в розмірі 20 % у сумі 43009 грн. 78 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 10365 грн. 34 коп. застосовано штраф в розмірі 30 % у сумі 150 грн. 54 коп.;
за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 376 грн. 36 коп. застосовано штраф в розмірі 40 % у сумі 150 грн. 54 коп.
Загальна сума штрафу становить 145222 грн. 48 коп.(а.с.31)
Львівським управлінням офісу великих платників податків Державної фіскальної служби листом від 19.12.2016 року № 12637/10/28-10-48-08 скеровано ПАТ по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" вищевказані податкові повідомлення - рішення форми "Н" від 19.12.2016 року, винесені на підставі актів перевірки від 07.12.2016 року.(а.с.32)
Будучи незгідним з висновками податкового органу, викладеними в актах перевірки та не погодившись із винесеними вищевказаними податковими повідомленнями - рішеннями позивач звертався у порядку процедури адміністративного оскарження згідно ст.56 ПК України до контролюючих органів вищого рівня із скаргами про перегляд оскаржуваних податкових повідомлень - рішень.(а.с.33-35, 37-39)
Згідно рішення від 20.01.2017 року № 3225/10/28-10-10-4-33, прийнятого Офісом великих платників Державної фіскальної служби (а.с.36), рішення від 31.03.2017 року № 6631/6/99-99-11-03-01-25, прийнятого Державною фіскальною службою України скарги позивача від 30.12.2016 року № 05/1317 і від 03.02.2017 року № 05/124 залишено без розгляду та повернуто, що стало підставою для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
При цьому вказано, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 року № 247 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби України" реорганізовано СДПІ з ОВП у м. Львові МГУ ДФС шляхом приєднання до Офісу великих платників Державної фіскальної служби. Згідно Положення про Офіс великих платників Державної фіскальної служби, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2016 року № 504 Офіс великих платників Державної фіскальної служби з разом з управліннями та відділеннями в областях підпорядковується Державній фіскальній службі України. Таким чином, Львівське управління Офісу великих платників Державної фіскальної служби є підрозділом Офісу великих платників Державної фіскальної служби.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до п.201.1. ст.201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з абзацом 11 п.201.10 ст.201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.п.120-1.1.1 п.120-1 ст.120 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Згідно з п.п.20.1.4. п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
За нормами п.75.1. ст.75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Підпунктом 75.1.1. п.75.1. ст.75 ПК України визначено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Статтею 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Суд погоджується з доводами позивача про те, що камеральні перевірки даних Єдиного реєстру податкових накладних за оспорюваний період проведені податковим органом з порушенням встановлених строків та з порушенням предмету перевірки, оскільки податковим органом проведено камеральні перевірки лише з питань дотримання термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а не всієї податкової звітності.
Суд вважає, що термін реєстрації податкових накладних не є об'єктом, який підлягав вивченню податковим органом шляхом проведення камеральної перевірки, оскільки не є даними податкової звітності, що відповідає припису абз.2 п.76.1.ст.76 ПК України.
Висновок суду підтверджується і тим, що внесеними змінами з 01.01.2017 року пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПК України викладено в новій редакції, яка передбачає, що предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Отже, право проведення перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних в межах камеральної перевірки надано контролюючому органові з 01.01.2017 року. При цьому, у відповідності до внесених змін до п.76.3 ст.76 ПК України камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
Відповідно до положень ч.ч.1,2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В порушення ч.2 ст.71 КАС України відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень. Приймаючи спірні рішення на підставі проведених камеральних перевірок, податковий орган не діяв на підставі, в межах та у спосіб, наданих йому законодавством повноважень, оскільки на момент виникнення спірних правовідносин камеральною перевіркою не було передбачено предмету перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та у відповідача були відсутні законні підстави для застосування до позивача штрафних санкцій на підставі податкових повідомлень-рішень, прийнятих за наслідками проведення таких перевірок.
Оцінюючи докази, які є в справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи наведені обставини, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню
Судові витрати слід розподілити відповідно до приписів ст.94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2,6,11,86,94,122,158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення - рішення від 19.12.2016 року №№ 0000254808, 0000264808, 0000274808, 0000284808, 0000294808 Львівського управління Офісу ВПП ДФС.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (04119, вул. Дегтярівська, 11г, м. Київ, код ЄДРПОУ 39440996) на користь публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Тернопільгаз" (46006, вул. Чернівецька, 54, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 03353503) витрати зі сплати судового збору в розмірі 10146 (десять тисяч сто сорок шість) гривень 17 копійок згідно платіжного доручення № 3589 від 10 квітня 2017 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.