Ухвала суду № 66645261, 23.05.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2017
Номер справи
812/149/13-а
Номер документу
66645261
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.2.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

23 травня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/149/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/149/13-а за позовом Управління Пенсійного Фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу по сплаті штрафної санкції в сумі 170,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

15 травня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі Позивач, УПФУ в м. Сєвєродонецьку) про заміну сторони виконавчого провадження у справі 812/149/13-а за позовом УПФУ в м. Сєвєродонецьку до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі- Відповідач) про стягнення боргу по сплаті штрафної санкції в сумі 170,00 грн.

В обґрунтування заяви зазначено, ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 13.02.2017 відновлено втрачене судове провадження у справі № 812/149/13-а. Виконавчий лист по справі отриманий 27.03.2013. Постановою державного виконавця від 12.04.2013 відкрито виконавче провадження ВП № 37557590. Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 26.04.2017 виправлено описку в ухвалі Луганського окружного адміністративного суду від 13.02.2017 про відновлення витраченого судового провадження по справі № 812/149/13-а та описку у виконавчому листі від 27.03.2013 по справі № 812/149/13-а в імені боржника, зазначивши ОСОБА_1. На даний час рішення суду не виконано, заборгованість Відповідачем не погашена. 11.08.2013 набрав чинності Закон України від 04.07.2013 № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (далі Закон № 406-VII), яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України. Зазначеним Законом внесено зміни в ряд нормативно-правових актів, зокрема і в Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». У спірних відносинах УПФУ в м. Сєвєродонецьку до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (далі ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області), передано заборгованість платників єдиного внеску. На підставі викладеного Позивач просив замінити сторону виконавчого провадження, а саме: стягувача - УПФУ в м. Сєвєродонецьку, його правонаступником ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області.

Представник Позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, у заяві про заміну сторони виконавчого провадження зазначив клопотання про розгляд заяви за його відсутності (арк. спр. 63, 77).

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзив на заяву про заміну сторони виконавчого провадження не надав.

Представник заінтересованої особи ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області, у судове засідання не прибув, про дату, час та місце повідомлений належним чином, причини неприбуття суду не повідомив (арк. спр. 75).

Враховуючи положення частини шостої статті 128 та частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суд вважає за можливе розглянути дану заяву в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 13.02.2017 відновлено втрачене судове провадження у справі № 812/149/13-а за позовом УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу по сплаті штрафної санкції в сумі 170,00 грн в частині: ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 08.01.2013 про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі, адміністративної позовної заяви від 24.12.2012 № 16950/09-14/1, копії рішення від 19.09.2012 № 1228 про застосування санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», постанови Луганського окружного адміністративного суду від 04.02.2013 (арк. спр. 32-33).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24 липня 2013 року у справі № 812/149/13-а позовні вимоги УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області задоволено повністю, стягнуто з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 на користь УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області заборгованість зі сплати штрафної санкції у розмірі 170,00 грн (сто сімдесят гривень 00 коп.) (арк. спр. 13-15).

У справі 27.03.2013 видано виконавчий лист, що підтверджено його копією, наявною у матеріалах справи (арк. спр. 64).

Постановою державного виконавця від 12.04.2013 відкрито виконавче провадження ВП № 37557590 з виконання цього виконавчого листа, що підтверджено копією постанови про відкриття виконавчого провадження (арк. спр. 66).

Законом України від 04.07.2013 № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» (далі Закон № 406-VII) внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі Закон № 2464-VI).

Зокрема, частиною першою статті 12 Закону № 2464-VI, тут і надалі положення Закону наведено в редакції Закону № 406-VII, визначено, що завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Відповідно до положень пунктів 2 та 3 частини другої статті 12 Закону № 2464-VI центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

З огляду на положення пункту 3-1 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну і митну політику, є органи доходів і зборів.

Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону № 406-VII визначено, що процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом. Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Згідно з пунктом 4 Прикінцевих положень Закону № 406-VII Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Системним аналізом вищевикладеного встановлено, що функції органів Пенсійного фонду України з адміністрування єдиного внеску передані до органів доходів і зборів, які, у свою чергу, відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» реорганізовані у відповідні територіальні органи Державної фіскальної служби.

Отже, з вищевикладеного судом встановлено, що на даний час забезпечення збору та здійснення контролю за сплатою єдиного соціального внеску покладено на територіальні органи Державної фіскальної служби України.

Листом УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 09.10.2013 № 12642/03-16/1 щодо надання інформації та доданим до нього реєстром підтверджено передачу заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 170,00 грн від УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області до ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області (арк. спр. 78-79).

Таким чином, на даний час ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області є належним стягувачем у виконавчому провадженні № 37557590, відкритому за виконавчим листом № 812/149/13-а від 12.04.2013.

Відповідно до частини першої статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі 812/149/13-а задовольнити.

Замінити у виконавчому провадженні № 37557590, відкритому за виконавчим листом № 812/149/13-а від 12.04.2013, стягувача з Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (93404, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, вул. Шевченка, 9, код ЄДРПОУ 21792459) на Державну податкову інспекцію у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72, код ЄДРПОУ 39890583).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_2