Постанова № 66640413, 22.05.2017, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
22.05.2017
Номер справи
716/747/17
Номер документу
66640413
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Справа №: 716/747/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.05.2017 року суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С., при секретарі Барабащук О.А., з участю прокурора Бужак Д.Ю. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від управління захисту економіки в Чернівецькій області департаменту захисту економіки національної поліції України відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в АДРЕСА_1, одруженого, пенсіонера, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП,-

В С Т А Н О В И Л А:

12 травня 2017 року на адресу Заставнівського районного суду з Управління захисту економіки в Чернівецькій області надійшли матеріали адміністративної справи за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП відносно ОСОБА_1

Згідно протоколу ОСОБА_1, являючись депутатом Чуньківської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області та згідно з п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється його дія, всупереч вимогам ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції» та ст. 59-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» не виконав обов'язки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та прийняв участь у голосуванні сесії Чуньківської сілької ради в умовах реального конфлікту інтересів.

23.02.2017 депутат Чуньківської сільської ради ОСОБА_2 перебуваючи у приміщенні Чуньківської сільської ради за адресою с. Чуньків вул. Головна,36-А, під час проведення Х сесії VII скликання, зокрема з розгляду заяви його матері ОСОБА_2 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність, розміром:

0,2490 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд кадастровий номер НОМЕР_1 по АДРЕСА_2;

0,2584 га для ведення особистого селянського господарства кадастровий номер НОМЕР_2 в с. Чуньків не повідомив про наявний у нього реальний конфлікт інтересів та взяв участь у засіданні вказаної сесії, зокрема проголосував «За» прийняття вказаного рішення сесією.

За наслідками розгляду заяви ОСОБА_2 03.02.2017 року сесією Чуньківської сільської ради прийнято рішення № 95-10/2017, яким громадянці ОСОБА_2 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність, вище зазначених земельних ділянок.

В судовому засіданні ОСОБА_1, вину у вчиненні вказаного порушення визнав та пояснив, що дійсно брав участь в голосуванні щодо відведення земельних ділянок його матері.

Прокурор Бужак Д.Ю. в судовому засіданні вказав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, за вчинення якого на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, оскільки останній позитивно характеризується за місцем проживання, вперше притягується до адміністративної відповідальності.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діяннях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно пп. б) п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія ЗУ «Про запобігання корупції» є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до абз. 3, 7, 11 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» близькими особами є особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта; Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень; Реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»: зокрема, депутати місцевих рад, посадові особи місцевого самоврядування, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступною робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно вимог ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

У відповідності до ч. 1 ст. 59-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання

З дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення №32 від 10.05.2017 року вбачається, що ОСОБА_1 всупереч до вимог ч. 1 ст. 59-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 1 ст. 28, ч.2 ст. 35 ЗУ «Про запобігання корупції» під час засідання сесії не повідомив депутатів Чуньківської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області про наявність у нього реального конфлікту інтересів, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно частини 1 статті 172-7 КУпАП адміністративна відповідальність передбачана за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів Відповідно до примітки до зазначеної статті суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Чуньківської сільської ради VІІ скликання, що вбачається із відомостей про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Чуньківської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області.

Крім того, встановлено, що ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2, що вбачається із довідки виконавчого комітету Чуньківської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області №82 від 25.04.2017 року.

Крім визнання вини ОСОБА_1, його вина також підтверджується протоколом Х сесії VII скликання від 23.02.2017 року, списком депутатів присутніх на Х сесії VII скликання від 23.02.2017 року; рішенням Чуньківської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області від 23.02.2017 року № 95-10/2017 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність; протоколом поіменного голосування Х сесії VII скликання від 23.02.2017 року з питання про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі ОСОБА_2; довідкою Чуньківської сільської ради Заставнівського району Чернівецької області від 25.04. 2017 року № 82; довідкою Чуньківської сільської ради №31 від 24.04.2017 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, ОСОБА_6

Згідно визначення термінів в ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

При призначенні адміністративного стягнення суд, враховує відповідно до ст.33 КУпАП характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Зокрема враховується, що ОСОБА_1 щиро розкаявся у вчиненому, вперше притягується до адміністративної відповідальності, являється пенсіонером, по місцю проживання характеризується позитивно, що визнається обставинами, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1

Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Враховуючи вищенаведене, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-7 КУпАП.

На підставі наведеного, абз.3, 7, 11 ч. 1 ст. 1, пп. «б», «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 28, ч.2 ст. 35 ЗУ «Про запобігання корупції», ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись ч. 1 ст. 172-7, ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі - 320 (трьохсот двадцяти) гривень (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувча Головне управління Державної казначейської служби, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності та потерпілим з поданням скарги через Заставнівський районний суд Чернівецької області або за апеляційним поданням прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Сірик І.С.