
241/492/17
2-а/241/42/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.05.2017 року (Повний текст)
Першотравневий районний суд Донецької області
у складі:
головуючого судді Демочко Д.О.
при секретарі Цукановій Л.П.
за участю
прокурора
Мангушського відділу Маріупольської
місцевої прокуратури №1 Дороганя О.В.
представника
Комишуватської сільської ради Бердника Є.В.
розглянувши справу адміністративного судочинства за адміністративним позовом керівника Маріупольської місцевої прокуратури № 1 до Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, суд -
ВСТАНОВИВ:
Керівник Маріупольської місцевої прокуратури № 1 звернувся до суду з позовом до Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області вказуючи на те, що на території Комишуватської сільської ради встановлені дитячі майданчики за адресами: с. Дем'янівка, вул. Центральна, 29 «а», балансовою вартістю 19 550,00 гривень (інвентарні номери: 5937, 5938, 5939, 5940), с. Комишувате, вул. Львівська, 2, балансовою вартістю 44 000,00 гривень (інвентарний номер - 5950).
Зазначені дитячі майданчики прийняті у власність територіальних громад сіл Дем'янівка та Комишувате Мангушського району Донецької області та на баланс Комишуватської сільської ради на підставі рішень Комишуватської сільської ради від 11.11.2013 №УІ/43-7 та №7/19-119 від 02.03.2017.
Згідно з інформації Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області № 110 від 17.03.2017, плани паспортизації та технічної інвентаризації об'єктів благоустрою (дитячих майданчиків) не затверджувались, паспорти на зазначені майданчики - відсутні. Плани паспортизації та інвентаризації дитячих майданчиків не розроблені, як наслідок, паспорти на дитячі майданчики відсутні, обстеження, перевірка технічного стану їх конструктивних елементів не проводиться, про що свідчить відсутність документації про їх огляд, ремонт, демонтаж тощо. Вказані порушення свідчать про бездіяльність з боку Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області щодо організації технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків і ставить під загрозу закріплені ст.ст. 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я, грубо порушує вимоги Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону дитинства».
А тому, з огляду на вищенаведене, керівник Маріупольської місцевої прокуратури № 1 просить суд визнати незаконною бездіяльність Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області з питань затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме: дитячих майданчиків, які розташовані на території Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області за адресами: с. Дем'янівка, вул. Центральна, 29 «а», балансовою вартістю 19 550,00 грн. (інвентарні номери: 5937, 5938, 5939, 5940), с. Комишувате, вул. Львівська, 2, балансовою вартістю 44 000,00 грн. (інвентарний номер - 5950), зобов'язавши вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації вказаних дитячих майданчиків та стягнути з сільської ради судовий збір, сплачений при поданні позову.
Прокурор Дорогань О.В. в судовому засіданні позовні вимоги викладені в позовній заяві підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача Бердник Є.В. в судовому засіданні позовні вимоги визнав та пояснив, що рішенням виконавчого комітету Комишуватської сільської ради № 12 від 14.04.2017 року було вирішено затвердити форму типового паспорту дитячих та спортивних майданчиків, форму журналу результатів контролю за технічним станом обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків, форму акта огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків, форму інформаційної таблички та форму реєстру дитячих ігрових та спортивних майданчиків. Найближчим часом буде проведено технічну інвентаризацію та паспортизацію дитячих майданчиків.
Заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. а ч. 7 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
Встановлено, що на території сіл Дем'янівка та Комишувате розташовані наступні дитячі майданчики: с. Дем'янівка, вул. Центральна, 29 «а», балансовою вартістю 19 550,00 гривень (інвентарні номери: 5937, 5938, 5939, 5940), с. Комишувате, вул. Львівська, 2, балансовою вартістю 44 000,00 гривень (інвентарний номер - 5950).
Відповідно до рішень Комишуватської сільської ради № VІ/43-7 від 11.11.2013 року та № 7/19-119 від 02.03.2017 року, вищезазначені дитячі майданчики знаходяться на балансі Комишуватської сільської ради (а.с.10-11).
Згідно інформації Комишуватської сільської ради від 17.03.2017 за № 110 передача дитячих майданчиків на баланс іншим підприємствам не здійснювалася; паспортів на дитячі майданчики не розроблено; плани паспортизації та технічної інвентаризації об'єктів благоустрою не затверджувались; огляд конструкцій елементів дитячих майданчиків проводиться щорічно, але без складання актів обстеження (а.с.9).
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів, затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб), визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.
До об'єктів благоустрою населених пунктів належать території загального користування та прибудинкові території (п. 1, 2 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»). Елементами (частинами) об'єктів благоустрою є обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків (п. 8 ч. 1 ст. 21 Закону).
Пунктом 5 ч. 2 ст. 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Згідно з п. 1.2., 1.3, 1.4, 1.5 Інструкції з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 29.10.2012 № 550, Інструкція визначає порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації парків (гідропарків, лугопарків, лісопарків, парків культури та відпочинку, парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, історичних, національних, меморіальних та інших).
Технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно.
Статтею 6 п. 2 Закону України «Про охорону дитинства» визначено, що держава гарантує дитині право на охорону здоров'я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, сприяє створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, раціонального харчування, формуванню навичок здорового способу життя.
Таким чином, враховуючи викладене, вбачається бездіяльність відповідача щодо не затвердження відповідних планів інвентаризації та паспортизації, що у свою чергу призводить до порушення покладених на Комишуватську сільську раду обов'язків проводити згідно з планами, затвердженими органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ним об'єктів благоустрою, зокрема, дитячих майданчиків, розташованих на території сіл Дем'янівка та Комишувате .
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, ст.ст. 2, 5, 7, 9, 71, 72, 86, 160-161, 163 КАС України, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Законом України «Про охорону дитинства», Інструкцію з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 550 від 29.10.2012 року, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги керівника Маріупольської місцевої прокуратури № 1 до Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.
Визнати незаконною бездіяльність Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області, з питань затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме: дитячих майданчиків, які розташовані на території Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області за адресами: с. Дем'янівка, вул. Центральна, 29 «а», балансовою вартістю 19 550,00 грн. (інвентарні номери: 5937, 5938, 5939, 5940), с. Комишувате, вул. Львівська, 2, балансовою вартістю 44 000,00 грн. (інвентарний номер - 5950).
Зобов'язати Комишуватську сільську раду Мангушського району Донецької області вчинити дії по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населення (їх частин), а саме: дитячих майданчиків, які розташовані на території сіл Дем'янівка та Комишувате Мангушського району Донецької області.
Стягнути з Комишуватської сільської ради Мангушського району Донецької області на користь прокуратури Донецької області судовий збір у розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень, який має бути перерахований за наступними реквізитами: р/р 35216066016251, Держказначейська служба України, МФО 820172, код ЄДРПОУ 25707002, отримувач - прокуратура Донецької області.
Повний текст постанови виготовлено 18 травня 2017 року
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду, через Першотравневий районний суд Донецької області, протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: Д.О. Демочко