Справа № 815/2835/17
У Х В А Л А
22 травня 2017 року м.Одеса
10 год. 57 хв.
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши - матеріали подання ГУ ДФС в Одеській області до колективного комерційного підприємства “МОНТАЖСПЕЦБУД” про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна, -
В С Т А Н О В И В:
19 травня 2017 року о 12 год. 20 хв. до Одеського окружного адміністративного суду надійшло подання ГУ ДФС в Одеській області до колективного комерційного підприємства “МОНТАЖСПЕЦБУД” про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна ККП “МОНТАЖСПЕЦБУД” (код ЄДРПОУ 32572447) згідно рішення ГУ ДФС в Одеській області від 18.05.2017 року.
Ухвалою суду від 19.05.2017 року о 14:52 год. подання ГУ ДФС в Одеській області до колективного комерційного підприємства “МОНТАЖСПЕЦБУД” про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна залишено без руху та надано строк для усунення недоліків подання до 22.05.2017 року 10:00 год. та роз’яснено, що невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення подання та доданих до нього документів.
Підставою для залишення подання Головного управління ДФС в Одеській області без руху було те, що позивачем в порушення ч.3 ст.106 КАС України до подання не документ про сплату судового збору.
Копію вищевказаної ухвали суду отримано ГУ ДФС в Одеській області засобом факсимільного зв’язку 19.05.2017 року о 14 год. 19 хв., що підтверджується відповідною факсограмою та за адресою електронної пошти заявника 19.05.2017 року о 15 год. 31 хв., що підтверджується доказами, які містяться в матеріалах справи.
22 травня 2017 року о 10 год.03 хв. за вх №ЕП/1878/17 від представника ГУ ДФС в Одеській області надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору до моменту винесення рішення у справі.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що 19.05.207 року заявник сплатив повну суму судового збору, але у нього відсутній оригінал платіжного доручення з необхідними відмітками.
Питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України “Про судовий збір” № 3674-VI.
Відповідно до ст. 8 Законом України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Зазначене положення Закону кореспондується з приписами ч. 1 ст. 88 КАС України, а саме: суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Єдиною підставою для звільнення, розстрочки, відстрочки від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Відстрочення сплати стороною судового збору є правом, а не обов'язком суду. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Суддя вважає, що наведені позивачем обставини не є підставою для відстрочення від сплати судового збору, оскільки жодного доказу в його обґрунтування ГУ ДФС в Одеській області не надало.
Суддя зазначає, що факт подачі позову державною установою, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України не є безумовною підставою для відстрочення сплати судового збору.
Аналогічна позиція висвітлена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2, за змістом якої обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору.
Вивчивши доводи заявника, наведені в якості підстав для задоволення поданого клопотання та, враховуючи, що факт подачі позову державною установою, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України не є безумовною підставою для відстрочення сплати судового збору, суддя приходить до висновку, що наведені ним обставини не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, суддя не вбачає підстав для задоволення клопотання ГУ ДФС в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за подачу подання.
Керуючись ст.ст. 88, 160, 165,183-3 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ
У задоволенні клопотання ГУ ДФС в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за направлення до суду подання - відмовити.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А.Вовченко